Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pady do AKG K550


Velquex

Rekomendowane odpowiedzi

Po niecałym roku użytkowania pady w moich AKG K550 MK II dokonały żywota, w związku z tym rozpocząłem poszukiwania zamienników. Udało mi się znaleźć dwie opcje:

1. Oryginalne zamienniki z serwisu za ~150zł

2. Uniwersalne, okrągłe pady XL od Brainwavz ~110/170 (w zależności od modelu)

I tu pojawia się moje pytanie - które z nich wybrać? Oryginalne zapewne nie spowodują zmiany brzmienia, ale mam wątpliwości co do ich żywotności, z kolei brainwavzowe mogą wpłynąć na odbiór dźwięku, lecz istnieje szansa, że będą nieco bardziej trwałe. Dochodzi też kwestia czasu przesyłki, gdyż na Brainwavz z Hong Kongu trzeba będzie nieco poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brainwavzy, po prostu. Jeżeli użytkowałeś K550 regularnie, to zdajesz sobie sprawę z jakości padów. Kolejne rok/półtora i następne zaczną się kruszyć. Sam mam założone asymetryczne od BW, i nie widzę ślady zużycia, a użytkuję regularnie.

 

//Co do wysyłki, zazwyczaj max dwa tygodnie, czasem nawet nieco ponad jeden.

Edytowane przez Yenna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.brainwavzaudio.com/collections/headphone-pads/products/headphone-memory-foam-earpads-xl-sheepskin

Mam, polecam. Jakość pierwsza klasa, pasują idealnie.

Są trochę twardsze od oryginalnych, co za tym idzie przybyło basu.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sp5it napisał:

https://www.brainwavzaudio.com/collections/headphone-pads/products/headphone-memory-foam-earpads-xl-sheepskin

Mam, polecam. Jakość pierwsza klasa, pasują idealnie.

Są trochę twardsze od oryginalnych, co za tym idzie przybyło basu.

Michał

Również szczerze polecam te pady. Skok jakościowy w porównaniu do oryginalnych jest ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymiary sheepskin, które właśnie zmierzyłem na moich słuchawkach.

Wysokość mierzona od przetwornika.

Oryginalne nie wiem ile mają, jakiś czas temu skończyły w śmietniku.

Michał

Edytowane przez sp5it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Używałem tych padów od roku ( brainwavz XL  PU LEATHER ).  Słuchawki grają ostrzej, wyższe tony stały się wręcz metaliczne, pojawiły się "sybilacje", trochę pomogły wkładki z flizeliny, ale nie jestem do końca zadowolony, może inne wersje tych padów ( perforowana skóra lub welur ) będą lepsze ? 

PS. Obecnie używam oryginalnych z dołożonym krążkiem z twardej gąbki ok. 5 mm - słuchawki brzmią zdecydowanie przyjemniej od w/w konfiguracji, gładsza góra, głębszy, ale mniej punktowy  bas ,

Edytowane przez azgaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem cztery krążki z flizeliny ( sklejone ) , zniknęły sybilanty, pojawił się delikatny , akceptowalny kocyk ala sennheiser hd 650.

Przetestuję jeszcze wersję: dwa krążki flizeliny + dwa następne z centralnym otworem ok 20 mmm. Dam znać jaki efekt.

Edytowane przez azgaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie flizelna albo za bardzo przytłumiała, albo nic nie dawała, w sensie sybilantów, to samo z gąbkami, filcem i różnymi materiałami,

za to papier sprawdził się znakomicie. Ale, skoro lepiej wyważać otwarte drzwi, to czemu nie, droga wolna ?.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja włożyłem 2 rzeczy:

1.płatek kosmetyczny

2.okrągłe gąbki z dziurką z akg k702

Efekt jest bardzo dobry. Oczywiście są to już brzmieniowo inne słuchawki.Stały się bardziej szczegółowe, jest lepsza izolacja ale nie ma koca.Sybilanty minimalne w zasadzie tylko w 1 utworze usłyszałem  (biffy clyro).Polecam wszystkim taki mod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności