Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio BTR-3


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

Bas słaby w F9? Jak słaby to znaczy że brak uszczelnienia. Porównywałem Fh1 Fh5 i F9 pro oraz dodatkowo 215, i Najwięcej basu miały Fh1 później F9 i F9 pro 215 i FH5 - tak FH5! I tu wychodzi to że jak słuchawka gabarytowo nie polubi się z kanałem słuchowym to nawet tunel basowy jej nie pomoże :)ani milion różnych gumek.

Po wypięciu z BTR3 i podpięciu kabla widać znaczącą poprawę basów w słuchawkach. Jest to ewidentnie kwestia odbiornika nie słuchawek. W recenzjach rzadko kto o tym tak dobitnie wspomina a szkoda bo ja lubię basy.

Z przykrością stwierdzam że nie jest to to co oczekiwałem, nie mniej chyba nic lepszego nie ma na rynku w tej cenie i gabarytach.

Bas słaby w F9? Jak słaby to znaczy że brak uszczelnienia. Porównywałem Fh1 Fh5 i F9 pro oraz dodatkowo 215, i Najwięcej basu miały Fh1 później F9 i F9 pro 215 i FH5 - tak FH5! I tu wychodzi to że jak słuchawka gabarytowo nie polubi się z kanałem słuchowym to nawet tunel basowy jej nie pomoże :)ani milion różnych gumek.

Po wypięciu z BTR3 i podpięciu kabla widać znaczącą poprawę basów w słuchawkach. Jest to ewidentnie kwestia odbiornika nie słuchawek. W recenzjach rzadko kto o tym tak dobitnie wspomina a szkoda bo ja lubię basy.

Z przykrością stwierdzam że nie jest to to co oczekiwałem, nie mniej chyba nic lepszego nie ma na rynku w tej cenie i gabarytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem problemu z uszczelnieniem w F9, F9 Pro. Wystąpił za to w FH5. Mimo to jeżeli chodzi o zejście basu to uważam, że F9 z tych trzech modeli są pod tym względem najsłabsze.

Edytowane przez Zwrotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas słaby w F9? Jak słaby to znaczy że brak uszczelnienia. Porównywałem Fh1 Fh5 i F9 pro oraz dodatkowo 215, i Najwięcej basu miały Fh1 później F9 i F9 pro 215 i FH5 - tak FH5! I tu wychodzi to że jak słuchawka gabarytowo nie polubi się z kanałem słuchowym to nawet tunel basowy jej nie pomoże ani milion różnych gumek.
Po wypięciu z BTR3 i podpięciu kabla widać znaczącą poprawę basów w słuchawkach. Jest to ewidentnie kwestia odbiornika nie słuchawek. W recenzjach rzadko kto o tym tak dobitnie wspomina a szkoda bo ja lubię basy.
Z przykrością stwierdzam że nie jest to to co oczekiwałem, nie mniej chyba nic lepszego nie ma na rynku w tej cenie i gabarytach.
Bas słaby w F9? Jak słaby to znaczy że brak uszczelnienia. Porównywałem Fh1 Fh5 i F9 pro oraz dodatkowo 215, i Najwięcej basu miały Fh1 później F9 i F9 pro 215 i FH5 - tak FH5! I tu wychodzi to że jak słuchawka gabarytowo nie polubi się z kanałem słuchowym to nawet tunel basowy jej nie pomoże ani milion różnych gumek.
Po wypięciu z BTR3 i podpięciu kabla widać znaczącą poprawę basów w słuchawkach. Jest to ewidentnie kwestia odbiornika nie słuchawek. W recenzjach rzadko kto o tym tak dobitnie wspomina a szkoda bo ja lubię basy.
Z przykrością stwierdzam że nie jest to to co oczekiwałem, nie mniej chyba nic lepszego nie ma na rynku w tej cenie i gabarytach.
Jeśli szukasz czegoś lepszego, oczywiście moim skromnym zdaniem, to polecam AT-PHA55BT. Mam to wystawionego w komisie:)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, gentillo napisał:

Jeśli szukasz czegoś lepszego, oczywiście moim skromnym zdaniem, to polecam AT-PHA55BT. Mam to wystawionego w komisie:)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

W czym lepszego? To że AT produkuje? 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk na pewno inny niż BTR-3 bo inny chip. Ale czy lepszy? BTR-3 ma dodatkowo przewagę kodeków o aptX HD i LHDC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie mam pytanie czy u Was tez BTR3 jesli zostanie polączony z urządzeniem nie wylacza sie sam jesli nie odtwarzamy niczego. Troche to dla mnie dziwne bo nawet jak wylacze urzadzenie z ktorym został sparowany to nadal caly czas jest wlączony. Dopiero po rozlaczeniu ręcznie czy tez wylaczeniu Bluetooth wylacza sie po 2 minutach.

 

Kolejna rzecz, sparowalem BTR3 z komputerem z Win10 ktory posiada adapter dongla USB Asus BT400 jest na chipsecie Broadcom BCM20702A0 ktory nie posiada obslugi kodeka Apt-X a FiiO mruga na fioletowo co oznacza kodek Apt-X, o co chodzi :)?. Jak sprawdzic w Windows jakiego kodeka uzywa ?

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu z żadnym pasmem, gra bardzo dobrze. A z czego słuchasz i na jakim kodeku? Ja z LG V30 na LDAC a z M0 na LHDC. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiła się opcja aktualizacji FW BTR3 do wersji 1.0: https://fiio.com/newsinfo/114977.html - nie dotyczy wszystkich, tylko starszych sztuk. Proces jest łatwy i u mnie poszło bez problemów.

 

W sklepie Google Play jest także apdejt apki FiiO Music (1.0.4), który pozwala na konfigurację BTR3 - wyłączenie diody, ustawienie balansu, automatycznego łączenia się z urządzeniem, wybór kodeka Bluetooth, a także wybór filtra cyfrowego. EQ będzie w kolejnej aktualizacji. Poniżej zrzuty ekranu.

 

Screenshot_20181102-164448.jpg

Screenshot_20181102-164453.jpg

Edytowane przez maciux
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie pytanko mam :)

otóż mam Honora 8, który gra na słuchawkach okej, ale "nie urywa" (wiadomo jakiej części ciała). Czy dobrą opcją będzie zakupienie BTR3? Bo ktoś pisał, (chyba @maciux) że BTR3 jest dobrą opcją dla osób, które nie satysfakcjonuje dźwięk z dziurki telefonu. Jak myślicie, warto? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2018 o 00:29, kordal napisał:

Takie pytanko mam :)

otóż mam Honora 8, który gra na słuchawkach okej, ale "nie urywa" (wiadomo jakiej części ciała). Czy dobrą opcją będzie zakupienie BTR3? Bo ktoś pisał, (chyba @maciux) że BTR3 jest dobrą opcją dla osób, które nie satysfakcjonuje dźwięk z dziurki telefonu. Jak myślicie, warto? :)

Warto, BTR-3 zaciera różnicę pomiędzy BT a kabelkiem (oczywiście po LDAC lub LDHC). Mam i polecam z czystym sumieniem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2018 o 08:35, Jaro54 napisał:

Warto, BTR-3 zaciera różnicę pomiędzy BT a kabelkiem (oczywiście po LDAC lub LDHC). Mam i polecam z czystym sumieniem

Jak rozumiem, z aplikacji FiiO Music można BTR3 sterować? Bo też z tego co widzę, aplikacja FiiO ma możliwość włączenia kodeku LHDC, a w ustawieniach telefonu mam tylko max LDAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kordal napisał:

Jak rozumiem, z aplikacji FiiO Music można BTR3 sterować? Bo też z tego co widzę, aplikacja FiiO ma możliwość włączenia kodeku LHDC, a w ustawieniach telefonu mam tylko max LDAC

LDHC obsługuje ze znanych marek Huawei w najnowszych modelach. Większość telefonów z Android 8 obsługuje LDAC więc jeśli nie masz telefonu lub dap-a z obsługą LDHC to nic nie wskórasz. Nie ma problemu z Shanling M0 i M1. Wybierasz kodek jaki chcesz (LDHC też) i na BTR-3 masz taki obsługiwany jaki wybierzesz na dap-ie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2018 o 16:17, FDK napisał:

Nie wiem jak u innych posiadaczy BTR 3 ale u mnie strasznie wycina bas, napisałem już do Fiio i czekam bo mam wrażenie że po ostatniej aktualizacji jest jeszcze gorzej. Dodatkowo w sterownikach dalej opcja EQ jest w fazie testów.

 

Jest jeszcze Radsone Earstudio ES100 za 90 ojro z amazona niemieckiego/polskiego. Jestem w fazie testow. Po cieplej stronie lezy. Dodaje fajnej masy do dzwieku. 

O wyborze miedzy nim a BTR-3 zdecydowalo dodatkowe wyjscie zbalansowane i opcja zwiekszenia mocy wyjsciowej nawet w SE (obnizenie impedancji wyjsciowej do 0,5 Ohm) .

 

BTR-3 przy 32-ohmach 2x25mW. W ES100 wychodzi wyraznie wiecej. Przy skutecznych dokach to nie ma znaczenia, ale przy trudniejszych sluchawkach na pewno sie sprawdzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wiatrak napisał:

 

Jest jeszcze Radsone Earstudio ES100 za 90 ojro z amazona niemieckiego/polskiego. Jestem w fazie testow. Po cieplej stronie lezy. Dodaje fajnej masy do dzwieku. 

O wyborze miedzy nim a BTR-3 zdecydowalo dodatkowe wyjscie zbalansowane i opcja zwiekszenia mocy wyjsciowej nawet w SE (obnizenie impedancji wyjsciowej do 0,5 Ohm) .

 

BTR-3 przy 32-ohmach 2x25mW. W ES100 wychodzi wyraznie wiecej. Przy skutecznych dokach to nie ma znaczenia, ale przy trudniejszych sluchawkach na pewno sie sprawdzi. 

Balans wg mnie nie potrzebny mobilnie. Sam zastanawiałem się nad ES1000, ale doszedłem do wniosku, że nie warto wydawać przeszło 30$ (korekta 42$ ) za rzeczy mało przydatne mobilnie

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jaro54 napisał:

Balans wg mnie nie potrzebny mobilnie. Sam zastanawiałem się nad ES1000, ale doszedłem do wniosku, że nie warto wydawać przeszło 30$ za rzeczy mało przydatne mobilnie

 

Chcialem miec komfort mozliwosci puszczenia po balansie czegos bardziej pradozernego. Wole pchelki niz doki, a tam sporo wysokoohmowcow.

Nawet pomijajac balans, to zawsze lepiej miec wiecej zapasu mocy 2x40 vs 2x25mW na single-ended :) Mowie o moich potrzebach :)

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie chodzi o HD600/HD580 :)

Co z tego, ze jest glosno, skoro jak porownasz nawet do niedrogiego wzmaka stacjonarnego to jest zmniejszenie kontroli nad basem i zauwazalna utrata klarownosci dzwieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wiatrak napisał:

No wlasnie chodzi o HD600/HD580 :)

Co z tego, ze jest glosno, skoro jak porownasz nawet do niedrogiego wzmaka stacjonarnego to jest zmniejszenie kontroli nad basem i zauwazalna utrata klarownosci dzwieku.

A ty @wiatrak poważnie piszesz? Porównujesz BTR-3 do wzmacniacza stacjonarnego ? Chyba kpiny urządzasz. Może BTR-3 kolumn ci nie napędzi dlatego jest be ? Czasami niektórzy nie czytają co napisali przed naciśnięciem "Dodaj odpowiedź"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2018 o 16:32, PeterMac napisał:

Nie wiem co Ty tam napędzasz :), ale BTR3 napędza mi nawet Sennki HD600 300ohm'owe takze 

Oj.. śmiem wątpić, bo skoro mój Sabaj DA3 sobie nie radzi z HD58X, które mają 150ohm, to gdzie z 300ohm-owymi dopiero. ;)

 

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

A ty @wiatrak poważnie piszesz? Porównujesz BTR-3 do wzmacniacza stacjonarnego ? Chyba kpiny urządzasz. Może BTR-3 kolumn ci nie napędzi dlatego jest be ? Czasami niektórzy nie czytają co napisali przed naciśnięciem "Dodaj odpowiedź"

Jaro54, strasznie agresywny się ostatnio zrobiłeś, co jest grane?! :) Chłop chce napędzić słuchawki stacjonarne, z urządzenia przenośnego i dlatego szuka sprzętu, który temu zadaniu podoła, nic w tym dziwnego. Na rynku jest kilka, a może i więcej urządzeń, które odznaczają się pokaźną mocą, sięgającą nawet 800mw przy 32ohm, i taka moc już jest wystarczająca do słuchawek o dużej impedancji. Tyle, że BT to nie będzie na pewno, a przynajmniej jeszcze nie teraz. ;)

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym rzecz ze HD600 pomimo deklarowanej 300ohm są łatwe do napędzenia, tez bylem mocno zdziwiony gdy napędził je nawet tablet Dell Venue 8 Pro czy dziurka w kontrolerze/padzie Xbox One S.

Dla BTR3 czy podepnę HD600 300ohm czy HD579 50 ohm głośność i na mój słuch wysterowanie pozostaje na odpowiednim poziomie, co mnie tez nieco dziwi bo jednak HD579 to zaledwie 50ohm, gdzie HD600 to 300ohm.

Nie wsluchiwalem sie az tak w takie niuanse jak kontrola basu, klarowność itp. grają bardzo dobrze i nie slyszę żadmych różnic miedzy tym jak HD600 gra z Xonarem STX II a BTR3.

 

---

Ciekawe kiedy FiiO doda ten equalizer w FiiO Music, ciekawe czy obejdzie sie bez kolejnego update firmware bo ja tego robić nie lubię zawsze mam stracha ze sie jeszcze coś zbrickuje tym bardziej robiąc flasha na Windows 10 1809 :D

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności