Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio BTR-3


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

doopa w jakim sensie ?, aktualizacja to raptem kilka minut roboty

Cytat

The Equalizer only works when streaming in the SBC, AAC, aptX, aptX-HD and HWA(48kHz or lower) codec. It does not work for the LDAC codec. And for HWA 96kHz,

 

w aptx HD działać tez musi. w LDAC z czasem tez mają dodać

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek_m napisał:

 

Dlatego na razie jest doopa :D 

No dla mnie dyskwalifikacja póki co. Nie wyobrażam sobie korzystać z innego kodeka niż LDAC (chyba że nie mam wyjścia, tj. urządzenie go nie ma) więc niestety EQ mi się nie przyda 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście ale polecam ten artykuł porównanie miedzy kodekami SBC a aptX, różnice w dzwięku miedzy SBC a aptX wyszły zerowe na pomiarach, roznica to tylko latency. Takze obawiam sie ze LDAC nie zabrzmi lepiej od aptX tak samo.

https://www.rtings.com/headphones/learn/sbc-aptx-which-bluetooth-codec-is-the-best

Ja w sumie tez wolę LDAC bo paruje czesto BTR3 z Nvidia Shield TV, a tam chodzi tylko SBC albo LDAC, a wiaodmo nizsze opoznienia lepsze jak sie ogląda filmy.

Jednak do muzyki jeden czort. To trochę tak jakby porównać mp3 320kbps do flac, konia z rzędem kto odgadnie i uslyszy roznice.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, PeterMac napisał:

Nie wiem czy widzieliście ale polecam ten artykuł porównanie miedzy kodekami SBC a aptX, różnice w dzwięku miedzy SBC a aptX wyszły zerowe na pomiarach, roznica to tylko latency. Takze obawiam sie ze LDAC nie zabrzmi lepiej od aptX tak samo.

https://www.rtings.com/headphones/learn/sbc-aptx-which-bluetooth-codec-is-the-best

Ja w sumie tez wolę LDAC bo paruje czesto BTR3 z Nvidia Shield TV, a tam chodzi tylko SBC albo LDAC, a wiaodmo nizsze opoznienia lepsze jak sie ogląda filmy.

Jednak do muzyki jeden czort. To trochę tak jakby porównać mp3 320kbps do flac, konia z rzędem kto odgadnie i uslyszy roznice.

Nie masz racji. SBC i aptX mają bardzo podobną przepustowość. LDAC i HWA to 4-4,5 raza więcej danych przesyłanych w jednostce czasu. Oczywiście jeszcze sprawa ustawień BT, bo może LDAC pracować na poziomie 44,1/16 bit a może 96/32 bit. Chyba widać wyraźną różnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaro54 napisał:

Nie masz racji. SBC i aptX mają bardzo podobną przepustowość. LDAC i HWA to 4-4,5 raza więcej danych przesyłanych w jednostce czasu. Oczywiście jeszcze sprawa ustawień BT, bo może LDAC pracować na poziomie 44,1/16 bit a może 96/32 bit. Chyba widać wyraźną różnice. 

Ale co z tego ze masz większą przepustwowość ? to jeszcze o niczym nie świadczy, słuchasz plików Hi-Res ? które tak samo i one nie brzmią lepiej niz zwykle, było to juz wielokrotnie powtarzane przez fachowców, mowa o przewadze płyt SACD nad CD, polecam np. obejrzec (szczegolnie od 17min 55s)

https://www.youtube.com/watch?v=ocxwihmKgY8

Do słuchania plików 44.1/16 nie jest potrzebna większa przepustowość i kodek SBC zagra na takim samym poziomie jak aptX czy LDAC.

Zrób sobie ślepy test ABX miedzy MP3 o przepustowości 320kbps, następnie FLAC ~800kbps, WAV PCM 1411kbps.

I co z tego wyniknie, ano to ze nikt nie jest w stanie odroznic roznic w dzwieku, nawet najwiekszy audiofil czy osoba ktora ma dobrze osluchany słuch.

 

Kodek SBC oferuje max przepustowość 345 kbit/s czyli jeszcze wyzej jak max w mp3, LDAC 990 kbit/s czyli tak jak dałem mniej wiecej wyzej przyklad.

 

gentillo - oczywiście, moze powiesz mi ze tak samo slyszysz roznice pomiedzy MP3 320kbps a FLAC.

Ja juz to przerabiałem i tez na początku sie jarałem formatami bezstratnymi itp. jednak po dlugich analizach, oczytaniu, odsluchach na roznych sprzętach roznicy nie idzie absolutnie dostrzec bo jest to fizycznie nie mozliwe. 

(12min 03s)

https://youtu.be/SKnkpoxYXXQ?t=698

 

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PeterMac napisał:

Ale co z tego ze masz większą przepustwowość ? to jeszcze o niczym nie świadczy, słuchasz plików Hi-Res ? które tak samo i one nie brzmią lepiej niz zwykle, było to juz wielokrotnie powtarzane przez fachowców, mowa o przewadze płyt SACD nad CD, polecam np. obejrzec (szczegolnie od 17min 55s)


https://www.youtube.com/watch?v=ocxwihmKgY8

Do słuchania plików 44.1/16 nie jest potrzebna większa przepustowość i kodek SBC zagra na takim samym poziomie jak aptX czy LDAC.

Zrób sobie ślepy test ABX miedzy MP3 o przepustowości 320kbps, następnie FLAC ~800kbps, WAV PCM 1411kbps.

I co z tego wyniknie, ano to ze nikt nie jest w stanie odroznic roznic w dzwieku, nawet najwiekszy audiofil czy osoba ktora ma dobrze osluchany słuch.

 

Kodek SBC oferuje max przepustowość 345 kbit/s czyli jeszcze wyzej jak max w mp3, LDAC 990 kbit/s czyli tak jak dałem mniej wiecej wyzej przyklad.

 

gentillo - oczywiście, moze powiesz mi ze tak samo slyszysz roznice pomiedzy MP3 320kbps a FLAC.

Ja juz to przerabiałem i tez na początku sie jarałem formatami bezstratnymi itp. jednak po dlugich analizach, oczytaniu, odsluchach na roznych sprzętach roznicy nie idzie absolutnie dostrzec bo jest to fizycznie nie mozliwe.


https://youtu.be/SKnkpoxYXXQ?t=698

 

Tak słucham, głównie 96/24 bit i dlatego LDAC daje lepszy dźwięk. Jeśli słuchasz mp3 to aptX lub SBC wystarczy. Flac to szerokie pojęcie. Mają różną rozdzielczość. Jeśli masz 44/16 bit to niewielka różnica. A jak chcesz usłyszeć różnicę to pobaw się ustawieniami BT zaawansowanymi. 

@PeterMac jak większość tych "fachowców" słuchałeś flac 44/16 bit i byliście zdziwieni że nie słychać różnicy. Ale to tak jak nagłówki bez czytania treści bierze się za prawdę objawioną. 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego ze masz większą przepustwowość ? to jeszcze o niczym nie świadczy, słuchasz plików Hi-Res ? które tak samo i one nie brzmią lepiej niz zwykle, było to juz wielokrotnie powtarzane przez fachowców, mowa o przewadze płyt SACD nad CD, polecam np. obejrzec (szczegolnie od 17min 55s)
https://www.youtube.com/watch?v=ocxwihmKgY8

Do słuchania plików 44.1/16 nie jest potrzebna większa przepustowość i kodek SBC zagra na takim samym poziomie jak aptX czy LDAC.
Zrób sobie ślepy test ABX miedzy MP3 o przepustowości 320kbps, następnie FLAC ~800kbps, WAV PCM 1411kbps.
I co z tego wyniknie, ano to ze nikt nie jest w stanie odroznic roznic w dzwieku, nawet najwiekszy audiofil czy osoba ktora ma dobrze osluchany słuch.
 
Kodek SBC oferuje max przepustowość 345 kbit/s czyli jeszcze wyzej jak max w mp3, LDAC 990 kbit/s czyli tak jak dałem mniej wiecej wyzej przyklad.
 
gentillo - oczywiście, moze powiesz mi ze tak samo slyszysz roznice pomiedzy MP3 320kbps a FLAC.
Ja juz to przerabiałem i tez na początku sie jarałem formatami bezstratnymi itp. jednak po dlugich analizach, oczytaniu, odsluchach na roznych sprzętach roznicy nie idzie absolutnie dostrzec bo jest to fizycznie nie mozliwe. 
(12min 03s)

https://youtu.be/SKnkpoxYXXQ?t=698

 

Przepraszam, że rozczaruję ale słyszę i to dość mocno.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PeterMac chyba chciałeś trochę wbić kij w mrowisko. I chyba Ci się udało :)

Ja słyszę różnice między kodekami SBC i LDAC. I słyszę też różnice między plikami MP3 i FLACami 24/96. Może jestem dziwny :)

 

 

Edytowane przez kordal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś twierdzi ze slyszy roznice miedzy mp3 320kbps a FLAC to nie mamy nawet o czym rozmawiać dalej, typowe okłamywanie siebie, efekt placebo, brak wystarczającej wiedzy w temacie, no sorry ale taka jest prawda. OK niech tam kazdy uwaza ze slyszy roznice slyszy nadwyraz wybitnie lepiej od drugiego ;) wiecej nie bede juz robił offtopic u tutaj także przepraszam.

Edytowane przez PeterMac
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważasz siebie za wzorzec słuchu? Niestety ludzie nie chcą za bardzo poddać się statystykom. Jeśli ty nie słyszysz różnicy to nie znaczy że nikt nie slyszy. Masz BTR-3 lub ES 1000? Na czym słuchałeś? Może za chwilę podważysz wyższość SACD nad cd? Kolejny nawiedzony. Napisz że ty nie słyszysz a nie próbuj podważać opinii innych, może sporo więcej doświadczonych od ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takie są fakty i wielokrotne przeprowadzone profesjonalne testy odsłuchowe z udziałem wielu doświadoczonych audofili i wielu ludzi. 

Wyzszość SACD nad CD została juz dawno podważona i udowodniono ze nikt nie jest w stanie odroznic brzmienia od wersji CD, patrz link wyżej w poście do filmiu na YT (17min 55s).

Wiekszość realizacji SACD i tak powstaje z PCM'a i jest konwertowana pozniej do DSD. Niektóre wydania brzmią o niebo gorzej niz wersje CD przykład "Brothers In Arms" wersja na SACD to badziew jakich mało. Co z tego ze jest przepustowość kosmiczna w wersji na SACD jak realizacja i mastering spartaczony. Dynamika mocno poleciała w dół wzgledem pierwszych wydań, do tego czystość dzwięku jak za kotary. Takze nie format, nie kodek sie liczy (oczywiście w miare rozsądku) tylko realizacja danej płyty i tu nalezy sie skupiać, a nie czy słucham mp3 320kbps czy FLAC zakładając z góry ze takie mp3 320kbps to na pewno nieco gorzej brzmi, bo tak ma wielu nieswiadomych ludzi.

Słucham na wielu sprzętach, ale u siebie jesli chodzi o odsłuchy słuchawkowe to głównie na Sennheiser HD600 z uwagi na znakomitą neutralność/liniowość.

 

Wracając juz do tematu :), są juz przebąkiwania ze szykuje sie BTR-5, ponoć takie ficzersy ma posiadać:

  • 2.5mm balanced & 3.5mm single-ended
  • 2x ESS Sabre ES9218P DAC
  • 160mW+160mW balanced output power
Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PeterMac napisał:

Wracając juz do tematu :), są juz przebąkiwania ze szykuje sie BTR-5, ponoć takie ficzersy ma posiadać:

  • 2.5mm balanced & 3.5mm single-ended
  • 2x ESS Sabre ES9218P DAC
  • 160mW+160mW balanced output power

Czytałem. Miałem sobie kupić testowo Hiby W5, ale chyba poczekam na BTR5. Ponoć też mówi się o cenie około 100 zielonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PeterMac napisał:

Bo takie są fakty i wielokrotne przeprowadzone profesjonalne testy odsłuchowe z udziałem wielu doświadoczonych audofili i wielu ludzi. 

Wyzszość SACD nad CD została juz dawno podważona i udowodniono ze nikt nie jest w stanie odroznic brzmienia od wersji CD, patrz link wyżej w poście do filmiu na YT (17min 55s).

Wiekszość realizacji SACD i tak powstaje z PCM'a i jest konwertowana pozniej do DSD. Niektóre wydania brzmią o niebo gorzej niz wersje CD przykład "Brothers In Arms" wersja na SACD to badziew jakich mało. Co z tego ze jest przepustowość kosmiczna w wersji na SACD jak realizacja i mastering spartaczony. Dynamika mocno poleciała w dół wzgledem pierwszych wydań, do tego czystość dzwięku jak za kotary. Takze nie format, nie kodek sie liczy (oczywiście w miare rozsądku) tylko realizacja danej płyty i tu nalezy sie skupiać, a nie czy słucham mp3 320kbps czy FLAC zakładając z góry ze takie mp3 320kbps to na pewno nieco gorzej brzmi, bo tak ma wielu nieswiadomych ludzi.

Słucham na wielu sprzętach, ale u siebie jesli chodzi o odsłuchy słuchawkowe to głównie na Sennheiser HD600 z uwagi na znakomitą neutralność/liniowość.

 

Wracając juz do tematu :), są juz przebąkiwania ze szykuje sie BTR-5, ponoć takie ficzersy ma posiadać:

  • 2.5mm balanced & 3.5mm single-ended
  • 2x ESS Sabre ES9218P DAC
  • 160mW+160mW balanced output power

Nie interesują mnie opracowania tylko to co ja (zresztą nie tylko ja) słyszę.

A M-5 to konkurencja dla Shanling M0/M1, a nie następca BTR-3 

Akurat HD600 to marny sprzęt do sprawdzania możliwości BT. Odbiornik typu BTR-3 ich nie napędzi a stacjonarne sprzęty z zaawansowanymi kodekami BT to rzadkość. Więc porównania na takim sprzęcie są niemiarodajne. 

A co do płyty Dire Straits to było kilka lub kilkanaście wersji. Różniły się jakością diametralnie. Mialem polską i oddałem bo rzeczywiście była podle nagrana. Kupiłem w UK niby taką samą ale dźwiękowo o niebo lepszą. I często płyty sprzedawane z polskiej dystrybucji są dużo gorsze od nawet sprzedawanych w UK w funciakach. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lord Rayden napisał:

Nie będzie to opisywane w Sieci Fiio M5 ? 

Najpierw była mowa o M5, a potem Porta-Fi puściło że BTR5 🤷🏻‍♂️

Zobaczymy, z tego co pamiętam miał wejść do sprzedaży w czerwcu, czyli niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kordal napisał:

Tu piszą inaczej. A zazwyczaj to co oni piszą jest potwierdzone...

Screenshot_20190604-065500.jpg

Chyba fahofcy wielkiej wody, bo tylko oni piszą o tym na kilkunastu stronach jest wymieniane AKM

https://moonstarreviews.net/fiio-event-debut-new-products-2019-dac-dap-q5s-m5-m11-am3d-fh7/

 

https://avprogear.com/fiio-m5-ultra-portable-hi-res-lossless-music-player/

 

https://www.head-fi.org/threads/fiio-m5-compact-and-versatile-hi-res-music-player-ips-touch-screen-wearable-step-counting-2-way-type-c-usb-dac-sbc-aac-aptx-aptx-hd-ldac-hwa-bluetooth-usb-audio-coaxial-output-recording.903204/

 

I nie jest konkurencją nawet do Shanling M0/M1 bo tylko na początek tylko aptX HD będzie.

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności