Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio BTR-3


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.01.2019 o 16:39, kordal napisał:

Przyszedł mój BTR3, ale niestety bez case'ów :( Pisze do chińczyka z reklamacją

I jak sprawa z rzeczonymi etui?

Bo szczerze, gdyby była możliwość również pisałbym się na 1 sztukę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem wrażeń kolejnego użytkownika.

Sam się od dłuższego czasu zastanawiam, ale jeżeli mam wydać 300 PLN na BTR3, to zakup FIIO M6 za 650 PLN wydaje mi się lepszym rozwiązaniem ;)

 

W tzw. międzyczasie, zamówiłem Fiio i1 (Fi 1123) Amplifier DAC with Microphone for iPhone (teraz z kabelkiem 7 cm). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marek_m napisał:

Ciekaw jestem wrażeń kolejnego użytkownika.

Sam się od dłuższego czasu zastanawiam, ale jeżeli mam wydać 300 PLN na BTR3, to zakup FIIO M6 za 650 PLN wydaje mi się lepszym rozwiązaniem ;)

 

W tzw. międzyczasie, zamówiłem Fiio i1 (Fi 1123) Amplifier DAC with Microphone for iPhone (teraz z kabelkiem 7 cm). 

Brzmi sensownie, tyle że M6 to przede wszystkim  choć nie tylko - dap, gdzie tej funkcji w BTR3 brak. Jak zawsze - kwestia potrzeb. Z uwagi korzystania w sumie wyłącznie ze Spotyfi Premium i Tidal HiFi dap sam w sobie ma dla mnie pomijalne znaczenie na ten moment. Ale już np słaba moc na wyjściu smarka którego używam już tak. Niemniej nie umniejszam nic w/w M6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda. Nie ma "jednej idealnej opcji", szczególnie kiedy budżet napięty :) 

Mobilnym "audifilem" jestem niemal wyłącznie w podróżach służbowych (w zasadzie tylko na lotnisku i w samolocie), więc staram się ograniczyć liczbę urządzeń wymagających ładowania (stąd kupno kabelkowego FIIO I1). 

FIIO M6 to kompromis, ale mam wrżenie, że fajny kompromis :)

Temat powróci jak mi się skończy promocja w TIDAL. Przechodząc na HiFi będę chciał mieć decyzje "hardware'owe" za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiedzcie mi, czy BTR3 ładuje się podczas korzystania z DAC USB? Bo ostatnio coś nie mogę go rozładować (nie prosi o prąd od co najmniej tygodnia) a z trzy razy korzystałem jako DAC USB i może coś się naładował w tym czasie 🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kordal said:

Powiedzcie mi, czy BTR3 ładuje się podczas korzystania z DAC USB? Bo ostatnio coś nie mogę go rozładować (nie prosi o prąd od co najmniej tygodnia) a z trzy razy korzystałem jako DAC USB i może coś się naładował w tym czasie 🤔 

 

Po moim kablu na pewno się ładował, tak samo jak FiiO Q5. Jak chcesz tego uniknąć to do Q5 zalecali własny kabel. Otg a bez ładowania. Pewnie jest szansa że będzie tak samo działał z BTR3 

Support fiio szybko odpowiada więc możesz dopytać ich o szczegóły. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Nicodem napisał:

 

Po moim kablu na pewno się ładował, tak samo jak FiiO Q5. Jak chcesz tego uniknąć to do Q5 zalecali własny kabel. Otg a bez ładowania. Pewnie jest szansa że będzie tak samo działał z BTR3 

Support fiio szybko odpowiada więc możesz dopytać ich o szczegóły. 

 

Korzystam z tego kabelka, który był w pudełku plus Samsungowa przejściówka OTG. Muszę napisać do nich czy nie mają takich kabelków USB C - USB C (od jakichś DACów) 

IMG_20190223_163923.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały update w sprawie etui do BTR3, po bardzo długim czasie. Po wielu perypetiach, kłótniach z chińczykami na AliExpress dostałem zwrot kasy za brak etui, bo finalnie nie dotarły wcale...

A mogłem kupować w FiiO Offcial, to by problemu nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwa właśnie FiiO Spring Launch Event, więc odświeżam sobie ich FB co tam nowego pokazują. I to dopiero niespodzianka - na początek wkręcili, że będzie BTR5 a tu się okazuje, że zamiast tego jest M5. Niewielkie rozmiary, ekran dotykowy, pełna obslga kodeków BT, działa również jako odtwarzacz więc ma slot na microSD.

 

Zapowiada się ciekawie, ale nawet ceny nie podali, dopiero w maju.

FB_IMG_1552724229529.jpg

FB_IMG_1552724575960.jpg

FB_IMG_1552724578154.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem tego ustrojstwa, ale mam kilka wątpliwości.Co powiecie o jakości rozmów na BTR3? Czy jest czysto (mikrofon)? Czy BTR3 nie będzie miał problemu z moimi FLC8s?

 

Co polecacie jako alternatywa dla BTR3? Potrzebuję czegoś do mobilnego słuchania i do rozmów (ważny aspekt). Może być nieco droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, imbryk82 napisał:

Zastanawiam się nad kupnem tego ustrojstwa, ale mam kilka wątpliwości.Co powiecie o jakości rozmów na BTR3? Czy jest czysto (mikrofon)? Czy BTR3 nie będzie miał problemu z moimi FLC8s?

 

Co polecacie jako alternatywa dla BTR3? Potrzebuję czegoś do mobilnego słuchania i do rozmów (ważny aspekt). Może być nieco droższe.

Rozmówca całkiem dobrze Cię słyszy nawet jak masz przypiętego BTR3 do kieszeni spodni. Gdy będziesz miał przy koszulce problemu nie będzie żadnego. 

 

Alternatywy z tych co przychodzą mi do głowy to Radsone ES100, Astell&Kern AK XB10. Aczkolwiek dla mnie BTR3 najlepszy, z resztą @maciux swego czasu pisał że woli BTR3 od XB10.

 :)

Ja zasilam nim Brainwavzy B400 i daje radę :)

4 minuty temu, kordal napisał:

 

 

 

IMG_20190322_113938.jpg

Edytowane przez kordal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, imbryk82 napisał:

Zastanawiam się nad kupnem tego ustrojstwa, ale mam kilka wątpliwości.Co powiecie o jakości rozmów na BTR3? Czy jest czysto (mikrofon)? Czy BTR3 nie będzie miał problemu z moimi FLC8s?

 

Co polecacie jako alternatywa dla BTR3? Potrzebuję czegoś do mobilnego słuchania i do rozmów (ważny aspekt). Może być nieco droższe.

dorzucam colorfly BT-C1 i  niedługo wchodzi hiby W5, aczkolwiek ciężko powiedzieć czy będzie lepszy od BTR3. Jak dotrze to się pochwalę na forum :P. 

 

Swoją drogą ten Fiio M5 to niezła kopia Shanling M0.

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że BTR3. Mam BTR1 i ma problemy z zasięgiem i dużo mniej kodeków. Ja mam przypiety pod kurtką i spokojnie rozmówcy mnie słyszą a dodatkowo tłumi hałas zewnętrzny 

1 minutę temu, Damix napisał:

dorzucam colorfly BT-C1 i  niedługo wchodzi hiby W5, aczkolwiek ciężko powiedzieć czy będzie lepszy od BTR3. Jak dotrze to się pochwalę na forum :P. 

 

 

Krótszy czas pracy na baterii i kodek którego nikt nie używa 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, imbryk82 napisał:

No to jeszcze jedno pytanie:

 

Czy ktoś ma porównanie BTR3 a Radsone ES100? Co lepsze?

@donpedro1979 miał ES100 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR3 zamówiony :)

 

Tak się zastanawiam czy można go używać jako DAC USB do iphona? Jeśli tak, to pewnie trzeba mieć odpowiedni kabel, dobrze myślę? Ktoś używał go w ten sposób? Duża różnica w dźwięku po kablu a bez (bluetooth)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na IPhone może być bo jedyny kodek u Apple to AAC. Trudno go nazwać nawet dobrym i nijak się ma do LDAC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Na IPhone może być bo jedyny kodek u Apple to AAC. Trudno go nazwać nawet dobrym i nijak się ma do LDAC

 

Czyli jeżeli ktoś ma iPhone'a / iPad'a to inwestowanie w drogie słuchawki BT (1000+ PLN) mija się z celem ?

 

Pytam, ponieważ jestem takim użytkownikiem i cały czas się wham czy wymienić słuchawki kablowe (mam QC25) na wersję BT (muszą być z ANC).

 

Dokupienie BTR3 też rozważam, ale jeżeli miałbym kupować kolejne urządzenie wymagające regularnego ładowania, to pewnie raczej zdecyduję się na FiiO M6.

Wtedy jak rozumiem, pole do działania dla słuchawek BT będzie nieograniczone :D a co za tym idzie, pustka w portfelu gwarantowana :D 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, takie rozwiązanie ma sens. Odtwarzacz daje muzykę a IPhone służy do rozmów i ewentualnie jako Access point. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamawiałem jeszcze etui na BTR3. Za to mam swego rodzaju zastępstwo. Miękkie etui od Fiio (chyba od kabla BT-RC) - mieści spokojnie BTRa, kabel od słuchawek wystaje. Można schować do kieszeni kurtki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lord Rayden napisał:

Nie zamawiałem jeszcze etui na BTR3. Za to mam swego rodzaju zastępstwo. Miękkie etui od Fiio (chyba od kabla BT-RC) - mieści spokojnie BTRa, kabel od słuchawek wystaje. Można schować do kieszeni kurtki.

Ja teraz noszę go w etui wraz z Brainwavzami B400. I w sumie to silikon na BTR3 mi nie potrzebny nawet

PSX_20190320_203708.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności