Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio BTR-3


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
8 godzin temu, PeterMac napisał:

W tym rzecz ze HD600 pomimo deklarowanej 300ohm są łatwe do napędzenia, tez bylem mocno zdziwiony gdy napędził je tablet Dell Venue 8 Pro czy dziurka w kontrolerze/padzie Xbox One S.

Dla BTR3 czy podepnę HD600 300ohm czy HD579 50 ohm głośność i na mój słuch wysterowanie pozostaje na odpowiednim poziomie, co mnie tez nieco dziwi bo jednak HD579 to zaledwie 50ohm, gdzie HD600 to 300ohm.

Nie wsluchiwalem sie az tak w takie niuanse jak kontrola basu, klarowność itp. grają bardzo dobrze i nie slyszę żadmych różnic miedzy tym jak HD600 gra z Xonarem STX II a BTR3.

 

---

Ciekawe kiedy FiiO doda ten equalizer w FiiO Music, ciekawe czy obejdzie sie bez kolejnego update firmware bo ja tego robić nie lubię zawsze mam stracha ze sie jeszcze coś zbrickuje tym bardziej robiąc flasha na Windows 10 1809 :D

Jeśli twierdzicie że HD600 są łatwe w napędzeniu to ich nie słyszeliście napędzonych. To że coś gra głośno nie znaczy że jest dobrze wypełnione i napędzone. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuje najpierw podłączyć osobiscie HD600 do BTR3 nastepnie przełączyć je do jakiegoś wzmacniacza i wtedy pisać swoje wrażenia/różnice.

Tylko prosze bez bajko pisania o nie wiadomo jakich to rożnicach, bo spekulować to mozna i twierdzić ze HD600 potrzebują nie wiaodmo jakiej mocy wzmacniacza zeby zagrały dobrze.

Napędzam je glownie Asus Xonarem STX II na ustawieniu Gain najniżym dla przedziału 16-32ohms dla IEM dla pchełek bo gdybym ustawił Gain na "High Gain" albo "Extra High Gain" 300-600ohm to by chyba odleciałyby przetworniki gdybym podgłośnił suwak glosnosci tylko odrobine. Takze widać jak strasznie duzo mocy potrzebują zeby grały.

Ludzie jak widzą specyfikację na papierze i wysoką cyferkę 300 to od razu nic tylko potrzebny wielki jak stodoła wzmacniacz i nic innego tego nie napędzi.

 

Słucham wlasnie HD600 wpiętych do BTR3 i nic nie brakuje dzwiękowi, jest bas, jest detaliczność i super precyzja neutralność znana z modelu HD600, brzmienie jest dokladnie takie do jakiego jestem przyzwyczajony i znam dokładnie granie tych sluchawek, takze o co chodzi ?

Tak czy siak BTR3 kupiłem glownie z myślą o HD579.

20181202_193325.thumb.jpg.a767404a2dcb28fb3b7aae2bb4c343fa.jpg

 

 

Edytowane przez PeterMac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2018 o 15:38, Jaro54 napisał:

A ty @wiatrak poważnie piszesz? Porównujesz BTR-3 do wzmacniacza stacjonarnego ? Chyba kpiny urządzasz. Może BTR-3 kolumn ci nie napędzi dlatego jest be ? Czasami niektórzy nie czytają co napisali przed naciśnięciem "Dodaj odpowiedź"

 

Hmmm zadziwiła mnie Twoja ostra reakcja. Widać, że nie tylko mnie.

 

Kulturalnie odniosłem się do wypowiedzi @PeterMac odnośnie “napędzania” Sennków takimi maluchami jak BTR-3 (czy też mój ES100). Przytoczyłem tylko moje doświadczenie (a zarazem prawdę objawioną przed wieloma parami uszu) na temat wysterowania HD600. Jeżeli ktoś jest zadowolony to ok, ale nadal śmiem twierdzić, że jeżeli już, to z tych naszych dwóch małych BT-popie...łek, do HD600 lepiej sprawdziłby się ES100 - z racji konstrukcji i parametrów elektrycznych.

Proszę wskaż post w którym sugerowałem, że BTR-3 “jest be”. Porównywać można wszystko (nawet Syrenkę do Ferrari i jabłko do gruszki), ale nigdzie nie napisałem że te maluchy są PORÓWNYWALNIE DOBRZE grające z HD600, co wzmacniacz stacjonarny :) .

 

Ja miałem cel, o którym również w wątku Sennheiser wspominałem - jak najmniejsze pudełeczko, żeby akceptowalnie brzmiało z Sennkami. Przemieszczam się po sporym domu i chcę sobie przyczepić takie cuś do bluzy, plus Sennki na łeb :)

Nie interesują mnie w tym wypadku duże batony wielkości FIIO Q5, które musiałbym mieć w kieszeni (chociaż nie powiem, Q5 pożądam hehe).

Proszę więc nie pisz o “urządzaniu kpin” i to ja apeluję o przeczytanie uważnie cytowanych tekstów i chwilę przemyśleń przed naciśnięciem “dodaj odpowiedź” :) Nie rozumiem dlaczego tak mocno bronisz BTR-3 w postach. Jeszcze ktoś pomyśli, że jesteś dystrybutorem Fiio ... 😉.

Może się nie udzielam sporo, ale siedzę na forum już 7 lat i jakoś dziwnie tu się zrobiło. Coraz trudniej tu normalnie podyskutować... Panowie to tylko sprzęt grający, lubimy go, ale to tylko sprzęt...

Peace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry @wiatrakmoże zbyt ostro zareagowałem ale jest tu na forum wielu "geniusz" którzy próbują łączyć rzeczy tak odległe jak maluch i Ferrari i mówią że coś jest be. Był np kolega który na siłę próbował łączyć PM3 z X5 III gen i wciąż pisał że jest do niczego, bo dźwięk na PM3 jest zamulony. Nie przyjmował wielu uwag że PM3 potrzebują więcej prądu by dobrze zagrać. Sam swojego czasu o nich myślałem ale po paru testach wiedziałem że nie dla mnie (głównie mobilne słuchanie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaro54 napisał:

Sorry @wiatrakmoże zbyt ostro zareagowałem ale jest tu na forum wielu "geniusz" którzy próbują łączyć rzeczy tak odległe jak maluch i Ferrari i mówią że coś jest be. Był np kolega który na siłę próbował łączyć PM3 z X5 III gen i wciąż pisał że jest do niczego, bo dźwięk na PM3 jest zamulony. Nie przyjmował wielu uwag że PM3 potrzebują więcej prądu by dobrze zagrać. Sam swojego czasu o nich myślałem ale po paru testach wiedziałem że nie dla mnie (głównie mobilne słuchanie).

 

Ok, nie ma tematu. Swoją drogą to nawet poleciłem ostatnio koledze, który dużo podróżuje, żeby poszedł właśnie w BTR-3. 

Jako, że sam nie mam Fiio to kierowałem się głównie Twoimi spostrzeżeniami. On nie chciał brać sprzętu z amazona. Myślę, że to sprzęty porównywalnej klasy i funkcjonalności  (nawet kostki siostrzane dwie AK4375a w ES100 i jedna AK4376a w BTR-3), ale jemu większa moc ma wyjściu nie jest potrzebna. Na plus BTR-3 na pewno budowa zewnętrzna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy BTR3 zamawiał go w FiiO Official Store na AliExpress? Chciałbym zamówić tam bo dorzucają silikonowe etui w kilku kolorach do niego (oczywiście odpłatnie, o 6 USD więcej), ale obawiam się czy nie nabije się na VAT bo wysyłają DHLem 😕 Jak było u was? 

 

Screenshot_20181216-150335.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nic nie zapłaciłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba dla bezpieczeństwa zamówię w MP3 Store, a silikony dokupię osobno bo widzę, że też można dostać :) 

Fiio SK-BTR3 Silicone case for fiio BTR3 A set of 6 colors
https://aliexpress.com/item/32959544522.html

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PeterMac napisał:

Troche drogo za to etui z silikonu US $14.24 kupując oddzielnie :), lepiej niech FiiO sprzedaje baterie wymienną na zapas.

Tam masz komplet 6 sztuk w różnych kolorach - na każdy dzień inny 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w niedziele saute bez futerału :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chce dwie rzeczy equalizer w końcu i baterie na backup, wtedy bede zadowolony w pełni z BTR3 ;).

Ktoś moze widział gdzieś fotki z BTR3 po otwarciu ?

 

17 godzin temu, marek_m napisał:

6 szt.

To za 6szt taka cena, a to jeszcze ujdzie :) fakt nie widzialem tam mozliwości wyboru koloru, szkoda ze nie ma koloru szarego to fajnie by mi zapasował do HD579 ;) 

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2018 o 15:12, kordal napisał:

Tam masz komplet 6 sztuk w różnych kolorach - na każdy dzień inny 😂

 

byłby ktoś zainteresowany zakupem na spółkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zOrg napisał:

 

byłby ktoś zainteresowany zakupem na spółkę?

Właśnie idzie do mnie BTR3 + te etui. Jak nie będzie mi potrzebne aż tyle (a pewnie zadowole się max. 2 sztukami) mogę odstąpić :) Jak przyjdą to dam znać ;)

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordal napisał:

Właśnie idzie do mnie BTR3 + te etui. Jak nie będzie mi potrzebne aż tyle (a pewnie zadowole się max. 2 sztukami) mogę odstąpić :) Jak przyjdą to dam znać ;)

super!

to czekam 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kordal napisał:

Jakby co, to @Jaro54 sobie zaklepał 2 sztuki, ja sobie zostawiam dwie, więc i tobie pozostają dwie jeżeli się zdecydujesz :)

jestem zdecydowany 😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zOrg napisał:

jestem zdecydowany 😀

Ja tyż :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zOrg napisał:

jestem zdecydowany 😀

No to świetnie. Dam znać na priv jak to do mnie dojdzie. Mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia będzie bo już obejrzałem i przeczytałem wszystko możliwe na temat BTR3 wzmagając tylko apetyt na niego 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to świetnie. Dam znać na priv jak to do mnie dojdzie. Mam nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia będzie bo już obejrzałem i przeczytałem wszystko możliwe na temat BTR3 wzmagając tylko apetyt na niego

Ja też mam apetyt, ale muszę wytrzymać do końca stycznia


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności