Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Awei ES-900i czy da się rozebrać metalową słuchawkę by dostać się do głośniczka?


mathey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 1,5 roku mam Awei ES-900i, są to świetne moim zdaniem słuchawki, z którymi zdążyłem się już zżyć. Nie traktuję ich raczej jakoś hardkorowo, jednak mimo to przez ten czas przytrafiły się dwie awarie - pierwsza rok temu mniej więcej, kabelki przetarły się przy jacku, bez problemu sobie to naprawiłem. niestety w ostatnich dniach kabel znów się poddał, jednak tym razem bezpośrednio przy prawej słuchawce. No więc narzędzia w dłoń, lutownica już gorąca a tu zonk - nie mam w ogóle pomysłu  jak się dobrać do wnętrza tej słuchawki, aby przylutować kabel do głośniczka  Wszystko wygląda na sklejone jakoś na stałe, tak jakby obudowa słuchawki była jednolitym elementem, jednak jakoś ten głośniczek musiał tam się dostać... Urwałem już całkiem kabel, łapałem słuchawkę w imadło no i nie widzę ścieżki aby tą słuchawkę otworzyć. Czy są one po prostu nierozbieralne? Kupiłem już drugi komplet plus dodatkowo ipipoo A30BL tylko czekam aż przyjdą, ale te bym sobie zrobił żeby mieć na zapas w razie kolejnej awarii. Czy ktoś zna jakiś magiczny sposób na rozpołowienie tej słuchawki tak by nie rozwalić całkiem obudowy?

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość dokanałówek jest rozbieralna - należy podgrzać obudowę (np. suszarką, choć efektywność średnia) i po chwili już spokojnie można je rozłożyć. Pewnie w Awei jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, bardzo spodobał mi się ten pomysł z podgrzaniem, mam w domu do dyspozycji jedynie suszarkę, ale porządna. Podgrzałem i dla pewności chciałem sprawdzić czy jest ok (miałem rękawice) to przyłożyłem słuchawkę do przedramienia i prawie się poparzyłem ;) Niestety, nic to nie dało. Przyjmuję zatem, że nic z tego i obudowa faktycznie jest nierozbieralna i chyba jedynie cięcie CNC by tutaj załatwiło sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności