Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Integra lub dac+amp, budżet 2500zl.


Kult102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam aune x1s ale chcę przejś o klasę wyżej. Poszukuję integry lub zestawu dac+amp w budżecie 2500. Zastanawiam się nad Aune S6, rozpatrywałem też zakup smsl m10 ale niestety bardzo mało jest o nim informacji. Sprzęt ma współpracować z laptopem, słuchawki-DT990e, akg k550 mk2, HD660S. Preferuję brzmienie naturalne, może być lekko ocieplone, szczegółowe, sceniczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten SMSL faktycznie wygląda bardzo ciekawie - najwyższy chip od AKM, nieznacznie tańszy od S6, wizualnie (kwestia gustu) bardzo fajny, w dodatku ma jeszcze pilota.

Fakt mocowo słabszy, ale to może być dobra alternatywa dla słuchawek z mniejszą impedancją\większą skutecznością, dla których wysoka impedancja na wyjściu S6 może być problemem.

Sam teraz czekam na testy m10  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale na rynku sporo jest już słuchawek pełnowymiarowych z wyższego segmentu, które nie są aż tak wymagające. Dla nich to urządzenie może być ciekawą alternatywą.

I podobnie jak autor wątku, posiadam obecnie x1s, jednak od dłuższego czasu rozglądam się za upgrade'em, w podobnym budżecie.

 

Swoją drogą Aune też mogłoby wypuścić coś podobnego...no może z nieco większym zapasem mocy, ale bez przesady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancja wyjściowa w/g różnych głosów ma wynieśc 10-16 ohm, więc też nie do końca będzie to coś do słuchawek niskoomowych.

 

Coś podobnego do czego? M10? To praktycznie identycznie sprzęty, poza pilotem w M10. Natomiast S6 ma regulowane wyjścia XLR / RCA i preamp. Nie mogę się doczytać czy w M10 też to jest, przynajmniej w opisach sklepowych. Gdyby dodać pilota w S6 to jest full-opcja :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobić S6 MK II z pewnymi usprawnieniami: :)
- pilot,
- jedna para wejść analogowych,
- zmniejszyć impedancję wyjściową do max 2-4 ohm,
- przy okazji zmienić DAC'a na nowszy/wyższy, może być ten z M10, czyli AKM 4497.

I mamy full-opcję deluxe :D

 

PS. W sumie aune niczego dawno nie wypuściło, nie licząc S5... :rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DACiem to akurat niekoniecznie musi być dobre wyjście, bo nowszy nie oznacza lepszy w tym wypadku. Ludzie kupowali S6 jako sam przetwornik do 'grubych' sprzętów kolumnowych. Ja np bardzo sobie cenię i używam przetwornika na AK4490.

 

Co jak co, ale Aune akurat sporo sprzętów wypuszcza i nie stoi w miejscu po kilka lat. S6 i S7 nie mają 2 lat nawet, podobnie X7s, X5s, M1s. Jeszcze nowsze są E1, B1s, X1s 10th Anniversary. Lepiej niech nie kombinują jak nie trzeba, bo każdy z tych modeli im wyszedł :D 

 

Twoje sugestie im zgłoszę, ale większość pewnie ludzie im już podrzucali. Ja sam proponowałem dodanie pilota i niższą impedancję wyjściową już. Nie pamiętam teraz który, ale albo S16 albo S6 miał na PCB uwzględnione miesce na odbiornik, więc kto wie, kto wie ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że jak zdecyduję się na S6 to będę raczej zadowolony, to pewniak a m10 to na razie jednak ryzyko. Odnoszę wrażenie że w S6 potencjometr jest trochę słabym punktem, prawda to? Czy m10 ma słabszy wzmacniacz od x1s 10th anniversary? 

Gustard a20h - ktoś coś? 

Edytowane przez Kult102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster

Fakt, nie oznacza, że będzie lepiej wykorzystany, ale nowy "papiery" ma "mocniejsze".

Co do nowych sprzętów, to miałem na myśli jedynie pełnowymiarowe, stacjonarne "klocki"...mając nadzieję, że może coś, niedługo, jakieś MK II... :D

 

@Kult102

Patrząc na dostępne tabelki dotyczące M10, to tak, ma mniejszą moc niż X1s.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kult102 napisał:

Rozumiem że jak zdecyduję się na S6 to będę raczej zadowolony, to pewniak a m10 to na razie jednak ryzyko. Odnoszę wrażenie że w S6 potencjometr jest trochę słabym punktem, prawda to? Czy m10 ma słabszy wzmacniacz od x1s 10th anniversary? 

 

Potencjometr? A co z nim nie tak? Poza tym S6 ma regulację cyfrową, więc to impulsator w gruncie rzeczy, a nie potencjometr analogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sam posiadam Aune S6 od 6 miesięcy. Gra to u mnie z końcówką Rotela i kolumnami Castle Severn2, oraz ze słuchawkami HD600.

Uważam, że to bardzo dobry sprzęt w swojej klasie cenowej. Brakuje mi tylko pilota, a jest on konieczny w moim przypadku, więc zastanawiam się nad wymianą s6 na coś z pilotem. Gdyby nie brak pilota sprzęt zostałby u mnie na długo. 

Co do gałki głośnosci, to ma ona luzy, ale jest to naturalne w odczuciu, bo jest tez przyciskiem. Nie ma się wrażenia "taniości".

Dziwne jest jej działanie, bo trzeba się sporo nakręcić gałką by znacznie zmienić głośność. Ale można się przyzwyczaić i jest to nawet wtedy wygodne, bo można precyzyjnie regulowac głośność.

Sam zastanawiam się nad wymianą Aune S6 na SMSL M10 własnie (jak już coś będzie wiadomo). W grę wchodzi też Topping DX7s z pilotem. Ma ktoś może tego Toppinga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Testowałem u siebie w domu Toppinga DX7s - fajny sprzęcik, aczkolwiek z moimi ulubionymi słuchawkami AKG K240 Studio jakoś nie zaiskrzyło (mniej dołu niż na wyjściu słuchawkowym cd playera Marantz, przez co brzmienie stało się lekko zbyt jasne)..ale po wpięciu Grado Sr80 było już super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności