Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cowon Plenue L


AndrePL

Rekomendowane odpowiedzi

Designersko jak zawsze na plus imho, ale szczerze mówiąc to ja już dawno przestałem ogarniać linię produktową Plenue. Mamy tam chyba 10 modeli oznaczanych losowymi, zdawałoby się, cyframi i literami  i absolutnie nie ma jak się w tym połapać bez studiów na kierunku Cowonologii Stosowanej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nawet nie wiedziałem że istnieje na forum temat dotyczący tego cudu techniki rodem z Korei! :D

 

Także machnę sobie wpis taktyczny, a co mi tam. DAP bardzo fajny chociaż ficzerów typu strimingi czy inne blututy to on nie ma i z tego co widzę to odrzuca ludzi, bo dzisiaj większość to z tidala czy innego spotifaja muzykę zasysa. 

Mam go od ponad roku i przez ten czas zdążyłem oczywiście wrzucić do komisu, ale i oprócz tego "trochę" sobie posłuchać. Gra neutralnie i barwnie, to takie najbardziej "wypośrodkowane" Sabre ze wszystkich jakie słuchałem, choć fakt faktem że zbyt wielu klocków na tym czipie to nie miałem (ale Buraka C3P czy Astelle i owszem). Nie gubi kolorytu, ale i też przesadnie nie dosładza. Dopiero lampowy Fostex HP-V1 słuchany z telefonu pokazał że dźwięk może być jeszcze bardziej cukierkowy i masywny. Astelle już grają jakby deczko chłodniej choć też zależy bo one mają tę swoją barwę. Mocy ma też odpowiednio gdzie bujał mi Hawki niemiłosiernie swego czasu (Owle też). 

Do tego gra bardzo czysto i podobno ma czarne tło z najczulszymi dokami -> tego akurat nie przetestowałem bo ja nie gustuję w "domózgowych korkach" jak to jeden z forumowiczów pisał. 

Sam wygląd jest mega - mosiężne złoto i design a'la "piersióweczka" gdzie miło się trzymie takiego dapa a nie jak te kanciaste Astelle co sobie nimi krzywdę można zrobić. 

 

Sam system to z jednej strony prostota, intuicyjność i szybkie działanie, a z drugiej słaba rozdziałka i wrażenie korzystania z przedpotowego urządzenia. Bateria taka se -> coś jak w Chordzie Mojo. 

Cowon się chwali super equalizerem i DSP Jet Effect -> ja to wiadomo, jak prawdziwen audiofil za bardzo tym się nie bawiłem, ale sporo jest dziwnych ustawień dodających pogłos jak w kościele typu reverb. Bakusiowi na pewno spodobała by się opcja "Mach3Bass" czy coś takiego gdzie z najlżejszych słuchawek zrobiłby sobie subwoofer - póki co to jedyne korzystne zastosowanie tego systemu według mnie to właśnie do takich słuchawek z deficytem nasycenia. 

 

 

 

Etui Dignis to rewelka -> te dedykowane Miterki do AK nie są aż takie fajne choć też zależy od modelu. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności