Skocz do zawartości
  • 0

Focal Elex (ewentualnie Elear w killer cenie)


Leszek Gawron

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
14 minut temu, Soundman1200 napisał:

Problemy Elear rozwiązują dopiero w pełni Clear...ale wiadomo cena już sporawa....

to moje pierwsze celowanie w sluchawki tej klasy. Nie wiem dlaczego,  ale tylko Focal Elear daje mi prawdziwy fun, a sluchalem na razie:

 

- audio technica ath ad1000x

- audio technica ath wz1000x

- Focal Elear 

- AQ NightHawk

- LCD2c

 

jakichs szalonych problemow w Elear nie widze (moze dlatego ze slucham  niewiele utworów z wokalem), ale skoro Elexy to wyrownuja (lub chociaz moze same pady?) to czemu nie ...

 

tak czy tak, jesli ktos chce sie pozbyc Elearow - jestem chetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lepiej idź w Staxy, używane z energizerem za 3 tys da radę wyrwać ....zjedzą te Eleary jakością przekazu jak szczury popiela...ha,ha.

Eleary wydają się fajne ale jak posłuchasz Staxów, szczęka będzie na podłodze...warto spróbować?

https://allegro.pl/sprzedam-zestaw-stax-sr-404-signature-srm-xh-i7539645229.html#thumb/6

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Leszek Gawron napisał:

Hmmm myślałem że Staxy cenowo to zupełnie inna liga. Dzięki za info - muszę gdzieś tego posłuchac w okolicach Poznania.

 

Jak Poznań to tutaj: https://www.koris.pl/product/search?query=stax Mają jeden zastaw na 100% na stanie. Ale Staxy to zupełnie inna bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wszystko wyzszej polki ze sluchawek otwartych ktore sluchalem mialy bardzo slabe dociazenie w basie. Im lepsze sluchawki tym coraz bardziej niesamowita srednica i gora, niesamowita scena i ... trup w dolnych rejestrach.

 

Z racji problemow laryngologicznych zrobilem sobie kiedys badanie sluchu i wyszlo swietnie, ale wyraznie pokazalo ze bas u mnie to takie -5dB do -10db w porownaniu do reszty czestotliwosci. 

 

Stad tez zastanawiam, czy to moje "skrzywienie", ze w Elearach slysze az tak duzo niskiego "mięcha", a zakladajac LCD2C dol jest bardzo maly i muzyka zupelnie nie angazuje.

 

Do tego poziomu jest roznica Elear vs reszta, ze spedzilem kilka godzin w Top HiFi probujac i probujac. I nic. NightHawki maja przyjemny dol, ale ta pogłosowość doprowadzała mnie do szału. Usiadlem w salonie Denona. Zalozylem Eleary ... i dostalem opadu szczęki. O co chodzi ? :)

Edytowane przez Leszek Gawron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podobno Elexy nie są "poprawionymi" Elearami, a szczegół tkwi w ... padach. Są inne pady w Elexach i inne w Elearach. 

Do Elearów wystarczy zamontować Elexowe pady lub z modelu Clear i już 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności