Skocz do zawartości

Poszukuję głośnika WESTRA od kolumny SHARP CP-8800


Mistrzu922

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

muszę wymienić głośnik z kolumny SHARP CP-8800,lecz nie wiem za bardzo jak on się "nazywa",jakie ma oznaczenie,po wyjęciu głośnika napisy/liczby z tyłu nie są za bardzo czytelne.Głośnik ma średnicę 13,4cm,z tego co mój tata mówił,jest to głośnik średniotonowy.

 

W załączniku wysyłam zdjęcie głośnika.

IMG_20180901_161648534.jpg

IMG_20180901_164247312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westra to nasz rodzimy tonsil lub czeska tesla. Kupowali głośniki od tych 2 producentów i stemplowali ich znaczek. Ta plastikowa ramka się nie ściąga? Zgaduję że tak. Na oko to polski gdm z tonsila. Jest do kupienia...praktycznie wszędzie ;) . Z basowymi stanie się to samo co ze średniotonowym bo z tego co widzę są na piance. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar2905

Ramka się ściąga,ale przy tym odrywa się z ta pianką.

Na oko stwierdzam,że ktoś po prostu wcześniej kombinował coś z tym głośnikiem i dlatego ta pianka tak wygląda,dlatego o basowe się na razie nie martwię bo są sprawne i w dobrym stanie.

 

Oddzieliłem tę plastikową ramkę o tak zastanawiam się czy aby na pewno trzeba głośnik cały wymieniać,czy nie wystarczy jakaś specjalna pianka czy coś w tym stylu.

Edytowane przez Mistrzu922
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też wymienić samą piankę ale to już trzeba mieć trochę wprawy bo jak źle wymienisz (a zapewne tak będzie bo wymaga to sporo wprawy żeby samą piankę wymienić) to cewka nie będzie wycentrowana i będzie charczał głośnik. Jak nie umiesz to kup całe lepiej ;) . Zdejmij tą całą ramkę. I tak ten głośnik już jest do niczego. Podaj wymiary bez tej ramki. To jest polski gdm. Tylko nie wiem czy gdm 10 czy gdm 12. Wątpię żeby ktoś z tym głośnikiem coś kombinował. W głośnikach na zawieszeniu piankowym zawieszenie się sypie po 10-20 latach i to normalne. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma inną ch-kę przenoszenia, ale nie dojdziesz jaki głośnik masz tam zamontowany bo tonsil robił pierdyliard różnych kombinacji. Szczególnie na eksport. GDM 10/60. Głośnik dynamiczny M to średniotonowy w oznaczeniu tonsila. 10 to średnica a 60 czy tam 80 to moc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności