Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki otwarte do 2k


adr31

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory słuchalem tylko i wyłącznie konstrukcji zamkniętych. Mam u siebie b&o h6 i b&w p7. Z dokow vsonic gr07be i gr07x. Brzmienie tych słuchawek odpowiada mi najbardziej. Niedawno nabylem zestaw stereo (rotel ra06 i dynaudio 2/7) i chcę spróbować słuchawek otwartych. W planach mam zakup wzmaka słuch stacjonarnego. Jakie otwarte konstrukcje warto wziąć pod uwagę? Poki co moim faworytem jest Sennheiser hd660s.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchać AQNHC, dołożyć kilka stówek do LCD2C, dorwać okazyjnie Aeon Flow Open, kupić HD600/650 z dobrym kablem. Ale nade wszystko podjechać gdzieś i posłuchać na spokojnie różnych modeli.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam NHC i LCD2c... obie mi się podobają, ale NHC łatwiejsze trochę do napędzenia. Ale tak jak pisze Seler66... posłuchaj gdzieś ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpowiada brzmienie VSonic, to bym pomyślał nad Hifimanami HE-400i. Dokupić do nich lepsze pady oraz kabel i akurat wyjdzie że 2 tysiące.

 

Nighthowki, to nie będzie podobne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Inszy napisał:

Jak odpowiada brzmienie VSonic, to bym pomyślał nad Hifimanami HE-400i. Dokupić do nich lepsze pady oraz kabel i akurat wyjdzie że 2 tysiące.

  

Nighthowki, to nie będzie podobne brzmienie.

Lub tańsze, lepsze konstrukcyjnie o prostszym wyglądzie bez lakieru który odpada he4xx.

 

HD660s raczej sobie odpuść, pozornie poprawione hd600 ale coś dali i coś zabrali (magię średnicy = czarujący wokal).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub tańsze, lepsze konstrukcyjnie o prostszym wyglądzie bez lakieru który odpada he4xx.
 
HD660s raczej sobie odpuść, pozornie poprawione hd600 ale coś dali i coś zabrali (magię średnicy = czarujący wokal).
Czyli jesli Sennheiser to hd600?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Na jakich kablach hd600 grają lepiej?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd600 HD650 HD800/800s mają swoją popularność, nie bez powodu.

 

800 potrzebują niebywałego ampa, 650 są dość ciemne! a 600 tworzą coś magicznego z lampą.

Jeśli chcesz i masz cierpliwość się bawić w bańki to tak hd600, jeśli nie to można wybrać lepiej.

 

Za 2 tys kupił bym 2-3 pary słuchawek i zobaczył co mi się podoba tak słuchając w domu a nie w sklepie, na słuchawki za 2-3k przyjdzie czas (gonienie króliczka tez daje frajdę i docenia się to jak już się znajdzie).

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd600 HD650 HD800/800s mają swoją popularność, nie bez powodu.
 
800 potrzebują niebywałego ampa, 650 są dość ciemne! a 600 tworzą coś magicznego z lampą.
Jeśli chcesz i masz cierpliwość się bawić w bańki to tak hd600, jeśli nie to można wybrać lepiej.
 
Za 2 tys kupił bym 2-3 pary słuchawek i zobaczył co mi się podoba tak słuchając w domu a nie w sklepie, na słuchawki za 2-3k przyjdzie czas (gonienie króliczka tez daje frajdę i docenia się to jak już się znajdzie).
 
 
 
 
To co mi Pan poleca na początek? Niska impedancja mile widziana

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AQNHC + he400i/4xx + hd600 jako punkt odniesienia weź sobie PM3.

Każdy model ma wady zalety niech wygra gust.

 

Pożyczyłem grado na 2 tyg skończyło się tym ze zostały już ze mną, jednak tego ci nie proponuje bo to za duży szok może być na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nighthawki zdecydowanie za ciemne, hd660 tak samo. Podobały mi się hd 600 na dobrych kablach(za 500zl) i na wzmacniaczu słuchawkowym. Audeze el8 też super. Jakies propozycje dla mnie? Zalezy mi na jak największej scenie dlatego przechodzę na słuchawki otwarte. Postaram się posluchac hd 800, ale za wzmacniacz słuchawkowy mogę max 1000 dac inie wiem czy będzie sens 800 probowac.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

A i słuchłem audio technica adx5000. Najlepsze słuchawki jakie slyszalem ale cena też najlepsza hahah. Chociaz scena nie taka spora, a zależy mi na niej najbardziej.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo wielu przeróżnych opinii na temat Hifiman He-560 skusiłem się na nie (na amazonie możesz wyrwać za kilkaset dolarów, a wersje v3 nawet za 300, oczywiście + wysyłka, więc te ok. 1.5kzł wyjdzie pewnie). I po Beyerdynamics dt990 oraz Amiron, które to obydwa modele mają wg. opisów sporą scenę (w dt990 jakoś tego specjalnie nie słysze dla mnie tam ona jest mała) to wielkość sceny, holografia, zejście basu i czystość średnich/wyższych bije na głowe i Amirony i Dt990 Pro (250 Ohm).

Powyższe sprzęty słuchane na Aune S6 oraz Aune T1 mk2 - z S6 lepsza synergia wszystkich trzech modeli imho.

Jestem obecnie na tyle zadowolony, że mało co już marudzę - ale choroba się rozwija i wiadomo... trzeba potestować jeszcze co nieco ;)

 

ps. Nie słuchałem jeszcze po balansie (czekam na kabelek od J. Dragona)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pabloj napisał:

Ja pomimo wielu przeróżnych opinii na temat Hifiman He-560 skusiłem się na nie (na amazonie możesz wyrwać za kilkaset dolarów, a wersje v3 nawet za 300, oczywiście + wysyłka, więc te ok. 1.5kzł wyjdzie pewnie). I po Beyerdynamics dt990 oraz Amiron, które to obydwa modele mają wg. opisów sporą scenę (w dt990 jakoś tego specjalnie nie słysze dla mnie tam ona jest mała) to wielkość sceny, holografia, zejście basu i czystość średnich/wyższych bije na głowe i Amirony i Dt990 Pro (250 Ohm).

Powyższe sprzęty słuchane na Aune S6 oraz Aune T1 mk2 - z S6 lepsza synergia wszystkich trzech modeli imho.

Jestem obecnie na tyle zadowolony, że mało co już marudzę - ale choroba się rozwija i wiadomo... trzeba potestować jeszcze conieco ;)

 

ps. Nie słuchałem jeszcze po balansie (czekam na kabelek od J. Dragona)

Nie kuś!!! <_<:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie K701 lub ileś tam.

Poleciłbym Grado, ale zgadzam się z Retter. Sam jako pierwsze poważne słuchawki kupiłem z 12 lat temu Grado SR80, po czym dwa lata tego żałowałem dopóki ich nie sprzedałem.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, neonlight said:

Bo ich jeszcze nie słuchałem, dobra promka jest/ była?!, i jeszcze zachwalasz :P.

Skusiłem się przez te promocje na nie właśnie oraz dlatego, że w końcu chciałem posłuchać słuchawek planarnych. I nie żałuje ;) Aune S6 wymiata z nimi, ale będę szukał do niego zewnętrznego wzmaka lampowego bo chciałbym jeszczę troszkę poczarować na przełomie średnicy i wyższego basu ;) Ale najpierw zobaczymy jak to tam będzie po wejśćiu zbalansowanym, a te w S6 jest bardzo zachwalane w różnych recenzjach i opiniach.

Te promocje to są na Amazonie/Ebayu i Adoramie.

 

Tutaj parę opinii z Amazona, nie do końca im wierzyłem ale akurat w moim zestawieniu okazały się trafne ;)
https://www.amazon.com/product-reviews/B00K6JEYD4/ref=acr_offerlistingpage_text?ie=UTF8&amp;showViewpoints=1

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, adr31 said:

A czym się roznią he 400 i 560?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
 

Z wykresów sygnatur dźwiękowych widać, że 560 są równiejsze i jaśniejsze. Tutaj masz szczegółowsze opisy: https://headfonics.com/2015/01/the-he400i-and-he560-planars-by-hifiman/2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, neonlight said:

Następny zaczyna. :D

Btw. Na Headfi'ju wyczytałem, że jest różnica między tymi najnowszymi v3 a pierwszą wersją, na korzyść tej pierwszej. Nie pamiętam jednak o co dokładniej chodziło ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności