Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe podobne brzmieniem do CAL


shex

Pytanie

Witam, podobne tematy są już trochę przedawnione.

 

Poszukuję doków podobnych do brzmienia CAL.

 

Ostatnio kupiłem Zero Audio Tenore. Jakościowo jest nieźle, leciutkie, na + również wielkość. Mam małe uszy i dzięki takiej konstrukcji nie dotykają małżowin i nie bolą mnie uszy. Jest to dla mnie ważne. Scena powiedzmy że okej.

Jednakże brzmienie mi nie odpowiada. Grają za jasno, środek też mi jakoś nie podchodzi, po prostu mnie drażnią. Myślałem że będzie lepiej.

 

Wcześniej miałem JBL J22, jakościowo na pewno gorzej, jednakże były zdecydowanie cieplejsze, bass mocny ale słabo kontrolowany. Problemem był ciężki kabel i gumki jakie używałem przez co po prostu co chwilę wypadały mi z uszu.

 

 

Źródło na obecny moment to Xiaomi Mi5 z LineageOS.

Cena powiedzmy do 200 zł.

 

Brzmienie CAL zawsze mi się podobało, dlatego szukam coś podobnego.

 

Co powiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tenorki nie są jakoś specjalnie jasne. Zapewne  JBL J22 grały wycofaną górą i dlatego masz teraz takie odczucie.

Fakt, że wysokie w Tenorkach są trochę nie naturalne i może połączenie z Xiaomi Mi5 jeszcze bardziej to uwydatnia.

Próbowałeś na innych źródłach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No może trochę przesadziłem, ale nie zmienia to faktu że są za jasne. Do 30 mogę je bez problemowo zwrócić, czyli 3 dni. Swoją drogą kupiłem je od Ciebie @bigmaras ?

 

Sprawdzałem jeszcze na integrze ALC1150 i w sumie grają podobnie, mimo że zazwyczaj Mi5 gra jaśniej. Nie mam nic lepszego, nie jestem aż takim audiofilem. ?

Pewnie z EQ dało by radę jakoś je dostroić abym był zadowolony, ale na telefonie nie mam takiego pola manewru i korekcja nie wiele wnosi.

 

Co do tipsów, posiadam jeszcze pianki Comfy na których również grają podobnie. Swoją drogą chętnie bym je przykrócił, próbował ktoś czegoś takiego?

Edytowane przez shex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tenorki najlepiej grały gdy siedziały głęboko w kanale usznym. Ale jak na piankach są Ci za jasne, to nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi tenore grają najlepiej na tipsach z dużym otworem. Raczej są wtedy wyrównane z bardzo dużą sceną, zwłaszcza na szerokość.

Jak chcesz ciemniejsze i fajne i tanie i z dużą sceną i grające prosto z tel (u mnie z Xiaomi note 4x) to final audio e3000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, shex napisał:

Słyszałem o tych Final Audio, jednakże trochę ponad budżet, używek pewnie nie znajdę. ?

W promocji 199 zł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, shex napisał:

 

E3000? Gdzie? Na u mnie na mp3store są za 245, nie widzę info o promocji.

https://promo.mp3store.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przyszły Finale. Nie są tak ciemne jak JBL'e, jednakże jest przyjemnie i to bardzo. Scena niesamowita, góra też mi się nawet podoba. Ogólnie jestem zadowolony, w końcu coś co mi się podoba.

 

Testuje właśnie na piankach, zdecydowanie przycemniają, chyba bardziej podoba mi się gra na sylikonach, aczkolwiek są wygodniejsze także mam dylemat.

Co do pianek, używam Comply T-200 bo takie kupiłem do Tenore. Bez problemu pasowały ale na stronie jest napisane że do Finali są T-500. Nie do końca rozumiem co to oznacza i czy będzie jakaś różnica między nimi?

Edytowane przez shex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Finale musza pograć i to sporo, dopiero pokarzą klasę. Na stockowych tipsach mają najwięcej basu, pianek nigdy im nie zakładałem.

Ale jak pasują od Tenorków, to spoko. T-500 to chyba będą do nich za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, jd1210 napisał:

Nie przejmuj się tym, szukaj swojego brzmienia i wygody.

Paragon zachowaj od Finali.

Dzięki za pomoc tak czy inaczej! :)

Swoją drogą trochę pogrzebałem, jeżeli ktoś posiada androida i siedzi w modowaniu systemu polecam coś takiego jak Ainur SAURON MK II.II, naprawdę warto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, chico99 napisał:

 

Na spiralkach mają więcej niż na stokowych.

No proszę, a wydawało by się, że na spiralkach wyrównają się bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności