Skocz do zawartości

Shanling ME100, ME500 - słuchawki dokanałowe


Mayster

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Methuselah napisał:

Po godzinie słuchania stwierdzę, że ME100 to zaskakująco udany debiut Shanlinga na rynku IEM-ów. Wyglądają nieźle, bardzo dobrze wykonane i świetny zestaw.

 

ME100.jpg

 

a oprócz pudełka na kanapki dali jakieś na słuchawki?

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Methuselah napisał:

Po godzinie słuchania stwierdzę, że ME100 to zaskakująco udany debiut Shanlinga na rynku IEM-ów

 

Testowałeś z firmowym flagowcem 😉?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, fusserg napisał:

 

Testowałeś z firmowym flagowcem 😉?

 

Tak, już sprawdziłem. Dobrze dogaduje się z oboma playerami Shanlinga. Tak flagowym M5s, jak i tańszym M0. @Mayster te słuchawki w zestawie z M0 mogą być fajną opcją.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam!

 

Kapitalne etui, na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Dość rozbudowany zestaw akcesoriów - 3 rodzaje tipsów w różnych rozmiarach + pianki. Wzornictwo słuchawek nie rzuca się w oczy, ale też ciężko mu cokolwiek zarzucić - ot, dyskretna elegancja. Jakość materiałów i ich spasowanie na wysokim poziomie. Słuchawki sprawiają wrażenie solidnych, są dość ciężkie, pewnie siedzą w uszach. Kabel przyzwoity - nie plącze się jakoś szczególnie, odcinki pamięciowe ładnie zachodzą na (za) uszy, jest chin slider i patent z rzepem do zwijania kabla, który jest zainstalowany na samym kablu (można zdemontować, ale patent fajny).

 

Od kilku godzin grają z m5s i jest tak: 😀.

 

Stay tuned!

Edytowane przez Gourney
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME100 posłuchane, głównie na m5s z tipsami zbalansowanymi oraz ze stockowym kablem (trochę też z kablem zbalansowanym od Mee). Na nic więcej nie starczyło mi czasu, a i na ten zestaw nie poświęciłem go tyle, ile bym chciał...Cóż, życie.😉

 

Najpierw na stocku.

 

Pierwsze uruchomienie (Sting - All this time) i co się rzuca na uszy - WOKALE. Czyste, bezpośrednie, odniosłem wrażenie, że wychodzą wyraźnie przed instrumenty. I tak jest w sumie ze wszystkimi wokalami - po prostu skupiają uwagę. Nie oznacza to jednak, że wszystko inne jest słabej jakości, czy same sobie.

 

Począwszy od dołu - tam dużo się dzieje, choć to też w jakiejś mierze zasługa samego m5s, który nie tyle faworyzuje dół kosztem innych pasm, co prezentuje go w sposób dość obfity i różnorodny. Bas w me100 nie ma takiego zejścia, jak w triple.fi (wersja custom), nie wybrzmiewa też tak długo i generalnie głowy nam nie urwie (z tym, że w triplach ta część pasma jest wyraźnie podbita, bo to typowa v-ka), ale też nie jest przesadnie oszczędny, dokładny, jak w przypadku typowej armatury (u mnie najlepiej to widać w porównaniu z Filaudio4). Basu jest, jak dla mnie, w sam raz (co oznacza, że słuchawki nie celują w gusta bassheadów), a jego jakość jest więcej niż tylko dobra. W cięższej muzyce może jednak tego zejścia na dole brakować, ale to kwestia gustu i pewnie również do podregulowania korektorem, którego ja w ogóle nie używam.

 

Co na średnicy poza wokalami? Ano dobrze, nawet więcej niż dobrze, choć ten zakres jest, moim zdaniem, naznaczony wokalami, co absolutnie nie jest wadą, zważywszy na ich wysoką jakość. Jak już nie słyszymy wokali, to usłyszymy ładnie prowadzone gitary (weźmy na ten przykład solówki  Time Floydów, czy utwór Outkast M. Oldfielda).

 

Góra - rozciągnięta, nie gaśnie zbyt szybko, choć jest generalnie łagodnie poprowadzona (po mojemu brakuje jej ostrości na pograniczu sybilantów, ale ja tak lubię - dla innych brak ostrości będzie zaletą, więc uspokajam, ostrości nie uświadczymy).

 

Scena - ni to szeroka, ni głęboka, ale nie ma się wrażenia, że panuje na niej ścisk i instrumenty na siebie włażą. Wszystko jest poukładane jak trzeba.

 

Separacja, szczegółowość stoją na dobrym poziomie, choć nie są to słuchawki, które służyć by mogły do rozkładania dźwięku na czynniki pierwsze. Tu chodzi o przyjemność słuchania, którą niewątpliwie dają.

 

Kabel zbalansowany - pierwszy raz mam tak mieszane uczucia, co do potrzeby jego stosowania, ponieważ dźwięk się od nas oddala i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że, moim zdaniem, cierpią na tym wokale. Poza tym jakichś większych zmian nie odnotowałem.

 

Podsumowując - me100 to udany debiut, co mam nadzieję wynika z tego co napisałem (staram się nie używać żadnych euforycznych określeń i tyle). Nie tylko brzmią ciekawie (nie jest to kolejna typowa v-ka), ale przedstawiają korzystny stosunek jakości do ceny korzystny oczywiście dla kupującego😉), na co składa się, prócz dźwięku, wysoka jakość wykonania i różnorodność akcesoriów. Zaryzykuję stwierdzenie, że z m5s mogą posłużyć za pierwszy i ostatni zestaw przenośny (wyjąwszy przypadki gości, którzy szukają nie wiadomo czego, do których się zaliczam).

 

Dzięki @Mayster za możliwość przetestowania. Czekam na wieści odnośnie kolejnego modelu słuchawek od Shanlinga.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gourney napisał:

 

Eeee, no co Ty - ani analizy wykresu, ani audiofilskiego krasomówstwa😉.

 

Dla mnie wystarczy 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiadomo jak grają bez farmazonow 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adamesq napisał:

Debiut udany, a to najwazniejsze w kontekscie me500 na ktorego sie pewnie skusze. 

 

Jak Shanling znowu poważnie podejdzie do tematu to ME500 z M5s będzie naprawdę konkretnym zestawem 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dotarły dzięki @Maystermoje ME 100. Pierwsze wrażenia baaaardzo pozytywne. Mam je od godziny i pomijając genialny zestaw sprzedażowy dźwiękowo bardzo fajne (na początek tipsy balanced czyli niby uniwersalne). Spora przestrzeń, bas ładnie nisko schodzi. Scena na porządnym poziomie. Zobaczymy co pokażą po wygraniu. Z pudełka jest bardzo ok, jak się poprawi to będzie baaardzo ok. :) Dzięki @Maysterwielka radocha w ten środowy wieczór dzięki Tobie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności