Skocz do zawartości

Shanling ME100, ME500 - słuchawki dokanałowe


Mayster

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Używam już ME500 od przeszło 2 miesięcy i jak na początku były dla mnie za zimne, tak teraz dźwięk, który się z nich wydobywa jest wręcz idealny. Słucham muzyki głównie z Tidala i na razie z Samsunga Note 10+ w połączeniu z donglami Dc02 i Meizu + UAPP z opcją bit-perfect. Takie połączenie i odtwarzacz po raz pierwszy tak podeszło mi dzwiękowo, że w końcu nie muszę używać equalizera systemowego.

Najśmieszniejsze jest to, że moim zdaniem ME500 bliżej do moich wymarzonych Sundarów niż np. FIDELIO X2HR, które zalewają wszystko gęstym i ciężkim basem.

Nawet nie wyobrażam sobie jak grają ME700. Niestety to już trochę inny przedział cenowy, ale pewnie to właśnie one po Sundarze będą moimi kolejnymi słuchawkami.

W końcu dojrzałem do M6, które kupiłem na forumowym bazarku, nie dla ME500, które grają poprawnie ze wszystkim do czego podłączysz, ale właśnie dla większej mocy na wyjściu.

Nie mogę się doczekać

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariushero napisał:

Używam już ME500 od przeszło 2 miesięcy i jak na początku były dla mnie za zimne, tak teraz dźwięk, który się z nich wydobywa jest wręcz idealny. Słucham muzyki głównie z Tidala i na razie z Samsunga Note 10+ w połączeniu z donglami Dc02 i Meizu + UAPP z opcją bit-perfect. Takie połączenie i odtwarzacz po raz pierwszy tak podeszło mi dzwiękowo, że w końcu nie muszę używać equalizera systemowego.

Najśmieszniejsze jest to, że moim zdaniem ME500 bliżej do moich wymarzonych Sundarów niż np. FIDELIO X2HR, które zalewają wszystko gęstym i ciężkim basem.

Nawet nie wyobrażam sobie jak grają ME700. Niestety to już trochę inny przedział cenowy, ale pewnie to właśnie one po Sundarze będą moimi kolejnymi słuchawkami.

W końcu dojrzałem do M6, które kupiłem na forumowym bazarku, nie dla ME500, które grają poprawnie ze wszystkim do czego podłączysz, ale właśnie dla większej mocy na wyjściu.

Nie mogę się doczekać emoji6.png

 

ME500 łapią świetną synergię z M6, podobnie jak ME700 z M6pro.

Będziesz piał z zachwytu he, he

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Maystra miałem już okazję to sprawdzić i potwierdzić.
Ciekawi mnie jak grają w zestawie z Hifiman Sundara. Jeszcze 2 dni i się dowiem

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Na fali powrotu pojedynczych dynamików - taki model ma też Shanling. Jest to ME80. @Mayster je ma ale się nie chwali. Cenowo obok ME100. Czy przeciwnik Aune E1 , Spring 2 a może ""zabójca" Jasper ? 

https://www.google.pl/amp/s/primeaudio.org/shanling-me80-earphones-review/amp/

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy jest tu ktoś kto użytkował Shanlingi i przerzucił się na A&K Diana?

Jest sens zakupu? Teraz tańsze niż me500

Jak porównanie?

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłem Diany mieć w uchu u @kurop. Ale to dawno temu  Mam nadal ME500 w obu wersjach. I nadal wolę ME500. Gdyby Diany były fajne to pewnie bym je miał bo jestem fanem AK.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam wymienionych Shanlingów ale dostałem Diany w cenie jako bonus gdy zamawiałem w preorderze AK SR25 dla żony. Diany moim zdaniem poza super wyglądem nie oferują nic ciekawego. Gdybym je kupił za regularną cenę żałował bym bardzo. Tak to chociaż udało się je szybko odsprzedać i zapomnieć o ich istnieniu 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności