Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling ME100, ME500 - słuchawki dokanałowe


Mayster

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Lord Rayden napisał:

@chico99 - masz ME500 PE ? Porównywałeś może zwykłe ME500 z PE ?

 

Miałem ME500 na próbny odsłuch. Super mi zagrały i trochę z duszą na ramieniu zaryzykowałem.

Odesłałem Maćkowi ME500 i zamówiłem ME500PE. Nie żałuję.

Zmiany są dla mnie na plus. Może nie jakieś radykalne ale zauważalne. Teraz już mogę to powiedzieć, bo słuchawki są wygrzane.

Góra odrobinę bardziej rozciągnięta i bardziej wyrazista, średnica raczej nie ruszona, bas pełniejszy, z trochę głębszym zejściem.

Może scena trochę szersza.

Zarówno ME500 jak i ME500PE to świetne iemy, a wykonanie i ergonomia to już bajka ...

Oczywiście doskonała synergia z flagowcem Shanlinga M6.:)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chico99 napisał:

 

Miałem ME500 na próbny odsłuch. Super mi zagrały i trochę z duszą na ramieniu zaryzykowałem.

Odesłałem Maćkowi ME500 i zamówiłem ME500PE. Nie żałuję.

Zmiany są dla mnie na plus. Może nie jakieś radykalne ale zauważalne. Teraz już mogę to powiedzieć, bo słuchawki są wygrzane.

Góra odrobinę bardziej rozciągnięta i bardziej wyrazista, średnica raczej nie ruszona, bas pełniejszy, z trochę głębszym zejściem.

Może scena trochę szersza.

Zarówno ME500 jak i ME500PE to świetne iemy, a wykonanie i ergonomia to już bajka ...

Oczywiście doskonała synergia z flagowcem Shanlinga M6.:)

U mnie super z Ak120 (starym)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 20:09, chico99 napisał:

 

Zarówno ME500 jak i ME500PE to świetne iemy, a wykonanie i ergonomia to już bajka ...

 

ME500 bardzo mi podeszły dźwiękowo i ergonomicznie, ale wspomniana bajka zaczęła się przy... ME100. Są lżejsze, nic ich nie czuć, jedyne doki o których mógłbym powiedzieć, że zapomniałem że je mam w uszach. Brawo też dla Shanlinga, który tulejki w swoich dokach robi dłuższe niż ostatnio modny milimetr albo dwa ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, StAc napisał:

ME500 bardzo mi podeszły dźwiękowo i ergonomicznie, ale wspomniana bajka zaczęła się przy... ME100. Są lżejsze, nic ich nie czuć, jedyne doki o których mógłbym powiedzieć, że zapomniałem że je mam w uszach. Brawo też dla Shanlinga, który tulejki w swoich dokach robi dłuższe niż ostatnio modny milimetr albo dwa ;)

 

Zgadza się. Też miałem ME100, a ME500 jest rozwinięciem niższego modelu praktycznie we wszystkich aspektach.

Co do ergonomii, to mam kilku znajomych mających nagminnie kłopoty z sealem. Żaden z nich, po odsłuchu, nie narzekał. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SpinFit CP145 będą pasowały do ME500 ? W sensie tulejek i grania.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tulejka jest taka jak w ME 100 to tak. a co do jakości to w ME 100 brzmią i kwestie użytkowe jak te neutralne z kompletu fabrycznego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie jeszcze pytanie co sądzicie o zrobieniu Custom Tips do ME500 ? @Methuselah @chico99 @Jaro54 ? W celu izolacji od otoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Lord Rayden napisał:

A takie jeszcze pytanie co sądzicie o zrobieniu Custom Tips do ME500 ? @Methuselah @chico99 @Jaro54 ? W celu izolacji od otoczenia

Dla mnie na średnich tipsach z zestawu izolacja jest bardzo dobra. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

A takie jeszcze pytanie co sądzicie o zrobieniu Custom Tips do ME500 ? @Methuselah @chico99 @Jaro54 ? W celu izolacji od otoczenia

 

Dla mnie na dużych spiralkach też jest ok. Customy wyjdą chyba prawie tyle co te słuchawki.

Masz Lordzie problemy z sealem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, chico99 napisał:

 

Dla mnie na dużych spiralkach też jest ok. Customy wyjdą chyba prawie tyle co te słuchawki.

Masz Lordzie problemy z sealem?

To właściwie nie jest do końca problem z sealem (choć lewe ucho lubi go tracić) tylko z izolacją. Tramwaj . Za dużo hałasu przenika w komunikacji miejskiej.

Customy to 300 zł obecnie (Custom Art - niestety nie chcą dawać zniżek dla forum), dochodzi koszt odlewu, którego nie znam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 10:36, Jaro54 napisał:

Dla mnie na średnich tipsach z zestawu izolacja jest bardzo dobra. 

@Jaro54 faktycznie tipsy M dość dobrze izolują...

 

@chico99 zauważyłeś może ,że ME500 PE mają ciut większe kopułki od ME500 ? A może mi się tylko wydaje ?

 

W dniu 2.09.2019 o 23:51, czaps napisał:

ciula widać na tych wizkach, póki nie będzie fotografii fizycznego produktu, można sobie gdybać. Wizka a produkt końcowy różnią się nieznacznie, ale zawsze jest jakaś różnica.

https://www.facebook.com/JabenSG/photos/pcb.10156358011811782/10156358011721782/?type=3&theater

https://www.facebook.com/JabenSG/photos/pcb.10156358011811782/10156358011651782/?type=3&theater

 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

 

@chico99 zauważyłeś może ,że ME500 PE mają ciut większe kopułki od ME500 ? A może mi się tylko wydaje ?

 

Czy ja wiem ... Nie miałem ich razem. Na logikę, to powinny być takie same. Nie sądzę żeby Shanling produkował nowe kopułki do modelu PE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chico99 napisał:

 

Czy ja wiem ... Nie miałem ich razem. Na logikę, to powinny być takie same. Nie sądzę żeby Shanling produkował nowe kopułki do modelu PE.

Może pokrycie kopułki ją pogrubia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chico99 napisał:

 

Ale masz oko he, he:D

Raczej ucho. Moje lewe ucho twierdzi że PE są ciut grubsze. Ale może mi si wydaji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak te ME100 wypadają w porównaniu z Pinnacle P2?

Która opcja będzie lepsza?:

- Pinnacle P2 + DAC xDuoo XQ-25 połączony z Xiaomi Mi 9T Pro

- ME100 bez DACa, podłączony bezpośrednio do Xiaomi

 

Słucham Hansa Zimmera i Alana Walkera. Obecnie mam RHA MA750i, ale szukam czegoś z przestrzenniejszą sceną z mniej przytłumionym brzmieniem i nieco bardziej wysuniętymi wokalami. Mógłby być też odrobinę lepszy dół (ale nie kosztem przytłumionego brzmienia), ale to już mniejszy priorytet. Ważne, żeby chociaż nie był słabszy niż w RHA

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chico99 napisał:

Pierwsza opcja mocno wątpliwa. P2 potrzebują prądu, nie sądzę żeby xq-25 odpowiednio je napędził.

Prędzej ME100 z telefonem choć, to też niewiadoma ja się zgra z xiaomi.

Nie za bardzo P2 potrzebują zbyt dużo prądu, wystarczy M) lub BTR3/5.  ME100 ma trochę lepszy dźwięk niż P2. 

 

2 godziny temu, masseur napisał:

Jak te ME100 wypadają w porównaniu z Pinnacle P2?

Która opcja będzie lepsza?:

- Pinnacle P2 + DAC xDuoo XQ-25 połączony z Xiaomi Mi 9T Pro

- ME100 bez DACa, podłączony bezpośrednio do Xiaomi

 

Słucham Hansa Zimmera i Alana Walkera. Obecnie mam RHA MA750i, ale szukam czegoś z przestrzenniejszą sceną z mniej przytłumionym brzmieniem i nieco bardziej wysuniętymi wokalami. Mógłby być też odrobinę lepszy dół (ale nie kosztem przytłumionego brzmienia), ale to już mniejszy priorytet. Ważne, żeby chociaż nie był słabszy niż w RHA

Lepszym rozwiązaniem będzie BTR5 i kabel zbalansowany dla P2, zresztą i ME100 też po balansie zyskuje.BTR5 rozwiąże problemy z dodatkowymi urządzeniami bez degradacji dźwięku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Lepszym rozwiązaniem będzie BTR5 i kabel zbalansowany dla P2

Niestety mój budżet zamyka się w okolicach 500 zł. P2 mogę dorwać za 300 zł + ten xq-25 za 200 zł. ME100 to już 500 zł, więc DACa do niego już nie kupię. BTR5 + kabel zbalansowany + same słuchawki to koszt ponad 1000 zł, więc odpada.

Dlatego pytanie czy lepiej kupić te P2 i tego taniego DACa, czy ME100 bez DACa. https://forum.mp3store.pl/topic/178534-słuchawki-dokanałowe-do-500-zł/ - tutaj pisałem o swoich preferencjac brzmieniowych.

 

2 godziny temu, chico99 napisał:

Pierwsza opcja mocno wątpliwa. P2 potrzebują prądu, nie sądzę żeby xq-25 odpowiednio je napędził.

Prędzej ME100 z telefonem choć, to też niewiadoma ja się zgra z xiaomi.

A nie wiesz czy jest w jakimś sklepie opcja przetestowania ME100 na wynos ? Nie chciałbym ich brać w ciemno.

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z problemów ME500 dla mnie jest ich przechowywanie. Jak są razem w etui obijają się, a ze względu na masę może odprysnąć lakier lub pęknie ozdobne szkiełko. Nie przechowuje ich z playerem BTR5 bo boje się, że doprowadzą mi do pęknięcia szkła w odtwarzaczu. Duże szanse, że upadek słuchawek na twardą powierzchnię (beton) spowoduje ich uszkodzenie. Padł mi już oryginalny kabel dołączony przez producenta, a dokładnie wyrobiła się prawa wtyczka MMCX i wypada. Jak się przyjrzeć konstrukcji tej wtyczki jest tam metalowa wydmuszka zamiast ringa jak w większości wtyków MMCX i ona z czasem robi się płaska. Jak jest nowa styk jest pewny, ale z czasem luzuje się i wypada.

Edytowane przez Argennto
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przechowuję w etui od MEE 6 Pro. Miękkie wewnątrz. Dodatkowo z góry cienka gąbeczka i nieco folii bąbelkowej. 

20200319_204124.jpg

20200319_204151.jpg

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Argennto napisał:

Jednym z problemów ME500 dla mnie jest ich przechowywanie. Jak są razem w etui obijają się, a ze względu na masę może odprysnąć lakier lub pęknie ozdobne szkiełko.

 

Szczerze mówiąc nie zwróciłem na to uwagi. Zwijam na 3 palce i chowam do normalnego etui. Fakt, że dość ciasno w nim siedzą.

Grzechotki nie da się z nich zrobić. Przed chwilą sprawdziłem, brak jakichkolwiek oznak używania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje ME100 wkładam do siateczki w etui firmowym i nic im nie jest

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności