Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling ME100, ME500 - słuchawki dokanałowe


Mayster

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.02.2019 o 19:36, Jaro54 napisał:

Dotarły dzięki @Maystermoje ME 100. Pierwsze wrażenia baaaardzo pozytywne. Mam je od godziny i pomijając genialny zestaw sprzedażowy dźwiękowo bardzo fajne (na początek tipsy balanced czyli niby uniwersalne). Spora przestrzeń, bas ładnie nisko schodzi. Scena na porządnym poziomie. Zobaczymy co pokażą po wygraniu. Z pudełka jest bardzo ok, jak się poprawi to będzie baaardzo ok. :) Dzięki @Maysterwielka radocha w ten środowy wieczór dzięki Tobie :)

I jak tam Twoja przygoda z me100? Zmienily sie po wygrzaniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele. One są "nudne" :) po prostu grają i wsio ryba jaki gatunek. Wg mnie neutralne, równe w przekazie. Zmiany po wygrzaniu to głównie scena we wszystkich kierunkach urosła. Nie jest to Tauron Arena, ale duży pokój :). Choć przy utworach typowo intymnych potrafią mruczeć do ucha. Bardzo wygodne, jestem chyba mało wybredny bo tipsy balanced mi najlepiej pasują. Uważam że są warte każdej wydanej na nie złotówki 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaro54 napisał:

Niewiele. One są "nudne" :) po prostu grają i wsio ryba jaki gatunek. Wg mnie neutralne, równe w przekazie. Zmiany po wygrzaniu to głównie scena we wszystkich kierunkach urosła. Nie jest to Tauron Arena, ale duży pokój :). Choć przy utworach typowo intymnych potrafią mruczeć do ucha. Bardzo wygodne, jestem chyba mało wybredny bo tipsy balanced mi najlepiej pasują. Uważam że są warte każdej wydanej na nie złotówki 

Dzieki za odpowiedz, czekam na ME500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, Mayster napisał:

Shanling ME500 (oraz M2x) trafią do sprzedaży w maju. Cena ~1100-1200 zł.

  

Będą też kabelki mmcx 2.5 i 4.4mm :)

 

ME500 dopiero w maju 🤔

Shanling ma w swojej ofercie jakieś urządzenia z wyjściem 4.4mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, Mayster napisał:

I zgadzam się z opinią z Forbes'a, Shanling zrobiło pierwsze słuchawki i bez większych a nawet mniejszych potknięć. Strach się bać co zrobią jak się "nauczą" :) tak jak DAP-y za rozsądne pieniądze bardzo dobry sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2019 o 13:22, bob2000 napisał:

Jak one wypadają na tle Aune E1?
Które z nich są cieplejsze na średnicy/wysokich (brzmią mniej metalicznie), mają lepszą głębie i grają większym dźwiękiem?

 

Aune E1 - mocniej zaznaczony subbas, pełniejszy dół i średnica, szersza scena z lepszą głębią (dobre tipsy to JVC Spiral Dot czy pianki INAIRS/Crystal Tips)

Shanling ME100 - szybszy bas, mocniej zaznaczona wyższa średnica, bardziej klarowne i bezpośrednie granie (spory wybór tipsów, ewentualnie SpinFity)

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ME100 mogą godnie powalczyć z moimi Fiio FH1 . 

A z kim mogą wejść na ring ME500 ? Z Fiio FA7 ? Fiio F9 Pro ? RHA T20 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.05.2019 o 13:22, bob2000 napisał:

Jak one wypadają na tle Aune E1?
Które z nich są cieplejsze na średnicy/wysokich (brzmią mniej metalicznie), mają lepszą głębie i grają większym dźwiękiem?

 

Raczej wybrałbym E1.

 

10 godzin temu, kuman napisał:

czy ME100 LTD też będą dostępne ?

 

Tak, ale potwierdzę datę dostawy początkiem przyszlego tygodnia. Okolice połowy miesiąca podejrzewam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ME 100 czym się różni od ME 100 LTD? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

ME 100 czym się różni od ME 100 LTD? 

Cytując Shanlinga z head-fi - nowe kolorki, ta sama cena, inne strojenie - cięższy grubszy dźwięki z łagodniejszymi sopranami.

 

Cytat

Shanling ME100 Limited edition. Same price, new rich colours and different sound tuning. 500 units worldwide.

Compared to standard tuning, Ltd is little heavier sound, thicker, with smoother treble.

https://www.head-fi.org/threads/shanling-iems-me100-me500-mw100-wireless.887513/page-7

 

To chyba bez sensu skoro piszecie, że one już są dość wygładzone i dociążone. W dodatku co to jest 500 sztuk, zaraz to wykupią.

Edytowane przez PeepingTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli to prawda to zrobią ME 100 dla bassheadów :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ME100 i nie uważam by były dociążone, w basie są neutralne ale nie lekkie, skupiają się wokalach, scenicznie jak najbadziej ok. Właśnie przez to że są neutralne na dole dla mnie są odrobinę za jasne w całościowycm odbiorze. To wszystko porównując do takich KZ ZST czy KZ ZSN które posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ME100 też nie są ani specjalnie wygładzone, ani dociążone, więc LTD w mojej ocenie mają jak najbardziej sens. Poza tym to tylko wariacja, dodatkowa opcja.

 

Powinny do mnie trafić w przyszłym tygodniu (razem z ME500), a na targach w Monachium prezentowały się tak:

 

20190509_164529.jpg20190511_124653.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, Mayster napisał:

Tak 🙂

A możesz jakąś słitfocię wrzucić, unboxing mały, dla porównania wielkościowego z ME100 także ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności