Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mobilny DAC do 600zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na chwilę obecną jestem posiadaczem SMSL Idea. Ostatnio w moje ręce trafił iFI Audio iDSD LE, którego brzmienie bardzo mi się spodobało. Słuchawki które posiadam to KOSS porta pro, superlux hd669, Beyerdynamic byron, oraz głośniki Edifier R1600TIII. Moje pytanie brzmi czy znacie jakieś ciekawe DACi pokroju iDSD, natomiast którym rozmiarowo jest bliżej do Idea. W SMSl przeszkadza mi troszeczkę, za bardzo wyeksponowana góra.

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gantom Obawiam się, że fizyki nie oszukasz i zminimalizowanie wszystkich układów/złącz pokroju iDSD do wielkości dużego pendraka raczej jest jeszcze nie wykonalne. Mam na biurku dokładnie te edifiery r1600 iii od dłuższego czasu i mimo, że są one aktywne i hulają głównie bez wzmaka to podłączałem je wielokrotnie zarówno do xduoo Xd05 jak i XD10 poke, z którymi tworzyły całkiem ciekawą synergię. Jeżeli zależy Ci na miniaturyzacji to spróbuj xd10 jest wymiarowo jak smartfon i o grubości dwóch. Nie podejdzie to zawsze możesz zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie żre baterię, a cegiełka, że wydawałoby się, że jakąś tam baterię ma w środku. Nie wystawiałbym tak zdecydowanych opinii, że coś absolutnie miażdży resztę, do tysiąca jest tego całkiem sporo i chyba nikt nie zrobił zbiorczego testu. Dla mnie np. Shanling Up pokonuje SMSL Idea, DF Black i tym bardziej E10K. Czy DF Red, Sabaja DA3, nie wiem, ale za pewne różnice są na tyle małe, że można się bardziej kierować wygodą i ceną. W dobrej cenie, 135$ na alie, za 2 dni będzie Topping NX4 na kości ES9038Q2M, z całkiem mocnym wyjściem i baterią na około 8h, niestety nie ma balansu. 

Edytowane przez Bokrug
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bokrug napisał:

No właśnie żre baterię, a cegiełka, że wydawałoby się, że jakąś tam baterię ma w środku. Nie wystawiałbym tak zdecydowanych opinii, że coś absolutnie miażdży resztę, do tysiąca jest tego całkiem sporo i chyba nikt nie zrobił zbiorczego testu. Dla mnie np. Shanling Up pokonuje SMSL Idea, DF Black i tym bardziej E10K. Czy DF Red, Sabaja DA3, nie wiem, ale za pewne różnice są na tyle małe, że można się bardziej kierować wygodą i ceną. W dobrej cenie, 135$ na alie, za 2 dni będzie Topping NX4 na kości ES9038Q2M, z całkiem mocnym wyjściem i baterią na około 8h, niestety nie ma balansu. 

Dla mnie Sabaj DA3 jest na tym samym poziomie, co Mojo (2000zł!), a samo Mojo uważam z świetny sprzęt portable, więc w kwocie ok. 400zł,

jest to dla mnie zdecydowanie killer ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze komuś Sabaj gra lepiej niż Mojo? Bo miałem brać Mojo, ale nie ma balansu, a jak Sabaj lepszy a 4x tańszy to żyć nie umierać :D

Ja sceptycznie podchodzę do zasilania z telefonu, bo zawsze dla mnie gorzej to gra niż z usb ładującego z laptopa. Dosłownie zawsze, nawet SMSL Idea. Pytanie więc czy nie porównujesz zasilania z usb laptopa Sabaja i Mojo, bo miało by to sens, jako że było trochę opinii, że Mojo coś nie najlepiej gra z zewnętrznego zasilania zamiast własnej bateryjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bokrug napisał:

Pytanie więc czy nie porównujesz zasilania z usb laptopa Sabaja i Mojo, bo miało by to sens, jako że było trochę opinii, że Mojo coś nie najlepiej gra z zewnętrznego zasilania zamiast własnej bateryjki.:D

Zawsze odsłuchiwałem Mojo z wbudowanej baterii. Ejjj... nie leć sobie w kulki ?, nie napisałem, że Sabaj gra lepiej, tylko, że ten sam poziom ?.

Bierz pod uwagę też, ze Mojo jest ze dwa razy mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko którzy to uznani. Bo dla mnie np audeze nie jest niczym uznanym. Taka młoda firma bez tradycji.

Uznanych nie ma tak dużo na bazarku tydzień po zakupie.

A w temacie. Kup se Dragonfly i już. Po cholerę kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Drogich uzytkownikow forum. 

 

Nie chce dublowac tematu wiec podlacze sie pod ten istniejacy. Przymierzam sie do kupna odtwarzacza + sluchawki. Rozgladam sie za sprzetem uzywanym. Mam mozliwosc kupna Ibassio dx80 + AKG Q701 lub HD650. Zalezy mi glownie na jakosci dzwieku, jest on na pierwszym miejscu. Od odtwarzacza oczekuje rowniez nienagannego wykonania i ma czytac FLAC oraz WAV. Od sluchawek oczekuje wygody uzytkowania i tu z informacji przeczytanych na forum lepiej by wypadly AKG. Dodam, ze sprzet bylby uzywany w domu oraz na ( dla Krakusow na polu, Warszawiakow na dworze ).

 

Jesli ww DAP nie wykorzysta potencjalu sluchawek to macie moze jakies ciekawe propozycje ? Chcialbym aby bylo muzykalnie, z duza iloscia basu i dynamika oraz moze byc ostro na gorze ale bez przesady ;)

 

Pozdrawiam Szanowne Grono! 

Edytowane przez Into
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Rilakkuma napisał:

 

A może HD 650 byłyby były w odsłuchach bardziej przyjazne gdyby podpięte do jaśniejszego źródła?

Osobiście tez uważam hd 650 za zamulony muł. Aczkolwiek  gwoli sprawiedliwości przy niektórych nagraniach koncertowych przekazywały jego atmosferę , jak również świetnie  służyły przy  oglądaniu filmów . Miałem je nieco ponad rok. Przypadkowo odkryłem połączenie , w którym z przyjemnością ich słuchałem,  bo następowała kontrola basu i jego wyszczuplenie. Już to kiedyś pisałem , ale powtórzę:

ipod 5g ------ przenośny wzmacniacz aune B1 ----- hd 650 , 

Traktowałem to jako ciekawostkę bo miałem tez inne słuchawki które z lubością mi służyły

 

.

W dniu 5.09.2018 o 08:56, Into napisał:

 Mam mozliwosc kupna Ibassio dx80 + AKG Q701 lub HD650.

@hibi używał swojego czasu dx80 + k702 bodajże , a ja na meetingu do jego dx80 podpiąłem swoje q701  i uważam to połączenie za udane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
6 minut temu, vievsoniccc napisał:

 

Czy taki Sabaj DA3 to lepsza jakosc dzwieku niz LG V40, czy lepiej na nim zagraja imr r1 zenith?

 

IMRy lepiej grają z LG (V30) niż Sabaja, kwestia synergii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności