Skocz do zawartości
Uwaga konkurs! Wejściówki na AVS 2018 Czytaj więcej.. ×

Rekomendowane odpowiedzi

Jude z Head-Fi wspomniał, że brzmienie ma być niby podobne do FiiO Q5, więc zapowiada się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wiadomo o wsparciu Spotify? Oficjalnie nie ma (Spotify sie nie zgodzilo na oferowane stawki Fiio) i rownie oficjalnie Fiio twierdzi, ze co prawda nie bedzie preinstalowana, ale mozna sobie samemu .apk doinstalowac i bedzie dzialac.

Cytat

FiiO M9 Hi-Res Audio Player丨The Ultimate in Versatility Pre-installed apps: NetEase Cloud Music, MOOV, Tidal and KKBOXS Whitelisted apps: Spotify, Qobuz, Roon and Deezer Special features: LDAC, HWA, gesture operation, unique RGB light indicator, eight-layer HDI PCB

Jak to wyglada w praktyce?

Edytowane przez p0k3m0n

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli cena będzie znacząco niższa od ceny Shanlinga M5S i nie będzie odstawał jakością dźwięku to mogę się skusić. Na razie na plus większa niż w Shanlingu moc na wyjściu SE, na minus mniejsza bateria.. wiadomo coś o dostępności i cenie w PL? Jakiś pre-order w mp3store?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w trakcie testów. Jak na razie wrażenia pozytywne, ale do kilku rzeczy można się przyczepić.

Na żywo bardzo ładny (w czarnej wersji) i wygodny. Właściwie to taka mieszanka M3K + M7 (jeśli chodzi o stronę wizualną). Brzmieniowo coś w stronę Q5, ale to nie to (jednak inna sekcja wzmacniacza). Brzmieniowo lepiej od M7 i trochę inaczej, a całościowo to niezła alternatywa dla FiiO X5 III. No i Bluetooth dwukierunkowy z opcją działania w trybie DAC-a USB, M9 służy wtedy jako adapter Bluetooth po USB.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, maciux napisał:

Jestem w trakcie testów. Jak na razie wrażenia pozytywne, ale do kilku rzeczy można się przyczepić.

Na żywo bardzo ładny (w czarnej wersji) i wygodny. Właściwie to taka mieszanka M3K + M7 (jeśli chodzi o stronę wizualną). Brzmieniowo coś w stronę Q5, ale to nie to (jednak inna sekcja wzmacniacza). Brzmieniowo lepiej od M7 i trochę inaczej, a całościowo to niezła alternatywa dla FiiO X5 III. No i Bluetooth dwukierunkowy z opcją działania w trybie DAC-a USB, M9 służy wtedy jako adapter Bluetooth po USB.

@maciux a jak streaming offline? Jest czy nie ma 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Jaro54 Jest. Wgrany Tidal ma opcję download. Zainstalowałem też pełną apkę Spotify i jest offline.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info. Czyli będzie to upgrade dźwiękowo w stosunku do X5 III gen? 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Jaro54 napisał:

Dzięki za info. Czyli będzie to upgrade dźwiękowo w stosunku do X5 III gen? 

To jest dobre pytanie. Porównywałem oba odtwarzacze, jeszcze nie mam definitywnej odpowiedzi i nie wiem czy będę miał :)

M9 ma trochę więcej miłości w dole, brzmi bardziej gładko w średnicy i górze. Przy nim X5 III jest bardziej analityczny, równiejszy i jaśniejszy. X5 III mocniej szumi, ale M9 też nie ma idealnie czystego sygnału. Ma za to fajną opcję wyłączenia "Turbo" dla wyjścia zbalansowanego (obniżenia mocy), świetna sprawa do niskoomowych i skutecznych doków armaturowych. Do tego M9 działa szybciej od X5 III, ale system jednak bardziej ograniczony - wgrać można tylko kilka apek. Nie mogłem zainstalować np. foobara 2000.

Edytowane przez maciux
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, MP3store napisał:

FiiO M9 - 1500zl

Ale możemy zrobić jakąś specjalną ofertę na zakup.

A będzie możliwość posłuchania w mp3store? W Katowicach oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To czekam na info :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maciek,

czyli z BT u niego  jest tak, że mogę przesłać z telefonu po APTX-HD do M9 i wyjść coaxialem do zewnętrznego DAC, albo po LO do stacjonarnego wzmaka?

Dodatkowo moje pytanie standard - czy Line-out to prawdziwe wyjście z wbudowanego DAC omijające wewnętrznego wzmaka, czy po prostu głośność na max?

Dzięki za info z góry 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Marceli Aktualnie w trybie odbiornika FiiO M9 obsługuje jedynie SBC, mają wprowadzić obsługę LDAC-a, ale nic o aptX HD nie wspominali. Wypróbowałem M9 w takiej roli transportu cyfrowego przez Bluetooth - działa. Bez problemu przyjął sygnał ze smartfona i podał dalej na stacjonarny przetwornik przez koaksjal. Po LO też nie będzie problemu.

Odnośnie wyjścia liniowego - pojawia się komunikat ostrzegający o ustawieniu głośności na maksa. Jak zwykle trudno powiedzieć jak to rzeczywiście działa, czy LO omija wzmacniacz. Sprawdzę niedługo z zewnętrznym wzmakiem czy wychwycę jakąś różnicę pomiędzy ręcznym ustawieniem na maksymalną głośność a trybem LO.

Edytowane przez maciux

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Marceli Sprawdziłem jak jest z LO. Wychodzi na to, że nie jest to pełny Line Out, ale jednocześnie nie jest to tylko maksymalnie ustawiony Headphone Out. Już tłumaczę o co chodzi.

Gdy ustawię maksymalny poziom głośności na LOW GAIN w trybie słuchawkowym i porównam z LO, to w trybie LO mam więcej mocy na zewnętrznym wzmaku. Za to gdy włączę HIGH GAIN w trybie słuchawkowym i porównam z LO, to mocy jest więcej w trybie słuchawkowych z HIGH GAIN. Jednak brzmienie jest raczej identyczne, czyli nie jest to też zupełnie niezależny Line Out, ale jednocześnie nie jest to tylko ustawienie wszystkiego na maks.

Sprawdziłem już kilka konfiguracji i muszę przyznać, że można spokojnie "kanapkować" M9. Fajne rezultaty z Q5 w roli wzmacniacza, czysty sygnał, dobry do dalszej obróbki przez zewnętrzny wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za info.

Właśnie sobie czytam specyfikację i coś jest na rzeczy z tym LO jest ponieważ Fiio podaje jego specyfikację - która jest inna niż wyjścia słuchawkowego.

Jednak dziwna sprawa bo np SNR jest wyższy na wyjściu słuchawkowym niż na LO - a powinno być przecież odwrotnie.

Może Ktoś kumaty w elektronice rzuciłby okiem na te parametry i wyjaśnił mnie laikowi o co chodzi.

W materiałach reklamowych o LO ani słowa nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwólcie, że podrzucę link do tematu z moim testem: 

Fajna zabawka :) Ciekawe co będzie dalej w ramach aktualizacji.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.11.2018 o 18:11, MP3store napisał:

FiiO M9 - 1500zl

Ale możemy zrobić jakąś specjalną ofertę na zakup.

Można coś bliżej jak by ta oferta wyglądała?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi