Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio M9


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy wiadomo o wsparciu Spotify? Oficjalnie nie ma (Spotify sie nie zgodzilo na oferowane stawki Fiio) i rownie oficjalnie Fiio twierdzi, ze co prawda nie bedzie preinstalowana, ale mozna sobie samemu .apk doinstalowac i bedzie dzialac.

 

Cytat

FiiO M9 Hi-Res Audio Player丨The Ultimate in Versatility Pre-installed apps: NetEase Cloud Music, MOOV, Tidal and KKBOXS Whitelisted apps: Spotify, Qobuz, Roon and Deezer Special features: LDAC, HWA, gesture operation, unique RGB light indicator, eight-layer HDI PCB

 

Jak to wyglada w praktyce?

Edytowane przez p0k3m0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli cena będzie znacząco niższa od ceny Shanlinga M5S i nie będzie odstawał jakością dźwięku to mogę się skusić. Na razie na plus większa niż w Shanlingu moc na wyjściu SE, na minus mniejsza bateria.. wiadomo coś o dostępności i cenie w PL? Jakiś pre-order w mp3store?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie testów. Jak na razie wrażenia pozytywne, ale do kilku rzeczy można się przyczepić.

 

Na żywo bardzo ładny (w czarnej wersji) i wygodny. Właściwie to taka mieszanka M3K + M7 (jeśli chodzi o stronę wizualną). Brzmieniowo coś w stronę Q5, ale to nie to (jednak inna sekcja wzmacniacza). Brzmieniowo lepiej od M7 i trochę inaczej, a całościowo to niezła alternatywa dla FiiO X5 III. No i Bluetooth dwukierunkowy z opcją działania w trybie DAC-a USB, M9 służy wtedy jako adapter Bluetooth po USB.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, maciux napisał:

Jestem w trakcie testów. Jak na razie wrażenia pozytywne, ale do kilku rzeczy można się przyczepić.

 

Na żywo bardzo ładny (w czarnej wersji) i wygodny. Właściwie to taka mieszanka M3K + M7 (jeśli chodzi o stronę wizualną). Brzmieniowo coś w stronę Q5, ale to nie to (jednak inna sekcja wzmacniacza). Brzmieniowo lepiej od M7 i trochę inaczej, a całościowo to niezła alternatywa dla FiiO X5 III. No i Bluetooth dwukierunkowy z opcją działania w trybie DAC-a USB, M9 służy wtedy jako adapter Bluetooth po USB.

@maciux a jak streaming offline? Jest czy nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czyli będzie to upgrade dźwiękowo w stosunku do X5 III gen? 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jaro54 napisał:

Dzięki za info. Czyli będzie to upgrade dźwiękowo w stosunku do X5 III gen? 

 

To jest dobre pytanie. Porównywałem oba odtwarzacze, jeszcze nie mam definitywnej odpowiedzi i nie wiem czy będę miał :)

 

M9 ma trochę więcej miłości w dole, brzmi bardziej gładko w średnicy i górze. Przy nim X5 III jest bardziej analityczny, równiejszy i jaśniejszy. X5 III mocniej szumi, ale M9 też nie ma idealnie czystego sygnału. Ma za to fajną opcję wyłączenia "Turbo" dla wyjścia zbalansowanego (obniżenia mocy), świetna sprawa do niskoomowych i skutecznych doków armaturowych. Do tego M9 działa szybciej od X5 III, ale system jednak bardziej ograniczony - wgrać można tylko kilka apek. Nie mogłem zainstalować np. foobara 2000.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MP3store napisał:

FiiO M9 - 1500zl

Ale możemy zrobić jakąś specjalną ofertę na zakup.

A będzie możliwość posłuchania w mp3store? W Katowicach oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek,

 

czyli z BT u niego  jest tak, że mogę przesłać z telefonu po APTX-HD do M9 i wyjść coaxialem do zewnętrznego DAC, albo po LO do stacjonarnego wzmaka?

Dodatkowo moje pytanie standard - czy Line-out to prawdziwe wyjście z wbudowanego DAC omijające wewnętrznego wzmaka, czy po prostu głośność na max?

 

 

Dzięki za info z góry 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marceli Aktualnie w trybie odbiornika FiiO M9 obsługuje jedynie SBC, mają wprowadzić obsługę LDAC-a, ale nic o aptX HD nie wspominali. Wypróbowałem M9 w takiej roli transportu cyfrowego przez Bluetooth - działa. Bez problemu przyjął sygnał ze smartfona i podał dalej na stacjonarny przetwornik przez koaksjal. Po LO też nie będzie problemu.

 

Odnośnie wyjścia liniowego - pojawia się komunikat ostrzegający o ustawieniu głośności na maksa. Jak zwykle trudno powiedzieć jak to rzeczywiście działa, czy LO omija wzmacniacz. Sprawdzę niedługo z zewnętrznym wzmakiem czy wychwycę jakąś różnicę pomiędzy ręcznym ustawieniem na maksymalną głośność a trybem LO.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marceli Sprawdziłem jak jest z LO. Wychodzi na to, że nie jest to pełny Line Out, ale jednocześnie nie jest to tylko maksymalnie ustawiony Headphone Out. Już tłumaczę o co chodzi.

 

Gdy ustawię maksymalny poziom głośności na LOW GAIN w trybie słuchawkowym i porównam z LO, to w trybie LO mam więcej mocy na zewnętrznym wzmaku. Za to gdy włączę HIGH GAIN w trybie słuchawkowym i porównam z LO, to mocy jest więcej w trybie słuchawkowych z HIGH GAIN. Jednak brzmienie jest raczej identyczne, czyli nie jest to też zupełnie niezależny Line Out, ale jednocześnie nie jest to tylko ustawienie wszystkiego na maks.

 

Sprawdziłem już kilka konfiguracji i muszę przyznać, że można spokojnie "kanapkować" M9. Fajne rezultaty z Q5 w roli wzmacniacza, czysty sygnał, dobry do dalszej obróbki przez zewnętrzny wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Właśnie sobie czytam specyfikację i coś jest na rzeczy z tym LO jest ponieważ Fiio podaje jego specyfikację - która jest inna niż wyjścia słuchawkowego.

Jednak dziwna sprawa bo np SNR jest wyższy na wyjściu słuchawkowym niż na LO - a powinno być przecież odwrotnie.

Może Ktoś kumaty w elektronice rzuciłby okiem na te parametry i wyjaśnił mnie laikowi o co chodzi.

W materiałach reklamowych o LO ani słowa nie ma.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pojawił się nowy firmware do M6/M7/M9

https://www.fiio.com/newsinfo/275335.html

 

zmiany dla M9:


 

The following changes and improvements have been made to the FW1.0.5 compared to the FW1.0.4 on M9:

1.Added FiiO Link control via WiFi (now for the Android app, you can choose to connect and control  FiiO devices via WiFi or Bluetooth; for the iOS app, it's only available via WiFi);
2.Added many new apps to the white list;
3.Added new access of the equalizer in FiiO Music settings;
4.Fixed issue where the Balance Boost function would not take effect until the corresponding option  was deselected and then reselected;
5.Fixed issue where the player might falsely detect new firmware update;
6.Fixed issue where the there might be no output when using USB Audio output with screen off;
7.Fixed issue where the player might play incorrectly if the user tapped the play button right after  exceptions occurred;
8.Improved the search function (now tapping on an album/artist in the search result will lead to the  corresponding album/artist list);
9.Miscellaneous bug fixes.

Please visit the M9 Firmware download page  and download the firmware FW1.0.5

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pojawił się nowy firmware do M6/M7/M9

https://www.fiio.com/newsinfo/359539.html

 

 

The following changes and improvements have been made in the new firmware:

1. Added new option to remove the white list app limitation; You can go to "Settings -> General -> About device" and tap 7 times on 'Kernel version' to remove the limitation, after which you will be able to install any third-party apps;(However, kindly note that the player might act slow if running with too many apps. And some third-party apps may not work properly on the player, in which case you can uninstall them in Settings -> General -> Apps);
2. Added 'locate currently playing track with one click' function;
3. Added a new play mode: play single once;
4. Added a new option of viewing the artist/album of the currently playing track in the Now Playing screen;
5. Fixed the issue where the playback would fail in the new version of Amazon Music;
6. Improved the search function (Now when tapping on an album/artist name in the search result, it will direct you to the corresponding list);
7. Miscellaneous bug fixes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem M9, chce zainstalować spofity. 

Mam karte na karcie plik ze strony fiio- z działu playera M6 i jak akcpetuje instalacje wyskakuje info "The package appears to be corrupt"

i jak podpinam pod usb, to nie widzi mi tej karty microsd. Musiałem przez czytnika w kompie to wrzucić.

Gdzie problem? 

 

 

Ok, ogarnalem. Androi File Transfer. 

 

Edytowane przez Luck1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności