Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki podobne do HiFiMAN HE-300


TrueFaith

Pytanie

Cześć wszystkim.

Zajęty kompletowaniem zestawu stereo i poprawą akustyki pokoju nieco zapomniałem o swoich HE-300. Irytuje mnie też fakt, że jedyne słuchawki, które tak bardzo mi pasują swoim charakterem są wykonane dość słabo, z tego względu szukam czegoś podobnego najlepiej w niższym budżecie. Słuchawki powinny być otwarte, na welurowych padach. Bas konturowy, mięsisty, z niezłym zejściem. Średnica muzykalna, nie oddalona, wręcz bezpośrednia. Wysokie detaliczne, ale łagodne. Nienawidzę sceny tworzonej na pogłosach z muszli, z tego powodu AKG K7XX grały dla mnie mniej przyjemnie niż pchełki za parę dych (ale te AKG ogólnie mi nie podeszły, rozmyty bas, granie bez emocji, średnica wycofana...). Pytanie czy znajdzie się sprzęt podobny do HE-300 poniżej ich ceny? Z brzmieniem tak bezpośrednim, a jednocześnie łagodnym i kulturalnym? Innego sprzętu słuchałem tak dawno, że wolę go tutaj nie przywoływać, mogę jedynie powiedzieć, że K7XX się dla mnie nie nadawały co opisałem wyżej, oraz że Takstary Pro 80 to zupełnie nie to brzmienie i nie ten komfort. Tak od siebie to zastanawiałem się nad Takstarami Hi2050 (ISK HF2010) jednak nie wiem czy klasą brzmienia zbliżą się choć trochę do HE-300.

Z góry dzięki za dyskusję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ISK HF2010 niestety nie zbliżą się klasą brzmienia do HE300 i w ogóle ciężko będzie znaleźć coś poniżej ich budżetu grające bezpośrednio i z odpowiednią klasą.

Popatrzyłbym na Takstary TS671 i może jeszcze Somic v2 - te pierwsze to już chyba tylko z drugiej ręki.

A tak w ogóle to co z tymi HE300 się dzieje, że chcesz zmieniać? Jeśli to kwestia wadliwego pałąka, to te słuchawki dość łatwo będzie przeszczepić w inny,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Perul Wadliwy pałąk, który naprawiłem kilka miesięcy temu (klej), ale nie wiem ile wytrzyma, a do tego wypadł mi całkiem magnes z przetwornika, też wkleiłem i jest idealnie, ale do tej marki jestem trochę zrażony, bo sprzęt dźwiękowo niczego sobie, ma swój unikalny charakter, ale dosłownie każdy element jest wykonany bardzo przeciętnie. Z drugiej strony chciałbym też je sprzedać póki trzymają się w jednym kawałku i dobrze grają i może kupić coś tańszego, czego nie będzie aż tak szkoda w przypadku jakichś uszkodzeń.

 

Poszukam Takstarów i Somiców w okolicy, szczególnie te drugie wydają mi się bardzo ciekawe. Przy okazji miałbyś pomysł na zastępczy pałąk dla HE-300? Nowy od HiFiMAN'a jest za jakąś chorą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pałąk w który na pewno wejdą muszle HE300, mają Pioneer SE205/SE305 i podobne konstrukcje (z wielkimi muszlami).

Na Allegro można takie znaleźć, co do ceny to gdzieś tak od 60-70zł się zaczynają. Chyba, że trafisz z uszkodzonym przetwornikiem/kablem, to może uda się taniej.

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności