Skocz do zawartości

iFi ICan Pro


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

nawiązując do pkt 4, znalazłem taką poradę do wymiany lamp:

 

"changing tubes easy like plug and play
can you link to great tubes upgrades from where to buy

yeah, takes me 5min to swap tubes. tools you'll need:
Torx T10: to remove the screws from xlr,rca connectors
Torx T15: to remove the 4 large case screws
Hardened plastic tweezer / cell phone case pryer: to lightly pry the tubes pins out slightly from the socket so you can lightly wiggle back and forth in a controlled pulling motion
It's that simple. common sense on how much strength, and orientation of pins when placing new ones in, etc.. while it's not hard, couple caveats:
If you are still in warranty, then this would void your warranty
don't be overly nervous, but don't be careless"

 

https://www.head-fi.org/threads/ifi-ican-pro-impressions-discussion.795344/page-91

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2021 o 05:03, vonBaron napisał:

1. Raczej lepiej już nie tylko inaczej, Bendix to według mnie najlepsze lampy do ifi ale ciężko je dostać i są drogie.

2. Ja kupowałem na eBay z USA, zero problemów, jest jeden zaufany sprzedawca.

 

 

Faktycznie ciężko ten Bendix znaleźć. Może jest jeszcze namiar na tego sprzedawcę? Mam wrażenie że Bendix juz się rozeszły - nie bardzo są oferty w necie.

 

Co do samych lamp, to zacytuję info ze strony IFI:

"5670 has a very unique pinout (RETMA code 8CJ) that is not shared by other tubes, so only 5670/2C51/WE396A tubes that share the RETMA 8CJ pinout and are electrically equivalent can be used. Any tube that is pin-compatible and electrically compatible with the 2C51/5670 will work. WE396A are often co-marked 2C51, they will most certainly work. Pin-out in the iFi products are all for 5670, so no adapters needed."

Więc oznaczenia mamy 5670 lub 2C51 lub WE396A. Albo Bendix 6385.

 

Z opisu na stronach IFI i forum head fi, modele lamp do IFI Can Pro oceniają tak:

 

"Best 
� WE USA (as 396A) (there are D and O getter versions) - probably the best of the lot but good luck 
in finding original 'good' ones from reputable sellers for £££ 
� Bendix USA (as 6385) - very rare and hyper expensive 
� GE 5670 USA - as used in AMR CD 777 SE/DP-777SE & iFi Pro Series/Tube2/iTube 

Middle
� Raytheon USA 
� Tung Sol USA 
Old Soviet 6N3P-EV OTK marked Stock 

Worst 
� Soviet Russia 6N3P civilian type (marked in Cyrillic so looks like 6H3П) 
China (as 6N3) "

 

ale też same lampy GE oceniają różnie, lepsze są wersje "5 stars":

"Have the 5 star in use in one of my tube DACs and prefer it over the Western Electric, the 5 star is generally much more refined."

 

I widzę, że rocznik ma znaczenie, jak wśród win:

"Had Fun rolling out the stock 80's GE JAN 5670W for true early 1950's GE JG 5670 WA that has Triple Mica design and Square D-Getters. Much superior to the stock newer O getter double mica. As this is my spare ican pro and out of warranty it was easy enough to do. Truly opens up the potential of ican pro more. My main iCan pro i'll swap in vintage 1950's Western Electric JW 2C51 D getters to see how those sound as well!"

 

"You can upgrade to the NOS GE triple mica 1950s. They are a direct upgrade over stock 1980s GE in all ways without changing tonal balance"

 

jedni prefereują GE nad Bendix:

"A GE five star 5670 from the 1950s or early 1960s will sound better and more like the Bendix 2C51"

albo nad WE:

"Have the 5 star in use in one of my tube DACs and prefer it over the Western Electric, the 5 star is generally much more refined."

inni wolą Bendix nad inne, albo raczej subiektywnie preferują ich charakter nad cieplejsze WE:

"The WE 2C51 and the WE 396A are the same tubes. Personally I liked the Bendix 2C51 better than the WE's.The WE's have a warm sound to them and might be to much for some people where as the Bendix's has a more cleaner detailed sound to them. If your looking for the holy grail of the 5670/2C51/396a tubes there isn't any. All these tubes have simulor characteristics."

jako że uważają Bendix za najbardziej detaliczne:

"If you want more details from your tubes we396a is the wrong way. They are the warmest and fullest sounding tubes you can get while not suffering details.

Bendix 6385 is king of details. They are extremely hard to find. The stock GE is already considered to be on the slightly harsh and detail side of things already. You can upgrade to the NOS GE triple mica 1950s. They are a direct upgrade over stock 1980s GE in all ways without changing tonal balance."

 

Tyle z krótkiej lektury długaśnego wątku o iFi iCan pro na head fi.

To teraz ciekawe, które lampy mogłyby dać odczuwalną poprawę dźwięku względem seryjnych lamp z iCan Pro, które wg opinii są niezłe. GE 5-stars? GE z dobrego rocznika z lat 50-tych gdy stoki były dobrze nasłonecznione? Może cieplejsze WE? Albo najbardziej detaliczne Bendix (choć te są najwyraźniej bardzo trudne do znalezienia)?

 

I kolejne pytanie - podobno na rynku są chińskie podróbki lamp GE/WE udające stare roczniki, czyli sikacze udające dobre stare wina. Jak je odróżnić? Potrzebny byłby pewny sklep czy sprzedawca... 

 

 

 

 

 

 

w wątku o lampach:

https://forum.mp3store.pl/topic/151967-lampy-duże-i-małe-gdzie-i-jak-wam-grają/page/4/

 

natknąłem się na informacje iż jednak WE396A mogą z iCan nie grać - no to jak jest?

W dniu 4.10.2019 o 00:26, vonBaron napisał:

 I niestety WE 396A nie lubią się z ICanem a niby są to naturalne zamienniki ze stockowymi GE5670 a sprzęt je odrzuca (przechodzi w stan ochrony mimo że lampy się żarzą). 

 

Edytowane przez Piotr_Mojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy jest jakaś różnica/korzyść z podłączenia zbalansowanego słuchawek do dwóch wyjść XLR 3 Pin zamiast do pojedynczego XLR 4pin ? Ktoś testował ?

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Osłuchałem trochę tego iCana i niczego w życiu bardziej nie byłem pewny jak tego, że to wypasiony wzmak i bezapelacyjny koniec moich poszukiwań w tym zakresie ;) Aktualnie podłączonego mam SMSLa SU-9 po RCA dlatego, że przy połączeniu zbalansowanym nie ma absolutnie żadnej różnicy, a pod XLR planuję podłączyć kiedyś Sonatę E44. Wzmak ilością wejść wręcz prowokuje do podłączenia kilku DACów naraz by potem wygodnie przełączać się między nimi wielkim pokrętłem. 

 

Mój ulubiony tryb pracy to Tube+ i następny w kolejności to tranzystorowy. Tryb Tube z Etherami za mocno był dociążony i tracił wyraźnie kontrolę na basie. Wyjście słuchawkowe symetryczne o wiele lepszej pod każdym względem od SE 6.3mm. 

 

Dociążenie całego pasma jest niesamowite, potężne. Ethery grają jak na paliwie rakietowym. Nie są przy iCanie zamulone. Emanują energią, zaskakują szczegółowością, mięsistym brzmieniem i z niesamowitym impaktem. Dostarczana im energia sprawia, że całość jest przy tym niezwykle lekka. Nie korzystam z podbicia basu i pozostawiając na 0 jest jego wystarczająco dużo. Zwiększanie holografii / sceny 3D też nie ruszam bo redukuje bas, oddala przekaz i efekt delikatnie mówiąc nie jest w moim guście. 

 

Nie wiem co tam wykresy i pomiary podawały na temat zniekształceń sygnału ale tak czystego dźwięku to jeszcze moje uszy nie słyszały. Podobno Monoprice THX AAA 887 jest w tym dobry ale z iCana dźwięk jest żywszy, bardziej klarowny i nieporównywalnie bardziej czuć czystość, z lepszą separacją poszczególnych dźwięków. Z początku myślałem, że może jest zbyt analityczny ale to tylko znaczący przeskok jakościowy względem bardziej spłaszczonego i mniej zróżnicowanego przekazu.

 

Z wad to na pewno że troszkę się grzeje i tym samym zapewne pobiera więcej prądu niż nowsze, konkurencyjne konstrukcje przy tej samej mocy na wyjściu. Miałem też pisać, że trochę szumi w tle od pozycji pokrętła głośności w godz. 11.00 ale problem zniknął jak za sprawą magicznej różdżki po dzisiejszym ukończeniu i podłączeniu zasilacza liniowego :)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.12.2021 o 01:17, cpu1 napisał:

Miałem też pisać, że trochę szumi w tle od pozycji pokrętła głośności w godz. 11.00 ale problem zniknął jak za sprawą magicznej różdżki po dzisiejszym ukończeniu i podłączeniu zasilacza liniowego :)

 

Jakiego to zasilacza liniowego?

 

 

 

 

A co myślicie o takim zasilaczu liniowym dedykowanym do iFi iCan PRO - żaden chińczyk, made in France, 200€ to nie jakiś majątek:

 

https://www.audiophonics.fr/en/hifi-power-supply/audiophonics-psu-hc-linear-power-supply-for-ifi-audio-pro-ican-15v-5a-100va-p-12843.html

 

spacer.png

"regulated linear power supply 15V 5A with two jack outputs on 5.5 / 2.1 & 5.5 / 2.5, is dedicated for HiFi audio devices requiring clean and neat power, and MADE IN FRANCE.

It will bring back background noise, a lowering of the "ripple" harmful to the jitter on digital audio devices such as DAC or high fidelity streamers. The result is an improvement of the readability of the acute medium with a less digital sound, a contribution, a seating of the timbre, and a better dynamic bass.

The components of this power supply are of first quality:

  • Metal Resistors
  • 10 capacitors filtering 2200uF / 35V
  • Voltage Regulator LT1083
 

Thus, this regulated linear power supply developed by our team comes to compete with more expensive solutions.

Equipped with a 100% Aluminum case, two Jack DC 5.5 / 2.1 & 5.5 / 2.5, this power supply with an extremely stable 100VA transformer even under heavy load, and will allow you to make the best of connected audio components requesting from 15V up to 5A.

Cand feeding cno DC power cable or DC cable."

spacer.png

 

 

jaki tam jest wtyk od strony iCan Pro?

 

egulated linear power supply 15V 5A with two jack outputs on 5.5 / 2.1 & 5.5 / 2.5, is dedicated for HiFi audio devices requiring clean and neat power.

Edytowane przez Piotr_Mojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cpu1 napisał:

Made in Poland własnej roboty jest w dziale DIY Bądź bohaterem ...

a można link?

 

ten francuski wygląda wewnątrz ciekawie, w każdym razie ciekawiej i o dziwo... taniej od topowego Tomanka:

spacer.png

 

vs Francuz:

spacer.png

spacer.png

 

vs

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, MichalZZZ napisał:

@Piotr_Mojo

 

Polecam Keces P8. U mnie zasila dwa urządzenia i jest znakomity. ICana też zasilają tym zasilaczem. 

 

Keces P8?

spacer.png

 

Tak, tylko Keces P8 kosztuje ponad 3 razy tyle co ten dedykowany Francuz do iCan Pro.

Fakt, że zasili dwa urządzenia, ale z tego samego jednego trafo.

I trzeba zamówić wersję pod konkretne dwa różne napięcia.

 

Załóżmy że mamy DAC + Amp, i zasilamy je albo przez Keces P8 (dwa dedykowane napięcia), chodzą z jednego trafo i tej baterii (chyba 18 kondensatorów). Albo opcja dwa - dwa dedykowane pod stosowne napięcia PSU-HC Linear Power Supply, osobny do DAC i osobny do iCan Pro. Każdy ma własne trafo do obsługi i baterię 10 kondenatorów. Izolowane od siebie obudową, czyli x2:

spacer.pngspacer.png

 

Albo większe trafo ale obsługujące dwa urządzenia (jedno wpływa na drugie?) albo dwa osobne miniejsze. 

 

Co zagra lepiej?

Na plus Keces P8 - w zestawie są kable, bo te mniejsze zasilacze liniowe są bez kabli (trzeba dokupić). Ale i tak Keces P8 droższy niz dwa francuskie zasilacze.

Edytowane przez Piotr_Mojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko opieram się na doświadczeniu z posiadania Kecesa P8 i jestem nim zachwycony. Innych zasilaczy liniowych nie miałem. Keces zasila mi wzmacniacz Pathos Aurium i Matrixa Spdif 2. Absolutnie niweluje wszelakie szumy w tle i poprawia dynamikę. Do tego jest piekielnie dobrze wykonany i ładnie wygląda :) Kable, które ma w zestawie wymieniłem na takie, które były robione na zamówienie. Kecesa możesz zamówić pod różne napięcia, ale ma on przełącznik, gdzie sobie dobierasz sam jakie ma to być zasilanie. Np. u mnie możesz zasilić urządzenie od 9V do 12V i 4A oraz drugie urządzenie od 5V do 7V. Można też zasilić trzecie urządzenie poprzez USB. Sa oczywiście też inne możliwości, w zależności jakie masz urządzenia do zasilania. Jest kilka rodzai Keces P8. Polecam. 

 

Tak wygląda :

 

 

IMG_0091.JPG

IMG_0149.JPG

IMG_0210.JPG

IMG_0510.JPG

IMG_0539.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, vonBaron napisał:

Zainteresuj się zasilaczem od Lucarto, mam i polecam.

 

Ten Lucarto wygląda nieźle, cenowo pomiędzy linowym Francuzem i Kecesem:

spacer.png

kondensatorow mniej, ale zacne:

spacer.png

cztery wyjścia, które można sobie dopasować w cenie pod jedno napięcie, lub zróznicować napięcie za dopłatą 200 zł za każdą nową wersję napięcia na jakimś wyjściu:

spacer.png

choć nie ma USB...

 

2000 zl (podrożały chyba) i opcje dopłat za różne napięcia czy inne dodatki...

 

Trudno byłoby mi się zdecydować na pozostale dwie opcje (oprócz DAC i wzmaka).

Czy można tam zrobić też na jednym 230V?

Tylko mamy 1 trafo na 4 wyjścia - czy sprzęty nie będą ze sobą inferferować?

W dodatku te trafo znacznie mniejsze od tego z Kecesa P8...

 

Ale ciakawa opcja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Piotr_Mojo napisał:

 

Ten Lucarto wygląda nieźle, cenowo pomiędzy linowym Francuzem i Kecesem:

spacer.png

kondensatorow mniej, ale zacne:

spacer.png

cztery wyjścia, które można sobie dopasować w cenie pod jedno napięcie, lub zróznicować napięcie za dopłatą 200 zł za każdą nową wersję napięcia na jakimś wyjściu:

spacer.png

choć nie ma USB...

 

2000 zl (podrożały chyba) i opcje dopłat za różne napięcia czy inne dodatki...

 

Trudno byłoby mi się zdecydować na pozostale dwie opcje (oprócz DAC i wzmaka).

Czy można tam zrobić też na jednym 230V?

Tylko mamy 1 trafo na 4 wyjścia - czy sprzęty nie będą ze sobą inferferować?

W dodatku te trafo znacznie mniejsze od tego z Kecesa P8...

 

Ale ciakawa opcja...

Oczywiście że można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Piotr_Mojo napisał:

 

Ten Lucarto wygląda nieźle, cenowo pomiędzy linowym Francuzem i Kecesem:

spacer.png

kondensatorow mniej, ale zacne:

spacer.png

cztery wyjścia, które można sobie dopasować w cenie pod jedno napięcie, lub zróznicować napięcie za dopłatą 200 zł za każdą nową wersję napięcia na jakimś wyjściu:

spacer.png

choć nie ma USB...

 

2000 zl (podrożały chyba) i opcje dopłat za różne napięcia czy inne dodatki...

 

Trudno byłoby mi się zdecydować na pozostale dwie opcje (oprócz DAC i wzmaka).

Czy można tam zrobić też na jednym 230V?

Tylko mamy 1 trafo na 4 wyjścia - czy sprzęty nie będą ze sobą inferferować?

W dodatku te trafo znacznie mniejsze od tego z Kecesa P8...

 

Ale ciakawa opcja...

Ja Ci szczerze radzę nie kupować tego czegoś. Jak to gruchnie na podłogę, to się zerwą kanty na PCB z transformatorami od ich ciężaru, bo pan Łukasz nie wiedzieć czemu powiercił dziury w samych narożnikach, a na laminat wziął kruchy i tani SEM zamiast FRx. :( Ponadto od spodu masz gołe styki pod napięciem 230V. Zobacz ile jest odstępu od obudowy do płytki od spodu, i zero izolacji między tym. Żebyś jeszcze miał pewność, że obudowa uziemiona, bo u klienta nie była, więc po lądowaniu na podłodze lepiej nie dotykać tego zasilacza. 

 

Powyższe to nie moja wyobraźnia tylko obserwacje z naprawy tego czegoś. Pozrywały się kanty PCB i sobie siadła na spodzie obudowy. Na szczęście urwał się przewód zasilający przy okazji. Posadziłem wszystko na platformie FR4 bez miedzi i dopiero to przestało obrażać fizykę i elektrotechnikę.

 

Z innych ciekawostek - stabilizatory to LM350 no name, takie po niecałe 3zł. O Texasie czy NI zapomnij, a to naprawdę robi różnicę, tylko kosztuje 2-3x tyle. Natomiast kondensatory Mundorf mają tylko cenę audiofilską, bo grają cokolwiek sieczkowato.

Zalewane transformatory (jak te zielone) to też opcja daleka od optymalnej, bo żywica powoduje ścisk na całej konstrukcji, a swoją stałą dielektryczną podbija pojemności międzyzwojowe. Stąd grają one gorzej od gołych toroidów.

 

Ograć zasilacz impulsowy to to ogra, ale o mniej niż można i za więcej niż można. W temacie bezpieczeństwa to chyba tylko stare wzmacniacze lampowe wypadają gorzej. Te bez uziemienia. 

 

Trochę wytycznych:

1. To, że jest nawalone dużo elektrolitów nie musi dobrze świadczyć. Od pewnej pojemności bardziej szkodzi niż pomaga. Chodzi o zagadnienia EMC takiej rozrzuconej powierzchni elektrod i plątaniny pasożytniczych indukcyjności.

2. Nieraz konstruktorzy zasilaczy niemal stają na głowie w cudowaniu i wpychaniu komponentów, a jak przeanalizować konstrukcję, to się okazuje, że jest jednostopniowa, a ja praktycznie standardowo daję dwa stopnie. Jeden stopień stabilizacji ma 65-75dB skuteczności tłumienia tętnień. Jak to się ma do dynamiki formatu CD = 96-99dB lub hi-res >120dB?

3. Czasami ciężko okiem laika wyczaić popełniane błędy, bo zasilacz przecież i tak będzie działać i robić, co ma robić. Przykładowo - kondy równolegle do diod, albo używanie diod Schottky'ego w mostku Graetza. Albo stawianie niskoimpedancyjnych elektrolitów za diodami prostowniczymi, bypassowanie wyjść absurdalnymi pojemnościami typu 100uF. 

 

Zrobienie dobrego zasilacza polega w dużej mierze na nierobieniu głupot, a nie wsypaniu worka części do obudowy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr_Mojo napisał:

jaki tam jest wtyk od strony iCan Pro?

Sklep elektroniczny u mnie w mieście ma remanent i dopiero po niedzieli skoczę po porządne wtyki do mojego iCana to napiszę jakie pasują z otworem 2.1 czy 2.5mm. Z pamięci raczej 2.1mm.

 

5 godzin temu, Piotr_Mojo napisał:

a można link?

Pisałem na smartfonie i jeżeli nie znalazłeś sobie to tutaj jest mój twór :

 

Jak czujesz się na siłach to możesz go zrobić w kosztach < 200 zł. I nie patrz na Made in France bo nie kraj a jakość wykonania i elementów się liczy. @majkel słusznie zwrócił uwagę na wiele ważnych aspektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cpu1 napisał:

Sklep elektroniczny

Jak czujesz się na siłach to możesz go zrobić w kosztach < 200 zł. I nie patrz na Made in France bo nie kraj a jakość wykonania i elementów się liczy. @majkel słusznie zwrócił uwagę na wiele ważnych aspektów.

 

Jest do tego jakiś schemat?
Choć swoją drogą, wolałbym nie uczyć się na własnych błędach, i jeszcze testować to na IFI iCan pro (trochę kosztuje).

 

Swoją drogą @majkel skrytykował Lucarto nie Francuza. Co do tego Francuza napisal "Inne wymienione tutaj konstrukcje nie stwarzają zagrożenia "

 

A skoro już o tym mowa, to na stronie:

http://earstream.eu/page/65/Zasilacze/l

jest chyba opcja sklecenia zasilacza do iFi iCan Pro?

Edytowane przez Piotr_Mojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności