Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iFi ICan Pro


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w ogóle olewam to forum, widać że jest mocno stronnicze.

Sprzęty IFI są zawsze złe i słabe a takie Chordy chwalą pod niebiosa.

Cytat

I suggest ifi redesign this model, get rid of the tube nonsense, put in proper 1/4 headphone jack, and a wireless remote. Price it well below US $1,000 and there may be a market for it.

Fajny koncert życzeń...

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest stronnicze czy nie, ale opierając się na testach urządzeń (a do nich się odnoszę), które przeprowadzane są według tej samej dość szczegółowej metodologii ciężko chyba sformułować taki zarzut? Niemniej nie śledzę całego forum.


Dla mnie jednakże, zaraz obok diyaudioheaven.wordpress.com jest to najciekawsze miejsce o audio z dużą ilością rzeczywistych testów/pomiarów przeprowadzanych według tej samej metodologii/aparatury, co ułatwia porównywanie różnych urządzeń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, vonBaron said:

Ja w ogóle olewam to forum, widać że jest mocno stronnicze.

Sprzęty IFI są zawsze złe i słabe a takie Chordy chwalą pod niebiosa.

Fajny koncert życzeń...

 

Nie chciało mu się nawet instrukcji czytać bo:

As you see, there is little relationship between labeling and the actual behavior. 10 Hz setting for example, starts to boost from 200 Hz down!

Te wartości są tam wyjaśnione.

 

Zresztą z pozostałymi rzeczamy nawet w komentarzach go zjechali:

Hey @amirm , just so you know, and if you still want to test them, those 3 pin balanced headphone jacks are also the single ended 1/4" jacks, the plug just goes in the hole in the center.
And it also has a wireless remote, but it's just for volume.

 

Bo tak - iCAN ma pilota i tak - ma złącze 6.3mm. Jak on tych dwóch rzeczy nie zauważył to ciężko uwieżyć w cokolwiek więcej.

 

Nie próbował w ogólę 3dboost który ja akurat lubię. Nie czekał na rozgrzanie lamp. Ma zarzuty, że na moment włączenia lamp jest wyłączony dźwięk. Poważnie?

 

Edytowane przez Nicodem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, greg_jg napisał:

Nie wiem czy jest stronnicze czy nie, ale opierając się na testach urządzeń (a do nich się odnoszę), które przeprowadzane są według tej samej dość szczegółowej metodologii ciężko chyba sformułować taki zarzut? Niemniej nie śledzę całego forum.


Dla mnie jednakże, zaraz obok diyaudioheaven.wordpress.com jest to najciekawsze miejsce o audio z dużą ilością rzeczywistych testów/pomiarów przeprowadzanych według tej samej metodologii/aparatury, co ułatwia porównywanie różnych urządzeń.

Ja od porównywania mam słuch a nie wykresy.

24 minuty temu, Nicodem napisał:

 

Nie chciało mu się nawet instrukcji czytać bo:

As you see, there is little relationship between labeling and the actual behavior. 10 Hz setting for example, starts to boost from 200 Hz down!

Te wartości są tam wyjaśnione.

 

Zresztą z pozostałymi rzeczamy nawet w komentarzach go zjechali:

Hey @amirm , just so you know, and if you still want to test them, those 3 pin balanced headphone jacks are also the single ended 1/4" jacks, the plug just goes in the hole in the center.
And it also has a wireless remote, but it's just for volume.

 

Bo tak - iCAN ma pilota i tak - ma złącze 6.3mm. Jak on tych dwóch rzeczy nie zauważył to ciężko uwieżyć w cokolwiek więcej.

 

Nie próbował w ogólę 3dboost który ja akurat lubię. Nie czekał na rozgrzanie lamp. Ma zarzuty, że na moment włączenia lamp jest wyłączony dźwięk. Poważnie?

 

Dlatego fajne obrazki ale nic więcej bo nie chciał się gościowi nawet zajrzeć do instrukcji, pewnie wcześniej nie miał doczynienia z takim sprzętem i go to przerosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, vonBaron napisał:

Ja od porównywania mam słuch a nie wykresy.

 

Ludzie różnie i różne rzeczy słyszą.

 

14 minut temu, vonBaron napisał:

Dlatego fajne obrazki ale nic więcej bo nie chciał się gościowi nawet zajrzeć do instrukcji, pewnie wcześniej nie miał doczynienia z takim sprzętem i go to przerosło.

 

Myślę, że mimo wszystko "jakieś tam" doświadczenie ma: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?members/amirm.2/#about ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg_jg napisał:

 

Ludzie różnie i różne rzeczy słyszą.

 

I z pewnością nie słyszą wykresów :D

 

A tak serio pomiary są bardzo pomocne natomiast ja mam taki stosunek do wykresów:

- jeśli coś brzmi źle i wypada dobrze na wykresach to widocznie pomiary są błędne

- jeśli coś brzmi dobrze a wypada źle na wykresach to... gdzie tu problem?

 

A tak już całkiem na poważnie, problem z tą stroną jest taki, że pomiar to jedyne kryterium czy urządzenie jest dobre czy złe. Świetnie ze strony naukowej ale pomiar nie jest konfrontowany z odsłuchem wiec w gruncie rzeczy nadal nie wiadomo czy urządzenie ze świetnymi/fatalnymi pomiarami nam się spodoba ani czy podobało się autorowi. Jeśli zależy nam wyłącznie na pomierzonym sprzęcie to tak, ta strona jest genialna tylko, że to się nijak nie przekłada na przyjemność i satysfakcję podczas delektowania się muzyką. Słyszałem kilka urządzeń z jego listy i nie umiem znaleźć wspólnego mianownika między pomiarami, a fajnością grania. To trochę tak jakby wybierać samochód wyłącznie po danych technicznych bez jazdy nim. Ok wybrałeś a tu się okazuje że fotel za twardy, a miało być tak pięknie....

Edytowane przez Spawn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Spawn napisał:

Słyszałem kilka urządzeń z jego listy i nie umiem znaleźć wspólnego mianownika między pomiarami, a fajnością grania.

Jakby odsłuchy były robione na ślepo, to stawiam że korelacja byłaby bardziej widoczna (w stronę dobrych lub złych pomiarów zależnie od tego co lubi słuchający).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale korelacja czego? Na który parametr mierzalny mam patrzeć? Własnie o to chodzi że ja nie wiem dlaczego jeden mi się podoba a drugi nie. Tzn wiem, bo potrafię ocenić po słuchu ale nie potrafię tego zwyrokować po pomiarach. To samo zresztą jest z pomiarami słuchawek. Ocenisz czy wysokich tonów jest dużo czy mało ale nie wiesz czy będą ostre czy aksamitne.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nawet daczka kupionego po rekomendacji z audiosciencereview posiadającego bardzo dobre pomiary, tyle że używam go niezgodnie z przeznaczeniem bo podłączony jest do wzmacniacza lampowego. Jestem pewien że jak by to razem pomierzył to pewnie by mu się apx555 przywiesił :D

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę nic rysować, bo na szczęście pokrywa się to z rankingiem z przytaczanego serwisu czyli głównie SNR i impedancja wyjściowa ;). Intermodulacja już nie koniecznie ma dla mnie znaczenie, przebieg filtrów cyfrowych w wysokich częstotliwościach też raczej mały wpływ, jak będę chciał to skoryguje w EQ.

Edytowane przez Dzudas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

I z pewnością nie słyszą wykresów :D

 

A tak serio pomiary są bardzo pomocne natomiast ja mam taki stosunek do wykresów:

- jeśli coś brzmi źle i wypada dobrze na wykresach to widocznie pomiary są błędne

- jeśli coś brzmi dobrze a wypada źle na wykresach to... gdzie tu problem?

 

A tak już całkiem na poważnie, problem z tą stroną jest taki, że pomiar to jedyne kryterium czy urządzenie jest dobre czy złe. Świetnie ze strony naukowej ale pomiar nie jest konfrontowany z odsłuchem wiec w gruncie rzeczy nadal nie wiadomo czy urządzenie ze świetnymi/fatalnymi pomiarami nam się spodoba ani czy podobało się autorowi. Jeśli zależy nam wyłącznie na pomierzonym sprzęcie to tak, ta strona jest genialna tylko, że to się nijak nie przekłada na przyjemność i satysfakcję podczas delektowania się muzyką. Słyszałem kilka urządzeń z jego listy i nie umiem znaleźć wspólnego mianownika między pomiarami, a fajnością grania. To trochę tak jakby wybierać samochód wyłącznie po danych technicznych bez jazdy nim. Ok wybrałeś a tu się okazuje że fotel za twardy, a miało być tak pięknie....

 

Z pewnością samych wykresów „nie słychać”, ale to co się na nich dzieje już tak – przykład ze słuchawkami. Mając do dyspozycji np. ustandaryzowaną bazę z diyaudioheaven.wordpress.com mam możliwość dokonania wstępnej selekcji słuchawek w oparciu o własne upodobania i na nich się skupić – np. w sytuacji gdybym lubił dobry subbas, nie trawił sybilantów i kocyka na średnicy.

Dodatkowo posiadając wzmacniacz o wysokiej impedancji na wyjściu słuchawkowym mogę domyślić się, jaki to może mieć wpływ (lub nie) na słuchawki, którymi akurat jestem zainteresowany, a nie chcę zmieniać samego wzmacniacza itd.
Więc w moim odczuciu wykresy mogą właśnie służyć takiej wstępnej selekcji. Nie każdy ma chęć ciągłej wymiany sprzętu - szkoda im na to czasu.

 

Ponadto moim skromnym zdaniem, pewnie istnieje dodatnia korelacja pomiędzy dobrze zaprojektowanym urządzeniem elektrycznym/elektronicznym (audio), co będzie widoczne na „wykresach”, a „lepszością” dźwięku (en gros).


I jeszcze jedno, „wykresy” są pomocne w obalaniu wszelkiej maści audiovoodoo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, greg_jg napisał:

 

Z pewnością samych wykresów „nie słychać”, ale to co się na nich dzieje już tak – przykład ze słuchawkami. Mając do dyspozycji np. ustandaryzowaną bazę z diyaudioheaven.wordpress.com mam możliwość dokonania wstępnej selekcji słuchawek w oparciu o własne upodobania i na nich się skupić – np. w sytuacji gdybym lubił dobry subbas, nie trawił sybilantów i kocyka na średnicy.

Dodatkowo posiadając wzmacniacz o wysokiej impedancji na wyjściu słuchawkowym mogę domyślić się, jaki to może mieć wpływ (lub nie) na słuchawki, którymi akurat jestem zainteresowany, a nie chcę zmieniać samego wzmacniacza itd.
Więc w moim odczuciu wykresy mogą właśnie służyć takiej wstępnej selekcji. Nie każdy ma chęć ciągłej wymiany sprzętu - szkoda im na to czasu.

 

Ponadto moim skromnym zdaniem, pewnie istnieje dodatnia korelacja pomiędzy dobrze zaprojektowanym urządzeniem elektrycznym/elektronicznym (audio), co będzie widoczne na „wykresach”, a „lepszością” dźwięku (en gros).


I jeszcze jedno, „wykresy” są pomocne w obalaniu wszelkiej maści audiovoodoo.

 

W punkt! Pomiary są pomocne, ale nie mogą być jedynym kryterium oceny, a niestety tak właśnie robi ASR.

 

Voodoo nie obalisz naukowo bo to kult religijny połączony z magiczymi wierzeniami ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, vonBaron napisał:

Ja w ogóle olewam to forum, widać że jest mocno stronnicze.

Sprzęty IFI są zawsze złe i słabe a takie Chordy chwalą pod niebiosa.

Fajny koncert życzeń...

Trochę przesadzasz, bo Chordów nie wychwalają, zwłaszcza pod niebiosa.

Nie wiem dlaczego tak alergicznie reagujesz, pomiar to pomiar, nie ma tu nic stronniczego. 
Jeżeli natomiast chodzi o same wypowiedzi głównego redaktora to owszem są mocno specyficzne, opiera się głównie na pomiarach i jest mocno tendencyjny, ale nie jest też tak że się uparł na iFi.

No i najważniejsze jeżeli chodzi o pomiary to iFi nie wypada źle, jedynie tube+ no ale tak ma być bo to taki mod.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Spawn napisał:

 

W punkt! Pomiary są pomocne, ale nie mogą być jedynym kryterium oceny, a niestety tak właśnie robi ASR.

 

Voodoo nie obalisz naukowo bo to kult religijny połączony z magiczymi wierzeniami ;)

 

Ale dla mnie to akurat jest przewaga ASR. Skupia się na faktach, a nie na wrażeniach, odczuciach, wierzeniach. Nie używa barwnego języka, tylko pokazuje konkretne wartości.

 

Każdy słyszy inaczej natomiast liczby są obiektywne, uniwersalne. Zwłaszcza, jeśli powstają według tej samej metodologii i dla mnie to jest ogromna przewaga tego serwisu.

Poza tym ciekawe jest to, że wiele tanich sprzętów („chi-fi”) jest zaprojektowanych lepiej*, niż drogie klocki uznanych marek. Co istotnie podważa wycenę tych drugich.

 

Co do voodoo, obalisz. Przynajmniej w części – na ASR było kilka testów różnych „wynalazków”.

 

*mają lepsze parametry techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, greg_jg napisał:

 

Ale dla mnie to akurat jest przewaga ASR. Skupia się na faktach, a nie na wrażeniach, odczuciach, wierzeniach. Nie używa barwnego języka, tylko pokazuje konkretne wartości.

 

Każdy słyszy inaczej natomiast liczby są obiektywne, uniwersalne. Zwłaszcza, jeśli powstają według tej samej metodologii i dla mnie to jest ogromna przewaga tego serwisu.

Poza tym ciekawe jest to, że wiele tanich sprzętów („chi-fi”) jest zaprojektowanych lepiej*, niż drogie klocki uznanych marek. Co istotnie podważa wycenę tych drugich.

 

Co do voodoo, obalisz. Przynajmniej w części – na ASR było kilka testów różnych „wynalazków”.

 

*mają lepsze parametry techniczne.

Dokładnie o to mi chodzi, to prawda że te kilka wykresów nie powie wszystkiego o dźwięku, ale to czego nie powie jest najczęściej trudne do wykrycia w ślepym teście. Problem w tym, że jeśli test nie jest ślepy, to mózg znajdzie sobie różnice, które są warte dopłaty za ładny, droższy sprzęt. Dlatego też taki był mój pierwszy post w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli traktujecie audio tak samo jak każdy produkt elektroniki użytkowej typu szczoteczka do zębów czy czajnik to ok, pomiary w zupełności wystarczą. Problem w tym, że pomiary nie przekładają się 1 do 1 na przyjemność płynącą ze słuchania muzyki, a wyłącznie w tym celu taki sprzęt kupuje.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dzudas napisał:

to prawda że te kilka wykresów nie powie wszystkiego o dźwięku, ale to czego nie powie jest najczęściej trudne do wykrycia w ślepym teście.

Jest dokładnie na odwrót. Jak nie posłuchasz, to z wykresu guzik się dowiesz (no może poza ogólnym charakterem); chociaż są mądrale (nawet tu na forum) co to  na podstawie wykresów wyrokują o klasie dźwięku bez ich przesłuchania😂.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mózg być może znajdzie różnice, bo że jest sprytny to było nawet ostatnio wspominane. Ja sam się często przekonuję na tym, że mi się coś wydaje, że się zmienia - jak na przykład wygrzewanie słuchawek. A to, że słucha się przy okazji także wzrokowo, to wiem nie od dziś. Ślepych testów nie mam jednak ochoty robić, bo nie muszę sobie udowadniać, że wzmacniacz dwa razy tańszy gra tylko 0.3 razy gorzej od droższego, i vice versa. Bo czasem te 0.3 robi różnicę jak to się mawia w żargonie piłkarskim. Poza tym, ostatecznie ma mi grać muzyka i tyle. 

Tutaj na forum było już kilka sprzętów z niby super pomiarami, taki najsławniejszy to chyba wzmacniacz O2 o którym dzisiaj już chyba cicho-sza. 

Tym sprzętom iFi obrywa się z tego co widzę głównie przez cenę. Nie wiem jak grają, ale z tego co niektórzy opisują całkiem przyjemnie przy zachowaniu dobrej czy nawet bardzo dobrej jakości - a to chyba duży plus w obliczu wielu sprzętów przy których nazwach przeczytać można "analityczne brzmienie" i tym podobne określenia, które mogą sugerować jakieś niedoskonałości w wypełnieniu dźwięku. 

Do tego super funkcjonalność - gdzie na przykład dla mnie nie jest to jakiś wielki argument bo ja lubię sobie sprzęt jednym kliknięciem załączyć i słuchać. Być może jednak w przyszłości te priorytety się zmienią bo różnie może być. 

Mnie na pewno te urządzenia ciekawią (choćby z puchowatego wyglądu) ale póki co nie mam jakiegoś parcia żeby się na nie szarpać. Musiałbym gonić słuchawki i prawie wszystko co znajdę w domu, a tak się przyzwyczaiłem do swojego DACzka i wzmaczka, że też mi się ich gonić nie chce. Tak w pytę grają. 

Niemniej jednak jakbym wygrał w totka to pewnie te iFi byłyby gdzieś na celowniku. 

Obok Ultrasone Edition 5 na ten przykład bo recenzje może i fajnie się czyta w całym procederze audio szaleństwa, tak nie ma co się zawsze nimi sugerować. 

Czy oceniać do dziesiąta procenta. 

To je audio. Tego nie przeliczysz. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności