Skocz do zawartości

iFi ICan Pro


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Mało jest na tym forum o marce ifi. Dlaczego? Przecież to bardzo dobe urządzonka w/g mnie. Ktoś kiedyś napisał, że mu nie odpowiadają i od tej pory cicho o nic. Przecież one świetnie wpisują się w to forum. A tu tylko aune, iBasso, fiio, ak, itp. To świetnie pokrywa się z asortymentem mp3store. Jakoś tak dziwnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iDSD też jest daciem wzmacniaczem i nawet konwerterem usb-spdif. Nie wspominając o innych funkcjach... typu powerbank ;P Może za dużo na jedno urządzenie, ale ja bym go nie przekreślał. Jako jedyny wzmacniacz półportable daje radę z Beyerdynamicami t1v.2. Może dźwiękowo aune x1s jest lepsze. Po aune b1 wcale bym się nie zdziwił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z porzednikami idac2 jest bardzo dobrym kombem i go bardziej cenię niż oba idsd, mojo czy aune. Aune x1s jest fajny za komplet wejść. No i może być mobilnie używanym, jak telefon czy tablet da te 5V na microusb, w przypadku flagowych HTC nie ma z tym problemu, jedynie co ograniczenie w baterii, mi telefon wytrzymał 4h słuchania.

Ale wracająć do tematu iCan Pro owszem komuś może się taka sygnatura dźwięku podobać, ale SQ to nie jest poziom klocków za 8 tysięcy złotych, tylko za 2 tysiące złotych.

Edytowane przez misiekkb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem w końcu HE1000 - słuchałem tylko korzystając z wejść XLR we wzmakach (specjalnie to zaznaczam, bo Yulong nie jest zbalansowany), i muszę powiedzieć, że Yulong deklasuje iCan Pro.

Na czym polegają różnice?

Yulong na PLUS:

- lepiej kontroluje bas

- jest więcej powietrza (!)

- jest lepsza holografia (!)

- lepsza góra

- cały przekaz jest bardziej koherentny

- średnica jest lepiej podana niż w Cayin iHa6

- blokada gniazd słuchawkowych

 

 

Yulong na MINUS:

- gorsze wykonanie obudowy

- potencjometr aż się prosi o lepszy

 

iCan Pro:

na PLUS:

- zdecydowanie wykonanie

- mocna średnica

- niezłe (tylko) granie po tranzystorze

 

na minus:

- zbyt cukierkowy dźwięk

- zbyt zaokrąglony bas

- zbyt wyeksponowane bogactwo średnicy

- brak powietrza

- słaba stereofonia

- tylko niezła holografia

- gdzie jest górna część pasma (?!)

 

Chyba wiem dlaczego P.Ryka ten wzmak tak przypadł do gustu - lubi Audioquest Nighthawk, których ja z kolei nie lubię.

 

O wiele bardziej wolałbym Brystona BHA-1 od tego IFI :(

 

Ja bardzo lubię i cenię Piotra Rykę, ale w momencie kiedy zadurzył się w NightHawkach, dotarło do mnie że każdy z nas ma jednak inne uszy. Już pierwsze takie przeczucie miałem przy tym jak zachwalał ATH W5000. No ale kiedy pojawiły się NH, upewniłem się co do tych odczuć.

Więc przede wszystkim trust your ears. Słuchać słuchać i testować trzeba. O NH napiszę więcej w recce wkrótce.

 

IPro muszę posłuchać.

Trilogy lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Trilogy tego droższego nie słuchałem tak długo jak bym chciał. Ale w tej kwocie jest trochę nieopłacalny. Phonitor gra dla mnie nawet lepiej, bo z większą dynamiką i liniowością (detalem) a ma jeszcze masę funkcjonalności, z normalnym pokrętłem głośności na przodzie :) I nie jest rozjaśniony i niedoważony jak sprzęty studyjne pokroju Myteka miewają.

Ifi PRO posłucham przy najbliższej okazji. Tylko ja trochę nie lubię hybryd bo to zupełnie dwa światy. I inne zasilanie lubi krzem a inne bańki lubią. Łączenie tych dwóch światów to tylko marketing.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Trilogy tego droższego nie słuchałem tak długo jak bym chciał. Ale w tej kwocie jest trochę nieopłacalny. Phonitor gra dla mnie nawet lepiej, bo z większą dynamiką i liniowością (detalem) a ma jeszcze masę funkcjonalności, z normalnym pokrętłem głośności na przodzie :) I nie jest rozjaśniony i niedoważony jak sprzęty studyjne pokroju Myteka miewają.

Ifi PRO posłucham przy najbliższej okazji. Tylko ja trochę nie lubię hybryd bo to zupełnie dwa światy. I inne zasilanie lubi krzem a inne bańki lubią. Łączenie tych dwóch światów to tylko marketing.

Posłuchaj Trilogy bo warto ma niewiarygodny bas, masz rację że w tych pieniądzach powinno zagrać wszystko a jednak jak dla mnie tak nie jest,

o czym pisałem. A ten iFi wart posłuchania, tylko trzeba czasu tak jak z iDAC-6 bo sporo do ustawienia, pewnie podobnie jest w Phonitorze,

tyle że nie ma lamp. Fajne jest np. podbicie basu, bo jest regulowane od 10 do 40 Hz, można dodać najniższego bas tam gdzie go może brakować.

No i mocny jest, ja słucham na 0dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Ifi PRO jest na celowniku. Straszny z niego kombajn. Ale posłuchać warto. Bo Phonitor ma dużo ustawień ale i tak najlepiej gra z wszystkim wyłączonym :) Mi przydaje się balans, bo są nagrania gdzie baza jest przesunięta i czasem warto sobie to skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którego A28 czy A8?

 

Ale Trilogy 933 a 931 różnią się bardzo, 933 tak jak zostało to napisane ma niezły bas, z LCD-4 to było niesamowite przeżycie, ale tylko na basie, podczas gdy 931 jest równiejszy, nie przycina tak wysokich tonów i jak dla mnie 931 jest całościowo lepszy niż 933, a iFi iCan Pro zupełnie nie moją bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie A8 kosztuje 2.5 k USD, a to by mógł być jedyny dla mnie wzmacniacz pod He-6 i wtedy taki zestaw ponad 16 k zł, to już chyba lepiej dołożyć te 5 tysięcy złotych i i ma się cały zestaw Staxa z 9-tkami, tym bardziej że to one są dla mnie najlepszymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze nie a18. Dla mnie gra fajniej ( po xrl ). Z tego co pamietam a28 naturalniejszy/ chudszy w przekazie.

Na a8 polowałem ale w ciemno takie pieniążki już za duże do wydania... Pod he6 jednak jawił sie jako wzmacniacz idealny. ( Po a18 na kanal ).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dlatego w moim yulongu jest świetna sprawa z tym że inaczej brzmi po wejściu xlr, a inaczej rca, już samo to daje dużą zmianę i nie robi się nudno.
Michał żeś mi dal z kabelkiem, bardzo mi się podoba. No i jeszcze szukam kto ma Chorusa na XLR, gdyż może na tym kabelku będzie najlepsze co może być, gdyż połączy dynamikę z XLR oraz da szczegółowość taką jaką mam na RCA.


Z tego co widziałem to A18 jeszcze jest dostępny. A co do różnić między A28 a A18 to z tego co czytałem to A28 jest tak jakby pomiędzy wejściem XLR a RCA w A18 i tam są jeszcze parę niuansów w fakturze dźwięku.
No i A8 w ciemno to tak jak Michał piszesz zaduże ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

zgadzam się z porzednikami idac2 jest bardzo dobrym kombem i go bardziej cenię niż oba idsd, mojo czy aune. Aune x1s jest fajny za komplet wejść. No i może być mobilnie używanym, jak telefon czy tablet da te 5V na microusb, w przypadku flagowych HTC nie ma z tym problemu, jedynie co ograniczenie w baterii, mi telefon wytrzymał 4h słuchania.

 

Ale wracająć do tematu iCan Pro owszem komuś może się taka sygnatura dźwięku podobać, ale SQ to nie jest poziom klocków za 8 tysięcy złotych, tylko za 2 tysiące złotych.

 

Misiek a iCan'a PRO gdzie słuchałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

IMG_20180815_084233.jpg

 

Trochę już posłuchałem więc mogę opisać wrażenia z używana ICana Pro. Cóż sprzęt można określić jako "Mały ale wariat", nie wiem jak udało się ludziom z iFi upakować taką moc i jakość dźwięku do takiego maleństwa. Bardzo podoba mi się SQ, gitary nigdy nie były tak soczyste, przekazuje bardzo dużą ilość szczegółów ale w sposób nie męczący co bardzo rzadkie. Dynamika zrywa beret, holografia bardzo dobra, chyba najlepszy bas jaki słyszałem, szczegółowa góra ale nie męcząca, średnicę uważam za referencyjną. Eleary równie dobrze grają z trybu SS, jak i z lampy (choć z Tube+ wyraźnie gorzej). XBass jest obecnie dla mnie nieprzydatny ale 3D ciekawie się sprawdza na pozycji 60/30+. Szkoda tylko że wymiana lamp jest bardzo trudna, dostałem parę innych lamp ale za cholerę nie potrafię wyciągnąć tych stockowych...

 

Na +

Świetne SQ

Ogromna moc zdolna napędzić chyba każde słuchawki na świecie

Ilość wejść i wyjść

XBass i 3D

Ładny i stylowy wygląd, kompaktowe rozmiary

 

Na -

Mocno się grzeje niezależnie od trybu pracy (Ale to Class A)

Trudność w wymianie lamp

Żeby pokazał pełnie możliwości reszta toru musi być na podobnym poziomie

Edytowane przez vonBaron
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności