Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test FiiO uBTR


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Był BTR1, jest tańszy FiiO uBTR.

 

Do oferty FiiO dołączył drugi odbiornik Bluetooth, który pozwoli „ubezprzewodowić” zwykłe słuchawki. Urządzenie posiada interfejs Bluetooth w wersji 4.1 z obsługą kodeków aptX i AAC, a także wbudowany mikrofon oraz łączność NFC. Co ciekawe uBTR (mikro BTR) jest sporo tańszy od BTR1 – kosztuje tylko 169 zł, a ma oferować też dłuższy czas pracy.

 

Doceniłem model BTR1 za funkcjonalność, ergonomię i brzmienie. Adapter reprezentuje korzystną ogólną relację jakości do ceny, przez co stanowi świetną alternatywę dla droższego Astell&Kerna AK XB10. BTR1 nie ma jednak czujnika NFC oraz wbudowanego mikrofonu, a aktualnie kosztuje 250 zł. Opisywana nowość jest więc sporo tańsza i lepiej wyposażona. Sprawdźcie jak jest w praktyce i czym jeszcze różnią się oba odbiorniki.

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/fiio-ubtr-recenzja/

 

2a-4.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux BTR1 ma mikrofon, tylko NFC mu brak. Jeśli komuś niezbędne., bo mnie nie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jaro54 napisał:

@maciux BTR1 ma mikrofon, tylko NFC mu brak. Jeśli komuś niezbędne., bo mnie nie. 

 

Racja, dzięki.

 

NFC w takim urządzeniu jest dla mnie również sprawą drugorzędną. Za to bardzo lubię USB typu C, podobają mi się wymiary uBTR, ale i tak warto dopłacić do BTR1 dla brzmienia :) 

 

Dostałem dzisiaj do testu BTR3, ciekawe jak wypadnie w kontekście BTR1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz cenę BTR3? Z tymi możliwościami brakuje mi ekranu i asystenta glosowego jak w Sony SBH 52. Jak BTR4 to się znajdzie to dla mnie w temacie adapterów end off game. Acha jeszcze glosniczek by jak słuchawkę wykorzystać i radio DAB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z oficjalnego źródła jeszcze nie znam. Na indyjskiej wersji strony FiiO jest cena, która w przeliczeniu daje 320 zł. Za to na Head Fi ktoś napisał o 55 funtach brytyjskich, czyli poniżej 270 zł. Obstawiam jakieś 350 zł w PL.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress 79$ czyli w Polsce raczej bliżej 400 pln lub więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciux napisał:

 

Tego jeszcze nie wiem :) Dzisiaj sprawdzałem tylko połączenie BTR3 + F9 PRO i jest dobra synergia. Znika peak w sopranie, brzmienie robi się gładsze i bardziej subbasowe.

To dobry znak. U mnie XB10 i F9 PRO to również było dobre połączenie, szczególnie po balansie. W BTR1 fajniejsza średnica, ale brakowało mi trochę mocy. Za cicho w niektórych momentach. Ciekawe czy BTR3 będzie lepszy od XB10...

Edytowane przez Zwrotnik
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę,że FH-5 i F9 Pro to partnerzy dla XB10 jednak. Te blutki od Fiio to jednak coś dla FH1 czy jeszcze tańszych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje F9 Pro potrzebują dużo "pary" - co najlepiej daje im combo AK300/AK380. Wtedy najlepiej (dla mnie) grają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności