Skocz do zawartości

Shanling M3S czy Opus #1


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar upgradować swój sprzęt. Obecnie używam xduoo X3 (Rockbox) oraz Ibasso DX50 (też Rockbox). Słuchawki to AKG K550 (I gen), M220, sporadycznie Y30, starutkie Sennki K530 i pchły Monki Lite 120 Ohm. Naczytałem się ostatnio o wielu DAPach i wstępnie upatrzyłem M3s i Opusa 1, ale potrzebuję porady czy skórka wara jest wyprawki i cena sprzętu adekwatna będzie do wzrostu jakości. Gdyby nie brak gapless to już pewnie miałbym w obecnej cenie C10. Dla mnie jest on niezbędny. Zastanawiam się też nad Xduoo X20, ale tu może być problem wąską sceną, a może Cowon Pleune D? Moje preferencje to porządna scena, rozdzielczość, neutralność. Słuchawek nie mam zamiaru zmieniać, tak że szukam czegoś pod to co mam.  Chciałem wydać ok 1 tys., ale jeżeli opus wart jest dopłaty to jestem skłonny wydać więcej. Wiem, że decyzję będę musiał podjąć sam, ale im więcej opinii tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wyraziłem się niezbyt precyzyjnie. Bardziej chodzi mi o granie równe, bez specjalnego faworyzowania jakiegoś z zakresów niż o neutralność. Z tego względu biorę pod uwagę Opusa. A z opisów wynika, że brzmi w miarę "analogowo" co również byłoby istotne. Boję się czy M3s nie będzie za "suchy" w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, chico99 napisał:

Rozważ pionka xdp-100. Wyższa liga grania, a jak nie boisz się używki, to teraz można go trafić, w twoim budżecie, poniżej 1tys.

 

Pionek wygrywa moim zdaniem streamingami, ale 'ligą grania' już niekoniecznie. Głównie niska moc stwarza problem. Do tego nadal występujące luzy na gnieździe słuchawkowym, choć rzekomo było to poprawione... Przerabiałem u siebie i w nowej sztuce dosłownie po kilku dniach normalnego użytkowania (lub wręcz sporadycznego), pojawił się luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jasiuch napisał:

dźwiękowo podobno Opus lepiej wygląda.

 

Nie wydaje mi się, choć opusa miałem tylko kilka godzin.

Teraz, Mayster napisał:

Głównie niska moc stwarza problem.

 

Tu się zgodzę, choć problem niewielki.

 

1 minutę temu, Mayster napisał:

Do tego nadal występujące luzy na gnieździe słuchawkowym, choć rzekomo było to poprawione... Przerabiałem u siebie i w nowej sztuce dosłownie po kilku dniach normalnego użytkowania (lub wręcz sporadycznego), pojawił się luz.

 

Nie doświadczyłem tego, bo jest na to patent. Przejściówka. Fotki w wątku o xdp. Zastosowałem z moją modyfikacją i święty spokój.

 

 

 

 

 

IMG_20180815_153507_HDR.jpg

 

 

@jasiuch zastanów się też nad AK70, będzie niedługo w komisie w dobrej cenie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności