Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do DT990pro


Czoken

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu na to, że o2 jednak jest nieco za cichy na niskim gainie w 250ohmowych słuchawkach, a na wysokim dźwięk trochę kuleje, a do tego źródłem nadal jest integra z komputera zdecydowałem się poszukać jakiejś alternatywy. Zakładany budżet to tak 1200-1500zł i wolałbym go nie przekraczać. Jak najbardziej wchodzą w grę używane rozwiązania. 

Chciałbym spróbować lamp ale w tego typu budżecie pewnie się nie uda ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PanWojtek napisał:

To może wystarczy zmienić dwa rezystory od wzmocnienia w stopniu wstępnym ?

Nie, autor ewidentnie chce nową zabawkę :D

 

990pro + lampa to zły pomysł, mam oba i one jednak wolą tranzystor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chico99 napisał:

X1s, wiem bo mam. Dobrze to razem gra.

 

 

A z ciekawości dziś sprawdzę.:)

 

Kwestia jak grające masz dt990 to 1, a 2 że lampa lampię nie równa.

Mam dość udane (bez chamskiej V) 990pro a lampa WBA działa cuda z hd600 więc oba elementy udane ale coś nie chcą się dogadać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
18 godzin temu, chico99 napisał:

 

Rzeczywiście zły.

Moja ciekawość nie zna granic, więc wpiąłem w lampę HD600 i ... to dobry pomysł.

Posłuchaj więcej tego hd600 z lampą :D a jak masz te z czarnymi przegrodami (starsze) + ciekawe lampki to już magiczne połączenie :) wieczór słuchawki lampka przekąska :D chilll ... 

 

DT990pro są stworzone do łojenia basem, STANDARDOWA lampa zwyczajnie je zwalnia i łagodzi, to tak jak połączyć hd600 z technicznym dźwiękiem ifi dsd, niwelujemy ich najlepsze cechy.

Zamiast robić uniwersalne granie do wszystkiego lepiej zrobić fenomenalne połączenie pod gatunek, byle nie przesadzić z ilością zabawek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest o czym napisałeś powyżej .

Miałem kiedyś Audiolaba M-DACa I z tymi 990Pro wypadał zaskakująco dobrze ,nawet podłączone Sennki HD800

grały nie tak fajnie ,wychodziła cała ich "techniczność" o czym czasem wspominają niektórzy .

Mam teraz Questyle CMA600i ,lepszy i droższy dac/amp ale Bayery choć poprawnie nie grają już tak jak z M-DAC-em.

Jest też trochę racji w tym o czym pisałeś o połączeniu z lampą ,co prawda z moim OTL-em bas nie zwalnia ( bo to dosyć wysoki model)

i się nie ciągnie ale tranzystory lepiej sobie radzą z basem w tych słuchawkach ,zwłaszcza w ostrym łojeniu.

 

 

 

Jeszcze tylko dodam,że ten M-DAC był z zasilaczem Tomanka ,,który dodawał jak by trochę mięsa brzmieniu

docieplając średnicę i pogłębiając bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

Posłuchaj więcej tego hd600 z lampą :D a jak masz te z czarnymi przegrodami (starsze) + ciekawe lampki to już magiczne połączenie :) wieczór słuchawki lampka przekąska :D chilll ... 

 

Oj tak, oj tak.:D

No nie wiem jak z tą lampą, czy ciekawa ...?

Ale gra to zacnie.:) Przegrody mam czarne.

Moje HD600 kupiłem od gościa co robił muzykę na nich, realizacje. Zmienił na HD800.

Kupione tanio ale były strasznie zapuszczone. Sporo czasu mnie kosztowało doprowadzenie ich do normalnego stanu.

Takie woły robocze były. Grunt, że przetworniki ok.

 

 

 

foto_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem to praktycznie, są wyjątki jakiegoś wypasione modele ale to już wyjątek od reguły.

 

Znowu zabawa w hd600 i dobieranie lamp raczej dla cierpliwych :P bo nawet odsłuch to tak min 30min-1h od włączenia :D To już trochę lepiej i wygodniej korzystać z o2 w połączeniu z he4xx.

 

@chico99 pre lampa to?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chico99 napisał:

 

Wygrzebałem ją z mojej szafy parę tygodni temu. Nawet nie wiem skąd mam. To amp słuchawkowy.

Nawet się zastanawiałem, czy może z lampami coś nie pokombinować. Nie znam się kompletnie.

 

Te duże to wyglądają na ruskie 6H13C inaczej 6N13S. To jest odpowiednik, czytaj zerżnieta kopia amerykańskich 6as7. To bardzo popularne lampy, masz np. właśnie 6as7, 6080, 7236 np. super są Tung-Sol 7236, 5998, czy moje marzenie 421a Western Electric :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

 

Te duże to wyglądają na ruskie 6H13C inaczej 6N13S. To jest odpowiednik, czytaj zerżnieta kopia amerykańskich 6as7. To bardzo popularne lampy, masz np. właśnie 6as7, 6080, 7236 np. super są Tung-Sol 7236, 5998, czy moje marzenie 421a Western Electric :) 

 

Na dużych jest 6H13C na małych TESLA E88CC, warte to coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych małych się nie znam, chociaż to popularna lampa. Może to ta: https://sklep.lampyelektronowe.pl/?116,e88cc-tesla-nos-gold 

A osobiście 6H13C nie lubię. Grają, u mnie w OTL-u z Beyedynamic T1v2, zbyt lekkim, rozjechanym dźwiękiem, muzyka jest poluzowana jak stare gacie. Ja lubię muzykę podawaną mocno w twarz, taką bezpośrednią i namacalną. Ale już z Sony MDR-Z1R jest dużo lepiej. Lampy grają w całym układzie wzmacniacza, musiałbyś się pobawić i pokombinować z wypróbowaniem różnych lamp. Cała zabawa polega na odnalezieniu idealnej synergii poszczególnych lamp z konkretnymi słuchawkami. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Na tych małych się nie znam, chociaż to popularna lampa. Może to ta: https://sklep.lampyelektronowe.pl/?116,e88cc-tesla-nos-gold 

A osobiście 6H13C nie lubię. Grają, u mnie w OTL-u z Beyedynamic T1v2, zbyt lekkim, rozjechanym dźwiękiem, muzyka jest poluzowana jak stare gacie. Ja lubię muzykę podawaną mocno w twarz, taką bezpośrednią i namacalną. Ale już z Sony MDR-Z1R jest dużo lepiej. Lampy grają w całym układzie wzmacniacza, musiałbyś się pobawić i pokombinować z wypróbowaniem różnych lamp. Cała zabawa polega na odnalezieniu idealnej synergii poszczególnych lamp z konkretnymi słuchawkami. 

Dlatego pisałem o cierpliwości.

Cała ta zabawa dla dt990 nie ma sensu, 990 nie pokażą tego co oferują lampy, a lampy zgaszą to co oferują 990 ot i tyle.

 

Strzelam że autor chce zgasić górę i wydobyć lepszy bas, dobry mocny klasowy tranzystor albo jakiś amp kolumnowy z EQ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2018 o 12:59, retter napisał:

lampa WBA działa cuda z hd600

Cześć. Skoro już wspomniałeś o HD600 interesuje mnie, z którym WBA one tak pięknie grają. Czy miałeś okazję słuchać ich też z Feliks Esspresivo? Jeśli tak, który wzmak był lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności