Skocz do zawartości

Czym Się Wozisz Po Mieście I Nie Tylko


pavlitto

Rekomendowane odpowiedzi

sheffunio, a ile pali takie 3.0 TDI A6? O mniejszych dieslach nie ma co gadac nawet. Rozpędź się w trasie do 200 km/h i tak sobie jedź. Weź pod uwagę dodatkowo,że litro ropy to 5,5zł. Spali najmniej 15 litrów czyli ok. 83zł a gazowiec przy takie prędkości spali 18 gazu czyli 63zł.

 

No i widzisz TOFAN, sam sobie zaprzeczasz.

Najpierw mówisz o 7 litrach potem 8,5 a potem o 10.

 

Ale niech tam. Powiedzmy,że pali 8,5l przy prędkości 160 km/h. Gazowiec 3.0 v6 spali powiedzmy,że te 14-. Diesel wyniesie 46zł a gaz 49. Udało Ci się :) Jest momen w którym diesel się bardziej opłaca :D

 

7litrów na normalnej jeździe- średnia 110km/h, 8,5 tak jak piszesz, to 10 odnosiło się do jeździe po mieście przy pełnym baku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ?! Na długie lata?! Aż do ropadu?! Nie da sie.

 

Ewentualnie Golf i Passat z ****ianym 1,9 TDI 90KM i z najuboższym wyposażeniem trochę pojeździ ale inne... nowe jednostki? Np. 1.2 Turbo od Renault? Tego po 5 latach szybko sie trzeba pozbywac.

 

TOFAnie, jeśli nie kłamiesz to zwracam honor. 3.0 TDI do duży silnik i mocny. Do tego quattro i jest bosko. Jeśli naprawdę średnio pali te 7l to fajnie , nie całe 40zł :D Takie osiągi na benzynie to trzeba by mieć 3.2 czyli spalanie średnie 15 litrów czyli prawie 10zł więcej.

 

Chociaz często bywa tak,że 3.0TDI zjada 3.0 benzyniaki o te pół sekundy do setki.

Edytowane przez Crash Override
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hybryd niewątpliwie fajne są BMW x5, x6, 7, lexusy oraz amerykański produkt Tesla. Osiągi Porsche, spalanie 2-litrowego diesla. Polecam obadać tę markę właśnie pod kątem osiągów i emocji jakie może dać niedoceniana w tym aspekcie hybryda.

Edytowane przez Marcel1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ?! Na długie lata?! Aż do ropadu?! Nie da sie.

 

Ewentualnie Golf i Passat z ****ianym 1,9 TDI 90KM i z najuboższym wyposażeniem trochę pojeździ ale inne... nowe jednostki? Np. 1.2 Turbo od Renault? Tego po 5 latach szybko sie trzeba pozbywac.

 

TOFAnie, jeśli nie kłamiesz to zwracam honor. 3.0 TDI do duży silnik i mocny. Do tego quattro i jest bosko. Jeśli naprawdę średnio pali te 7l to fajnie , nie całe 40zł :D Takie osiągi na benzynie to trzeba by mieć 3.2 czyli spalanie średnie 15 litrów czyli prawie 10zł więcej.

 

Chociaz często bywa tak,że 3.0TDI zjada 3.0 benzyniaki o te pół sekundy do setki.

 

a6 z 97(?) 2.6 w benzynie palił 12-14 w trasie, 18 w mieście... a miał nie więcej niż 160koni(minimum 130)... Golf 2.0 142konny na trasie daję radę schodzić do 5,5. O ile ten silnik do passata jest za słaby to jednak golf waży mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ma chyba juz 7-letniego peugeota 406 combi benzyna, nawet nie pamietam jaki dokladnie silnik bo mało mnie to interesuje(nie widze nic tak pasjonującego w motoryzacji :) co ciekawe, studiuje mechanikę !), i do tej pory na razie nic mu się nie zepsuło... Sam rozumiesz, ze przy moim braku zainteresowania tematem nie powiem Ci dlaczego tak jest, ani nie podam przykładów innych godnych polecenia samochodow NOWYCH, ktore mogłyby posłuzyc wiecej niz parę lat, ale nie to miałęm zresztą na celu :)

 

Pozdrawiam ;)

wrq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofan, A6 a 97 to stare auto a teraz o nowych mówiłem. Poza tym to za słaby motor i nie za bardzo lubiany z tego co pamiętam. Lepsze opinie ma ten 2.4. Źle się wyraziłem... 2.6 za mały jest do A6. A silnik 2.4 ma ogólnie lepsze opinie od 2.6 chociaż 2.4 w A6 (bo takie chyba były) to już w ogóle masakra.

 

Golf 1.9 90km nie ma kopa -wiem, bo jeździłem.

 

A ten 2.0TDI w golfie V daje radę nawet nieźle. Co prawda wypada gorzej od Civica 2.2 ICDTI ale co tam. Tylko,że ten 2.0 TDI ogólnie to z tego co słyszałem awaryjny motor... to chyba przez bezpośredni wtrysk ale nie jestem pewien.

Edytowane przez Crash Override
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o Polsce.

 

Po pierwsze to można jeździć nocą .

 

Po drugie istnieje coś takiego jak CB radio.

 

Po trzecie... te złe drogi... jest ich co raz mniej a poza tym... nie wiem wiem jakimi autami Ty jeździłeś ale... powiem tak. Kiedyś jechałem Mercem S klasą z 199x roku. Lecieliśmy 170km/h a trasa była średnia. Masa, rozstaw kół, szerokość opon spowodowały to,że naprawdę dało się tak jechać. A takie dla przykładu A6 nowe ma dodatkowo napchane elektroniki antypoślizgowej i quattro. Co innego jak kierowałem Toyotą Yaris na podobnej trasie. Przy 70 km/h na godzine mówiłem sobie po cichu o ku**a!!! ile ja jadę?! A na liczniku było tylko 7 dych. Mała masa, mały rostaw osi oraz opony nie wiele szersze od tyhc w motorze swoje robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn, przesadzasz, są takie drogi, ba, da się tyle spokojnie i bezpiecznie jechać jakiś kawałek. A to, że w Polsce jeżdżą idioci, którzy nie powinni dostać prawka to zupełnie co innego, nie wsypuj wszystkich do jednego wora.

 

Ciekawi mnie nowa hybryda Citroena - diesel + elektryczne w którymś DSie.

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się fajnie i sprawnie jeździć.

Kiedyś zrobiłem trasę trochę na wariata i mało się nie zabiłem... jak będą chętni to historię opowiem ale to to nie chce mi się klepać jej na klawiaturze.

 

W 97 miałem 4 lata a więc sorry ale nie pamiętam.

 

Czym byście jeździli gdyby były tamte czasy?

 

Ja na bank benzyniakiem jakimś :) Albo poszedłbym w stronę Subaru i jakieś 300 konne 2,5 turbo albo w limuzyny bym poszedł - 760? No albo A6 5.2 FSI... raczej to ostatnie :D

 

 

Co do niebezbieczeństwa na drodze... jeśli mamy pewne auto czyli ww. Audi A6 dla przykładu i w dobrym stanie technicznym to można tyle lecieć. Co innego jak mamy 20 letniego Opla Vectrę. Ale z tego co na drogach widzę to debile są. Wyprzedzają na wzniesnieniach, na zakrętach albo zaraz przed nimi oraz wyprzedzają na 3go. Ostatnio na TVN Turbo w "Uwaga Pirat" był koleś, który bez pośpiechu pchłał się starą Corsą 3d na trzeciego i może tak z 5 razy wyprzedził i nawet nie widział w tym nic złego. Wszyscy mu zjeźdżali z drogi tylko ostatnia ciężarówka nie chciała i mało czołówki nie mia. Oczywiście policja go zatrzymała za chwilę. To są debile i barany! To jest niebezpieczne.

Edytowane przez Crash Override
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crash punkt widzenia.

Ktoś pompuje milony na wydobycie utrzymuje rafinerię wielkości małego miasteczka produkując ropkę czy benzynę i sprzedając ją po 5-6 pln za litr z podatkiem... :)

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj jakość paliw...Właśnie wszyscy patrzą na cenę

Jakość paliw...? Wtedy samochody jeździły, teraz samochody jeżdżą... co za różnica.

boszzz piwa wypijesz litry a wódki? też będziesz pijany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj jakość paliw...Właśnie wszyscy patrzą na cenę

Jakość paliw...? Wtedy samochody jeździły, teraz samochody jeżdżą... co za różnica.

boszzz piwa wypijesz litry a wódki? też będziesz pijany...

 

Ty chyba nie wiesz o czym mówisz. Cena za baryłkę ropy 4 lat temu to było około 150 dolarów a teraz jest to około 100 dolarów a benzyna "tak jakby" droższa :D Grubo ponad połowa ceny benzyny to opłata paliwowa, akcyza i vat. Do tego dochodzą wahania kursu dolara do złotówki bo rope kupuje się za dolary. Jakość nie ma tutaj nic do rzeczy kolego.

 

W 97 miałem 4 lata a więc sorry ale nie pamiętam.

 

Teraz to doczytałem i normalnie facepalm. Prawdziwy 19 letni rutyniarz na drodze w takim razie....

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan Kowalski w 97 roku mając samochód, który pali średnio 15 litrów pojechał z Lublina do Gdańska na wczasy i wrócił za ok 250zł a teraz płaci za to ok. 825zł!!!! Widzicie?

 

Kiedyś dojechał i dzisiaj dojedzie.

 

Komfort aut... Taa? Jechałem starą S klasą i gwarantuję Wam,że to auto (BTW. 6.0 V12) jest wygodniejsze od 3/4 nowych aut i sporo szybsze bo do setki ma wynik taki jak ww. Audi A6 3.0 TDI.

 

"Teraz to doczytałem i normalnie facepalm. Prawdziwy 19 letni rutyniarz na drodze w takim razie.... "

 

Co chcesz? Bo nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności