Skocz do zawartości

Czym Się Wozisz Po Mieście I Nie Tylko


pavlitto

Rekomendowane odpowiedzi

boxer i gaz ? niezłe jaja :D ale co tam, widziałem hybrydę na gaz... z gazem to jest tak, że nie do wszystkiego się nadaję, a jak się już do czegoś nadaję, to ludzie to robią najtańszym kosztem, a potem tylko same opinie że gaz to kupa itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel ma rację - dobry, drogi gaz dobrze zestrojony jest naprawdę ok.

 

Druga racja to to,ze są pewne silniki do których nie da się dobrze zrobić gazu. Są to silniki TFSI (Audi, VW), silniki kompresorowe od Merca oraz właśnie te Subarowskie Turbo silniki but Forestery i Imprezy bez turbo dają sie fajnie zagazować i mocy nie tracją prawie wcale. Tym bardziej,że te silniki Subaru bez turbo także są fajne.

 

Opłacalność to podstawa! Co nam dobrze pojedzie? Benzyniaki ok. 3.0 w V6 które spalą z od 15 w strasie do 30 jak się moco ciśnie czyli średnio te 20 litrów załóżmy. Diesle? Po pierwsze ich nie lubię a po drugie do diesel,żeby ładnie jeździł to musi być 3.0 i tutaj nic nie oszuka. Oszustwa to mam na myśli 2.0 TFSI np. gdzie slnik mały byo tylko 2.0 naprawdę rwie w przód.

 

No i teraz policzmy. Zakładając,że beznyna i diesel kosztują po 5,5zł. Diesel 3.0 spali także ok 20 l średnio - trasy, miasto, czasem dawanie po garach. Beznyniaki to samo. Czyli 100 km wyniesie 110zł. Prosta kalkulacja. Dodajemy 2l do średniego spalania na gazie i wychodzi 22*3,5 ok. 75zł. Różnica 35zł.

Tylko cena samej instalacji...

 

 

Ja też nie jestem fanem wankla. Są awaryjne i nie da się zamontować gazu. Aczkolwiek moc mają i to z małej pojemności silnika.

Edytowane przez Crash Override
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sheffunio nie rozumiem kompletnie co napisałeś. Patrząc na dzisiejsza cenę gazu i paliwa. To jednak ianczej wychodzi to raz. Dwa- czytaj to co napisałem- nie każdy silnik dobrze znosi gaz, dobrze dostrojony układ pali tyle samo. Przykładem jest chociażby mojego dobrego znajomego fiat coupe, ma dobrego gazownika- spala litr więcej gazu niż benzyny (13l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrej, dobrze dopasowanej instalacji, oraz przy lubiacym gas silniku spadki mocy, oraz nadwyżka spalania nad benzyna, jest na granicy percepcji praktycznie. To, ze gaz z zasady dobija silnik to kolejny z palca wyssany argument. Powiedz to mojej astrze ktora 200-300kkm przejechala na lpg :) i to nie jest nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że jak zaraz się tu rzucą fanatycy LPG i ON to będzie dopiero dyskusja... także co do przeliczania co się bardziej opłaca... to bym nie podchodził :P na każdym forum kończy się to tak samo :P w ogóle trochę OT zrobiliśmy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką anegdotkę rzucę: warto wiedzieć co potrafią nasze klocki hamulcowe. Koniec, dziękuję. Przez zagrzane klocki w Hondzie mało się nie rozbiłem o drzewo z prędkości 140 km/h.

 

 

Diesle.

 

Widziałem A6 3.0 TDI w akcji - robi wrażenie.

BMW diesle są dobre.

 

Ale w dzisiejszych czasach to diesle najbardziej się nie opłacają!!!

 

Po pierwsze to beznyna daje frajdę większą od diesla. Bo drugie dźwięk. Diesel jak już wspomniałem nie ma sobie równych w busach, jeepach, dostawczakach.

 

Diesel i benzyna wychodzą bardzo podobnie chociaz nam ludzi ,którzy twierdzą,że benzynka jednak taniej.

 

Za diesla przy zakupie zawsze płaci się więcej.

 

Nie mówię,że Diesle są złe tylko... po co komu diesel?

Edytowane przez Crash Override
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azahiel ma rację - dobry, drogi gaz dobrze zestrojony jest naprawdę ok.

 

Druga racja to to,ze są pewne silniki do których nie da się dobrze zrobić gazu. Są to silniki TFSI (Audi, VW), silniki kompresorowe od Merca oraz właśnie te Subarowskie Turbo silniki but Forestery i Imprezy bez turbo dają sie fajnie zagazować i mocy nie tracją prawie wcale. Tym bardziej,że te silniki Subaru bez turbo także są fajne.

 

Opłacalność to podstawa! Co nam dobrze pojedzie? Benzyniaki ok. 3.0 w V6 które spalą z od 15 w strasie do 30 jak się moco ciśnie czyli średnio te 20 litrów załóżmy. Diesle? Po pierwsze ich nie lubię a po drugie do diesel,żeby ładnie jeździł to musi być 3.0 i tutaj nic nie oszuka. Oszustwa to mam na myśli 2.0 TFSI np. gdzie slnik mały byo tylko 2.0 naprawdę rwie w przód.

 

No i teraz policzmy. Zakładając,że beznyna i diesel kosztują po 5,5zł. Diesel 3.0 spali także ok 20 l średnio - trasy, miasto, czasem dawanie po garach. Beznyniaki to samo. Czyli 100 km wyniesie 110zł. Prosta kalkulacja. Dodajemy 2l do średniego spalania na gazie i wychodzi 22*3,5 ok. 75zł. Różnica 35zł.

Tylko cena samej instalacji...

 

 

Ja też nie jestem fanem wankla. Są awaryjne i nie da się zamontować gazu. Aczkolwiek moc mają i to z małej pojemności silnika.

 

Co ty gadasz? Widziałeś na oczy 3.0 w dieslu? Audi A6 3.0TDI (ok 231koni) z 2006 pali ok.7 w trasie, 9-10 w mieście. Do 20 trochę brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofan, obczaj mojego poprzedniego posta. Edytowałem go a ty pisałeś swojego jednocześnie .JEst tam pochwała dal A6 3.0 TDI.

 

 

Ja średnie spalanie liczę trochę inaczej.

 

Silnikiem 3.0 TDI jak sie leci 200KM/h i w górę to swoje spala.

 

W 7l na trasie nie wierzę . Na dobrych trasach lata się po 160km/h.

10l w mieście? Ja slyszałem o 13-14.

 

Accord, którym jeżdżę pali w trasie 7l a ma tylko 140koni, silnik mniejszy bo 2.2 i na V4 a poza tym nie ma napędu 4x4.

 

Jak już tak mamy po taniości w trasach jeżdzić to da się (trudno ale sie da) spalać 12-13 gazu w silnika v6 3.0 czyli prawie na jedno wychodzi.

Edytowane przez Crash Override
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel i benzyna wychodzą bardzo podobnie chociaz nam ludzi ,którzy twierdzą,że benzynka jednak taniej.

 

 

Benzyna jest tańsza w mieście diesel w trasie

 

btw diesel 3.0 20l??? to chyba jadąc na jedynce i pełnym gazie...

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką anegdotkę rzucę: warto wiedzieć co potrafią nasze klocki hamulcowe. Koniec, dziękuję. Przez zagrzane klocki w Hondzie mało się nie rozbiłem o drzewo z prędkości 140 km/h.

 

 

Diesle.

 

Widziałem A6 3.0 TDI w akcji - robi wrażenie.

BMW diesle są dobre.

 

Ale w dzisiejszych czasach to diesle najbardziej się nie opłacają!!!

 

Po pierwsze to beznyna daje frajdę większą od diesla. Bo drugie dźwięk. Diesel jak już wspomniałem nie ma sobie równych w busach, jeepach, dostawczakach.

 

Diesel i benzyna wychodzą bardzo podobnie chociaz nam ludzi ,którzy twierdzą,że benzynka jednak taniej.

 

Za diesla przy zakupie zawsze płaci się więcej.

 

Nie mówię,że Diesle są złe tylko... po co komu diesel?

 

Nie żebym miał coś do benzyniaków, ale piszesz że diesel się nie opłaca, bo daje mniejszą frajdę i gorzej brzmi..trochę dziwna ta "nieopłacalność" ;)

 

 

Wysokoobrotowe benzyniaczki FTW i nie ma ****a we wsi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sheffunio, a ile pali takie 3.0 TDI A6? O mniejszych dieslach nie ma co gadac nawet. Rozpędź się w trasie do 200 km/h i tak sobie jedź. Weź pod uwagę dodatkowo,że litro ropy to 5,5zł. Spali najmniej 15 litrów czyli ok. 83zł a gazowiec przy takie prędkości spali 18 gazu czyli 63zł.

 

No i widzisz TOFAN, sam sobie zaprzeczasz.

Najpierw mówisz o 7 litrach potem 8,5 a potem o 10.

 

Ale niech tam. Powiedzmy,że pali 8,5l przy prędkości 160 km/h. Gazowiec 3.0 v6 spali powiedzmy,że te 14-. Diesel wyniesie 46zł a gaz 49. Udało Ci się:) Jest momen w którym diesel się bardziej opłaca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy jeszcze problemy związane z serwisowaniem instalacji, sam koszt instalacji, przeglądy butli itp..w tak dużych silnikach, instalacja gazowa jest bez sensu. Inna sprawa, że kompletnie nie rozumiem ludzi kupujących limuzyny za 40k z 3.0 pod maską, a potem montujących gaz. To tak jakby kupić sobie C4 i piracić muzę, bo przecież tak taniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sheffunio, a ile pali takie 3.0 TDI A6? O mniejszych dieslach nie ma co gadac nawet. Rozpędź się w trasie do 200 km/h i tak sobie jedź. Weź pod uwagę dodatkowo,że litro ropy to 5,5zł. Spali najmniej 15 litrów czyli ok. 83zł a gazowiec przy takie prędkości spali 18 gazu czyli 63zł.

 

3tyś/min w dieslu 6/tyś w benzynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj wychodzi kolejna kwestia tj. na ile kupuje się auto.

 

Aut jest masa na świecie. Sprowadzamy je z Niemiec, Francji a czasem z USA. Czy ktoś jeździ autem dłużej niż 5 lat?

 

Po pierwsze jest na co zmieniać. Po drugie jednak przez 8 lat sporo się może zmienić.

 

Ktoś kto jeździ Ibicą Cuprą 1,8Turbo za te 8 lat może mieć dwójkę dzieci i teściową na głowie... no i żone :)

 

Znam kolesia, który auto zmienia co rok, wychodzi go to strasznie drogo i jest to głupie. Ale te 5 lat wydaje mi sie,że to absolutne maximum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartiss masz złe rozumowanie. Tak jak pisze Crash, rzadko się kupuje auta na tak długo by się szczegółami przejmować. Zresztą nie pierdziel o ekologii jak tu są poruszane modele samochodów które: a) smrodzą, b ) dużo palą :P

Edytowane przez Siekiera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybryda nie musi być zła :)

 

Był kiedyś odcinek Zakupu Kontrolowanego gdzie duzego SUVa kupował lider Boys'a. Było tam BMW chyba X5 hybryda. Może się mylę ale to było chyba 4,4 beznyniak, mocne V8 a paliło bardzo mało. Szczegółów nie przytoczę bo nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności