Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czym Się Wozisz Po Mieście I Nie Tylko


pavlitto

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej sie nie zacznie... do tej pory jak chciałem poszaleć wpadałem do siebie na lotnisko i mogłem robic co chciałem, a teraz sie nie da bo zmknęli <_< mają budowac narodowe tylko jakoś tego nie widac. A Pan z bramki już mnie nie wpuszcza( i nie tylko mnie), bo jak to zrobi wyleci z pracy... :angry:

No właśnie to boli, torów w polsce jest kilka, wszystkie kawałek od warszawy, a i tak nie jestem pewien czy działają tak jak np. nurburgring gdzie każdy z ulicy za niewielką opłatą może się po nim przejechać.

Wiesz co innego jak mam kilkanascie kilometrów wolnej autostrady, przedemną nikogo nie ma i wdepnęłem zeby zobaczyć do ilu sie rozpędzi, a zaraz po tym przychamowałem do bezpiecznej prędkości... Ostatnio Policja chwaliła sie że złapała Niemca który leciał autostradą 250, rewelacja, bo mnie w ciągu miesiąca na A2 wyprzedziło z 20 takich kierowców ( rekord dla pana w Aston martinie Db9) i nikt ich nie złapał..:/

Mnie to zawsze pusty śmiech bierze jak na jakiś portalach poświęconych motoryzacji czy na innych onetach pojawiają się newsy jak to policja złapała pirata drogowego jadącego ~200 po autostradzie. Kolejny wielki sukces naszej drogówki. W tym czasie złapali jeszcze 5 innych groźnych przestępców przekraczających prędkość o 50km/h. Tylko pogratulować...

Największy problem w tym że u nas nie da sie jezdzić zgodnie z przepisami.. inaczej nad morze jechałbym 8 godzin... IMo jak jade 80-90 krajową 7, a jest dozwolone do 50 to raczej nic nie powinno sie stać(wszytsko zalezy tez od miejsca, ale pełno u nas takich że tabliczka teren zabudowany a mijasz pola czy las i jakiś tam domek 200m od drogi). Oczywiście nie brak debili którzy jada 150 przez wieś i na zakrętach..:/

O 7ce to ty mi już nic nie mów. Jeżdżę nią do babci i o ile kawałek po mazowszu jedzie się miarę znośnie, to po wjechaniu do warmińsko-mazurskiego już jest tragedia, radarów mi się nie chce liczyć, ale na pewno zabrakłoby mi palców rękach i podejrzewam że być może w nogach również. W każdej *******onej wiosce jest radar. O ile jeszcze parę lat temu można było trasę wawa-malbork zrobić w mniej niż 4h to teraz czasami do 5h dobija...

A propo czasu to najbardziej mnie załamało jak jechałem w wakacje trasę hamburg-malbork (około 700km, z tego trochę ponad 300 w niemczech). Kawałek przez niemcy to jakieś ~2h jazdy po autobahnie. Jak dojechaliśmy do polskiej granicy nawigacja zakomunikowała że zostało 5h do celu, obśmialiśmy się i ruszyliśmy dalej, okazało się że nawigacja rzeczywiście się myliła, te niecałe 400km zajęło nam ponad 6h, głównie dzięki drogom na któych nie ma jak wyprzedzać, a jak już jest kawałek prostej to wiocha i fotoradar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 lata temu:

03ye4.jpg 09wz4.jpg 06pj3.jpg

W tym roku:

4051d43bbb991d2a.jpg cf32933814d22b63.jpg

b7e552e9dde7b3aa.jpg 7ee271dedf0ecba9.jpg

 

Troszke info na temat: Car Audio

 

Alpine CDA-9853R,

Alpine KCA-420i,

iPod Classic 80 GB 6gen,

zestaw odseparowany PowerBass S-6C,

skrzynka PowerBass S10,

wzmak Axton C502,

kondensator Dietz srebrny,

kable 5 mm3 do radia i 20 mm3 do wzmaka Dietz,

wygluszenie drzwi matami dekarskimi z Leroya

 

Rok temu w sierpniu "wymierzono" mi głośność 129,2 dB na zlocie tuningowym w Nowym Wiśniczu. Wtedy zamontowane bylo tanie radyjko JVC KD-G322, a drzwi nie były wygłuszone.

60907320b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie jeżdżę Aprillką SR, jeszcze ta wersja na gaźniku. Czekam tylko, kiedy będę mógł prawko zdać, do samochodów mnie ciągnie....

 

Rodzice - Opel Vectra B Caravan ( jak to pięknie brzmi..) 2001r, 180tys, 1.8 benzyna+sekwencja gaz, 15` alu od Omegi, wyposażenie - Edycja na 100-lecie Opla (2000).

Jakby ktoś był zainteresowany kupnem, proszę PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

krótka piłka, czy widzicie sens kupna saab'a 900 turbo z 82 roku ?

 

Ja nosze się z zamiarem kupić Saaba 9-3 do rocznika 2002 i oczywiscie benzyna 2.0T, bo diesel mnie nie interesuje.

 

9setka, jak to piszą to jeden z ostatnich prawdziwych saabów.

Polecam Ci odwiedzenie forum klubu saaba. Poprzeglądaj tematy. Jak z awaryjnoscią, jak z częsciami choc już Ci napiszę, że tanio na pewno nie będzie. Najgorsze czego sie dowiedzialem, to dość znikomy serwis.

Cóż auto nie dla wszystkich i auto dzięki ktoremu człowiek będzie się wyrózniał, bo mało tego jeździ na miescie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma 31 lat, także nie wymagajmy zbyt wiele ;)

 

Ostatnio trochę przy nim siedziałem z bratem (ost. zdjęcie), trochę szpachli, malowanie, wygląda prawie jak nowy i jest fajnie :D

 

 

trochę bym się bał jezdzić maluszkiem. poza tym śmieszne autko, ale naprawde oryginalnie wygląda w tym stanie. zarzuc fotki z wnętrza ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się bać, ja też miałem malucha :) Co prawda tylko (albo aż) 4 lata, po mieście smigal jak glupi, maly i zwrotny, pakowny (2 osoby i sterta gratów bez problemów), części smiesznie tanie itp. Mój był rocznik 1988, przez te 4 lata ani razu nie zmieniałem oleju, tylko czasem dolweki robiłem, a on nawet nie zaprotestował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od jazdy samochodem jestem uzależniony. Kocham 4 koła od zawsze... Niestety muszę przyznać, że benzyna FTW. Mam raczej negatywne odczucia do diesli po użytkowaniu dwóch TDI: 1,9 90KM (A4 94 rok) i 115KM (Passat 1999).

 

Śmigam piekielnie nudnym ale porządnym samochodem z dobrym silnikiem - srebrnym Mondeo mk3 2.0 benzyna 146KM 2002r. Zdjęć dodawać nie będę... jak wygląda Mondeo - każdy wie.

Z wyposażenia wszystko co potrzeba, ale bez przepychu (elektryka, klima, alu, wspomaganie, abs).

 

Z wyposażenia audio:

jednostka: Clarion DXZ389 Kenwood KDC-W7044U

wzmak: Helix DB 4

głośniki przód: Rainbow SAX 265.20; tylne fabryczne, odłączone

sub: Hertz DBX 250 (w tej chwili priorytet do wymiany!) Rainbow Cyclone ESW

Muza płynie z pendive'a Emtec 16GB :)

 

Po wykonaniu podstawowej kalibracji brzmi to rewelacyjnie * , trzeba tylko jeszcze coś poradzić na skrzeczące przy dużych głośnościach tweetery, ale będzie ciężko bez parametrycznego EQ :/

 

* przynajmniej w porównaniu z fabrycznymi systemami stosowanymi w popularnych samochodach (Astry, Passaty itp)

 

*W nowym Kenwoodzie jest już graficzny EQ w którym mogę spokojnie zbić te ~4kHz. Jednak spowodowało to braki w tym zakresie pasma... wolę już jednak te braki niż to irytujące skrzeczenie.

 

*Nowy sub Ranbow jest nieporównywalnie lepszy od Helixa, mimo że nie jest to nic specjalnego. Jest większy (12 vs 10cali) jednak sprawia wrażenie szybszego. Bas schodzi niżej i jest nieporównywalnie bardziej kulturalny w swoim mruczeniu.

 

Generalnie jednak cały ten system audio to zdecydowanie nie to co oczekiwałem. Spróbuję coś jeszcze zdziałać tłumiąc gruntownie drzwi matą bitumiczną i montując kondensator (wzmacniaczowi brakuje prądu przy większym uderzeniu basu). Problemem jest także straszny hałas jaki wydobywa się na zewnątrz auta przy intensywnej pracy suba - nie mam tu na myśli samego basu tylko terkotu tablicy rejestracyjnej, wycieraczki tylnej szyby i 1001 niezidentyfikowanych 'grzechotek' w tylnej części auta.......

 

 

EDIT:

Wcześniej jeździłem Daewoo Nexią i uważam że to był bardzo wdzięczny samochód. Przynajmniej mechanicznie. Późniejsze Daewoo (m.in. Matiz, Lanos), nie robione już na licencjach innych marek, to już nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od soboty mam Saaba 9-5 Kombi 2.3 Turbo, 2001r, 130 tys km. Nie powiem bo zmiana po Polonezie jest dosyć znaczna, powiedziałbym nawet że czuję się jakbym prowadził statek kosmiczny :D Z wyposażenia to chyba wszystko co oferował Saab oprócz fabrycznej nawigacji i zmieniarki czyli skóra, szyberdach, dwustrefowa klima, podgrzewane fotele itd itp. Aha no i ma 185 koni :D Jedyny minus to spalanie... No ale cóż nie ma nic za darmo :)

post-22601-12598668805296_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od soboty mam Saaba 9-5 Kombi 2.3 Turbo, 2001r, 130 tys km. Nie powiem bo zmiana po Polonezie jest dosyć znaczna, powiedziałbym nawet że czuję się jakbym prowadził statek kosmiczny :D Z wyposażenia to chyba wszystko co oferował Saab oprócz fabrycznej nawigacji i zmieniarki czyli skóra, szyberdach, dwustrefowa klima, podgrzewane fotele itd itp. Aha no i ma 185 koni :D Jedyny minus to spalanie... No ale cóż nie ma nic za darmo :)

no to gratulacje :) fajna furka. z ciekawosci - ile wynosi te spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności