Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

LEAR Kaleido (uniwersalne) - recenzja


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazję sprawdzić model Kaleido, czyli ręcznie robioną hybrydę z dynamikiem z PET i podwójną armaturą. Tak przedpremierowo tu wrzucę. Może komuś przyda się opinia o produkcie mało znanej marki LEAR.

 

 

LEAR to założona w 2008 roku w Chinach marka, która należy do firmy Hong Kong Forever Source Digital (ta początkowo zajmowała się zarządzeniem i marketingiem, ale w 2009 roku w całości przejęła LEAR-a po udanym debiucie z modelem LE-01). Obecnie jest ona jednym z najważniejszych producentów słuchawek w Hongkongu, czego potwierdzeniem ma być dwukrotne otrzymanie wyróżnienia "Hong Kong's Most Valuable Companies" (w 2005 r. i 2007 r.)

Marka LEAR specjalizuje się głównie w ręcznie produkowanych słuchawkach - modelach dokanałowych, które dostępne są w wersjach uniwersalnych, jak i CIEM (Custom In-Ear Monitors) dopasowywanych pod rozmiar kanału użytkownika. W jej ofercie można jednak znaleźć też spory wybór wysokiej jakości kabli czy opcję reshellingu (zmiana kopułek na wersje CIEM) droższych słuchawek innych firm.

Dużą część oferty firmy stanowią CIEM-y z przetwornikami armaturowymi, ale o LEAR naprawdę głośno zrobiło się dzięki flagowym słuchawkom o nazwie BD4.2. Wyposażono je w dwa przetworniki dynamiczne i cztery armaturowe, a ich brzmienie można modyfikować za pomocą specjalnego pokrętła.

 

image.thumb.png.3c4166b35ee9d41f70d4fdb21de96549.png


Obecnie producent przygotowuje się do wprowadzenia na szerszą skalę modelu BAMDAS5, który — jako pierwszy na świecie — ma być wyposażony w aż pięć przetworników dynamicznych.


Jednym z ostatnich dodatków w ofercie firmy są Kaleido. Zwróciły moją uwagę wyglądem, ale zaciekawiła mnie też zapowiedź producenta. Tatco Ma z LEAR-a wyjaśnił mi, że to hybrydowe rozwiązanie (dynamik i podwójna armatura) jest efektem prac nad bardziej przystępnymi cenowo ręcznie robionymi modelami. Przygotowano je m.in. dla użytkowników smartfonów i słabszych odtwarzaczy.

 

Więcej na:

https://zolyniak.gadzetomania.pl/60261,lear-kaleido-test-i-recenzja

Edytowane przez Methuselah
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś w stanie porównać do Aune E1? Teoretycznie może być dość podobne strojenie, choć porównanie do Beryllium i 1More Quadów jakoś nie zachęciło mnie do rozważenia zakupu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Inszy napisał:

Byłbyś w stanie porównać do Aune E1? Teoretycznie może być dość podobne strojenie, choć porównanie do Beryllium i 1More Quadów jakoś nie zachęciło mnie do rozważenia zakupu...

 

Bas równie gładki w obu, ale Kaleido schodzą niżej i więcej subbasu mają. Szybkość podobna, ale dół w Kaleido jest bardziej kształtny. Środek też w obu gładki, ale w Kaleido bardziej dociążony i zagęszczony. Wokale żywsze w Kaleido, jest odrobina szorstkości, więc żeńskie potrafią zabrzmieć bardziej intymnie. Góra nieco mocniej rozciągnięta i równiejsza w E1. Kaleido mają bardziej dociążone, ciemniejsze tło, ale żywsze wokale i nieco więcej blasku na odpowiednich tipsach (można też go wyciąć ;). Scena większa oraz bardziej proporcjonalna i przestrzenna w modelu LEAR-a. E1 mają nieco szerszą i mocniej napowietrzoną scenę, ale wyraźnie spłaszczoną na tle Kaleido.

 

Gdyby miał je z czymś porównać, to na standardowych tipsach (te o podwójnej gęstości) z pamięci byłby to chyba coś bardziej na kształt nausznych AudioQuest NightHawk. Tych pierwszych (tylko te słuchałem), ale szczególnie długo z nimi nie obcowałem i może być to złudzenie po prostu. Kaleido nie są aż tak gęste, żywsze i z lepszym napowietrzeniem.

 

1MQD i PA Be to inne granie. W prywatnej ocenie to Kaleido ze SpinFit to półka wyżej niż E1, Master & Dynamic ME05 czy RHA T20i, ale nie wiem co bym wybrał między nimi a Quad Driver czy Beryllium.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mogę się jak najbardziej zgodzić z przedmówcą. Jestem jednak zaskoczony basem. Niby mały dynamik odpowiada za niego, ale robi świetną robotę. TFZ B2M które mają go pod dostatkiem wcale nie wypadają lepiej. Jak dla mnie to zaskoczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności