Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki stacjonarne 600- 800 zł


Marek1415

Pytanie

Witam, szukam słuchawek stacjonarnych, w miarę uniwersalnych , wygodnych (mam dużą głowę), budżet to 600- 800 zł chociaż wolałbym coś znaleźć bliżej tych 600. Jako źródło służy karta dźwiękowa x-fi music 460, obecnie używam Superluxy hd662f. Co do tonacji nie mam szczególnych upodobań ale nie chciałbym słuchawek typowo basowych i ciemnych. Budowa w sumie bez róźnicy. Mogą byc używane, ale nie jestem doświadczony w takich zakupach i nie wiadomo czego spodziewać się po poprzednim właścicielu, więc preferowałbym nowe. Zainteresowały mnie te opcje i jestem otwarty na jakieś inne propozycje:
- Grado sr125/80
- Fostex rp40/50/60 + pady od hm5
- Akg k550
ewentualnie jakieś Beyerdynamic ale raczej się do nich nie skłaniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do posłuchania :

K550

Dt990 od 32 do 250 Ohm

Ath m50x 

Brainwavz hm5

Używane Ath r70x

Używane philips fidelio x2

Dt770

Duży rozrzut brzmieniowy, ale nie masz preferencji, to trzeba popróbować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zastanowiłbym się dwa razy zanim kupiłbym badziewie.

"Materiałowo wykonane są tak jak każde inne ATH, gdzie największą uwagę zwraca ich przemożna podatność na wszelakie uszkodzenia." - taki tam cytat z recenzji Evilkillaruna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, Rafacio napisał:

Zastanowiłbym się dwa razy zanim kupiłbym badziewie.

"Materiałowo wykonane są tak jak każde inne ATH, gdzie największą uwagę zwraca ich przemożna podatność na wszelakie uszkodzenia." - taki tam cytat z recenzji Evilkillaruna.

W sumie dbam o rzeczy ale jak tak to wygląda to chyba rzeczywiście średnio, a co Ty byś polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Goowno prawda.

Moje nie miały lekko, a to właśnie mój egzemplarz R70x był przedmiotem recenzji na audiofanatyku (zaraz po zakupie szukałem źródła, więc wysłałem je na recenzję, a w zamian za udostępnienie dowiedziałem się z czym się zgrywają) - po ponad dwóch latach miały DELIKATNE przetarcia lakieru na rantach blachy pałąka.

Stojaka poza recenzją u Evilla to one nie widziały i miały ogólnopolskie tournee po forumowiczach, bo dużo osób się nimi interesowało - i po tym wszystkim, w miejscu gdzie leżąć na biurku blacha stykała się ze stołem, minimalnie wytarł się lakier.

Jedyny powód dla którego się ich pozbyłem, to to, że konstrukcje otwarte są mi kompletnie nieprzydatne ani w domu, ani w pracy. Gdybym mógł dostać to brzmienie w izolujących słuchawkach zamkniętych, byłoby u mnie całkowicie po temacie w sprawach słuchawkowego audio.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Marek1415 napisał:

Czy jest to nieznośne dla osób w pomieszczeniu czy razcej większości osób to nie przeszkadza (wiem głupie pytanie ale nigdy się nie spotkałem z tym na żywo?

W pracy ciągle mi zwracano uwagę pomimo cichego słuchania. W domu chcę się odciąć od zgiełku więc też nie pomagały. Jak w domu mam warunki do odsłuchu otwartych, to mogę wtedy też słuchać na głośnikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A w przypadku akg k712 czy byłoby lepiej?@Greezye sprzedaje za 700 zł jak oceniacie ten pomysł, a z kupnem r70x może być ciężko. Nie widzę używek najszybciej byłoby chyba poczekać na promocje w mp3store i może by zeszło z prawie 1000 do ok 800-750 czy raczej na to nie liczyć.

Edytowane przez Marek1415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będąc obiektywnym, jeśli masz dużą głowę to k712 powinny być bardzo wygodne (ja mam stosunkowo małą i trzeba było się pobawić żeby znaleźć sweetspot). Dźwiękowo pasują do twojego opisu. To jest taka bardzo przystępna wersja szkoły AKG przestrzenne i szczegółowe ale z podbitym basem (w stosunku do innych ich słuchawek, dalej daleko im do dźwięku basowego) i złagodzonym, muzykalnym brzmieniem. Natomiast bez większych informacji o twoim guście ciężko stwierdzić Tak/Nie czy by ci się podobały. Na pewno są to dobre słuchawki, ale zawsze najważniejszym aspektem jest dobranie dźwięku pod słuchacza. O r70x się nie wypowiem, słuchałem i mi się podobały bardzo, ale za mało żeby coś więcej móc powiedzieć.

P.S. cena jest trochę niższa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłem dziś posłuchać AKG K712 - dźwięk jak za te pieniądze naprawdę super. Dużo szczegółów, przestrzenne, fajny bas (bez przegięcia) - słuchawki dają radę. Uwaga jest taka że potrzebują dobrego zasilania - z telefonem nie ma co próbować, mam wrażenie że mój DAP Fiio X7 nie dokończa dawał radę (jeszcze nigdy nie musiałem tak go podkręcać na głośności) ... to ewidentnie słuchawki pod sprzęt stacjonarny. 

Bardzo wygodne, nie uciskają, pady z pamięcią kształtu, fajnie się układają na głowie. Pamiętaj że to słuchawki otwarte, słychać dzięki z zewnątrz i to słuchasz słyszą inni. Jestem jeszcze umówiony na odsłuch LCD2C i porównam je między sobą (pewnie na któreś się zdecyduję). Moim zdaniem warto na 100% posłuchać AKG K712 - jestem pozytywnie zaskoczony tymi słuchawkami - tylko przy następnym odsłuchu muszę je podpiąć do mocniejszego wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności