Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Spotkanie a może spotkania Krakowskie


szczurz

Rekomendowane odpowiedzi

Se z @Jaworrrem mita pyknęliśmy niechcący:EA58BD33-F32A-4521-8BCF-C54B4CB1268C.jpegABC4C2F8-6A5C-49C9-A50E-CA6A684303E5.jpeg

 

Z chińskich słuchawek na placu boju ostały się Sivga p-ll - dla mnie spore zaskoczenie, bardzo dobre słuchawki, poziom sq coś około Odezi lcd2; aż pochylę się nad nimi dłużej w domu. 
Ibasso sr2 trochę zawiodły; ogólnie nie jest żle, ale mają klakson na przełomie średnicy i góry.

Sendy Audio Aiva zniechęciły mnie płytkim, nieciekawym basem i porobioną górą, poza tym były ogólnie zbyt jaskrawe.

Grajki - nie będę ściemniał, Cube najbardziej klasowy, neutralny i najlepszy technicznie z całej stawki...ale podobały mi się wszystkie. Miałbym problem, gdybym musiał wybierać między SA700 a Fiio M15. Pierwszy niby jakościowo słabszy, bo M15 to większa scena, lepsza separacja i rozciągnięcie pasma...ale to Astell ma przyjemniejszą barwę i mimo większego tłoku na mniejszej scenie nie gubi drobnych sygnałów i doskonale różnicuje barwy instrumentów, nawet lepiej niż fiio, który znowuż wyraźniej separuje źródła w przestrzeni. Na szczęście posiadam zwycięzcę - kubka, więc nie muszę wybierać.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Po nocnym odsłuchu Sigvy nadal bardzo mi się podobają; aż dziw bierze, że niemal identyczne i zdaje się z tym samym przetwornikiem Aivy tak od nich odstają - potwierdza się to, jak niewiele trzeba, by zmienić dźwięk słuchawek. Podpiąłem do Sigv hołkowy kabel i jest jeszcze lepiej...dawno nie trafiłem słuchawek, które chciałbym mieć; a tu masz babo placek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te Sigvy P-II są w rozsądnej cenie 1600ziko. Mi też się podobają brzmieniowo. Nie ma niedostatków w dole, ani nieprzyjemnych ostrości w górze, średnica pełna, holograficzna. Scena też nie licha. Jakbym szukał allrounderów to zapisuję je sobie "na kiedyś". 

Ibasso-SR2, potwierdzam, coś tam atakuje dość agresywnie na przełomie średnicy i wysokich. Pozostałe walory nie są w stanie tego u mnie zrekompensować. 

A Sendy Audio Aiva... raczej dla fanów jasnego brzmienia. 

Co ciekawe to P-II i Aiva mają kabel fabrycznie przystosowany do balansu 4.4, a w zestawie jest adapter na 3.5mm.

 

image.png

 

A na teraz mam podjarkę z M15, ależ to gra z werwą. Wszystko duże. Scena wielka, klasycznie eliptyczna, nie brakuje głębi, na wszystko jest miejsce. Fajna holografia. W tych względach kojarzy mi się z SP2000SS. Można powiedzieć, że to bezpośrednie granie. Niemalże czuć przed oczami powiew powietrza z dęciaków. Do tego AKM-owski velvet sound, lubię przyjazne wygładzone brzmienie, chociaż ma to też swoje konsekwencje ponieważ;

w kwestii precyzji, środowiska 3d, neutralności, klarowności M15 oddaje pole Cubowi. Za to barwą i nasyceniem dla mnie wygrywa SA700. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gryzie, ale nie do kości i krew się jeszcze nie leje. Ale trochę gryzie.

Słuchaliśmy na padach z mniejszymi otworami, więc teoretycznie nie powinno być tego zjawiska. Nie zgadza mi się to z Twoją recenzją i kilkoma opisami na forum, poza @timecage i właśnie @audionanikiem, którzy też to zauważyli. 

Nie wiem skąd taka rozbieżność. Może inna wrażliwość na te częstotliwości. 

Słuchałem na Aune T1s z miękką lampką Buggle Boy, Cobalcie, M15 i SA700. Maciek słuchał na Kann Cubie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jaworrr napisał:

Gryzie, ale nie do kości i krew się jeszcze nie leje. Ale trochę gryzie.

O tototo. Nie mam, na to co robią sr2 gdzieś na gorze/średnicy, lepszego określenia niż klakson...albo herold z sygnałówką ogłaszający przybycie wyższej średnicy i góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, audionanik napisał:

O tototo. Nie mam, na to co robią sr2 gdzieś na gorze/średnicy, lepszego określenia niż klakson...albo herold z sygnałówką ogłaszający przybycie wyższej średnicy i góry.

Z tego co pamiętam to ostatnio @konrad_a w podobny sposób opisywał to pasmo w kubku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Spawn napisał:

Z tego co pamiętam to ostatnio @konrad_a w podobny sposób opisywał to pasmo w kubku

Tak, tak opisywałem. Z perspektywy dłuższego słuchania mogę powiedzieć że to było takie pierwsze wrażenie i potem mi zanikło. Może to było wyraźnie w zderzeniu z dłuższym wcześniejszym słuchaniem Hugo2? Potem mi jakoś zanikło i przestało przeszkadzać. Chyba głowa się przyzwyczaiła.

9 minut temu, audionanik napisał:

@Spawn oddychaj:D. Słuchałem sr2 na trzech różnych grajkach.

No i @konrad_a inaczej to określił w kubku.

"klakson...albo herold z sygnałówką ogłaszający przybycie wyższej średnicy i góry." - no faktycznie tak nie napisałem. Ale coś tam na przełomie średnicy i góry mnie na początku drażniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaworrr napisał:

Gryzie, ale nie do kości i krew się jeszcze nie leje. Ale trochę gryzie.

Słuchaliśmy na padach z mniejszymi otworami, więc teoretycznie nie powinno być tego zjawiska. Nie zgadza mi się to z Twoją recenzją i kilkoma opisami na forum, poza @timecage i właśnie @audionanikiem, którzy też to zauważyli. 

Nie wiem skąd taka rozbieżność. Może inna wrażliwość na te częstotliwości. 

 

Wydaje mi się, że wrażliwość u konkretnych osób. Ten zakres bywa bardziej lub mniej podbijany, bo potrafi "uatrakcyjnić" brzmienie, ale jak ktoś jest wrażliwy to nie ma mocnych, kłuje/razi i już. Miałem to w SR2, w Denon 7200, Pioneer Monitor 5 i pewnie kilku innych.

Edytowane przez timecage
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co piszecie to podobny przypadek co właśnie te Denony D7200, gdzie jak dla mnie to one były łagodne brzmieniowo (no, lekko może cyfrowe i nie tak naturalne jak Beyery T1v1), a niedawno na forum ktoś pisał że go kłuły w uszy. Z drugiej strony wszystkie tesle które miałem to mi syczały mniej lub bardziej ale nigdy nie darły japy na średnicy jak to niektóre słuchawki z dipem na wysokich potrafiły czynić. 

P.S. Dobrze słyszeć, że mityngi się odbywają :)

Widzę kandydat na nowy hype już jest i napisałbym że pozostaje czekać na jakieś promki na te Sendy ale akurat empeczy ni ma w dystrybucji z tego co widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lubi placki inny naleśniki. Każdy czegoś innego poszukuje w brzmieniu zatem nie ma co się kłócić. Trzeba pomacać i na pewno wygrzać słuchawki. Przypominam, że wszystko co zwiozłem do krakowa to nowe sztuki zatem przed finalnymi werdyktami proponował bym wrzucić do szafy na kilka dni niech sobie pograją. 

 

BTW. Z końcem miesiąca znów się "chyba" wybieram do was także mogę coś przytargać jakbyście chcieli. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo o meetach w Krakowie nie wiedziałem, także jeśli można by się wprosić kiedyś to ja chętnie :ph34r:

 

I pytanko mam nawet, jest ktoś z Krakowa kto ma Hegla HD20 lub HD25 i mógł by użyczyć go na odsłuch lub umówić się na jakieś wspólne odsłuchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
2 godziny temu, Roo_Volt napisał(a):

Mieścisz w to uszy?

 

5 godzin temu, audionanik napisał(a):

w co uszy włożyć:


 

 

2 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

brakuje tylko airpodsów na zdjęciu

Nie, bo znowu moderacja wycięłaby posty; strasznie się podnieca japkami.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanikmuszę spytać, bo strasznie mnie to ciekawi. Czy takie "tanie" słuchawki jak beyerdynamic dt880/dt990 wpięte w Chord Dave wskakują nagle na jakiś wyższy poziom jakości dźwięku w stosunku do tego co można z nich usłyszeć wpinając je w bardziej budżetowe daki i wzmacniacze? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności