Skocz do zawartości

Spotkanie a może spotkania Krakowskie


szczurz

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, majkel napisał:

Bas mają IMHO całościowo z wyższej półki niż ten w Z1R.

Dosłownie i w przenośni:D.

 

20 minut temu, majkel napisał:

średnica w nich jest niezła, ale nie idealna. Z Sony Z1R jest dla mnie lepsza i ciekawsza

Tak, w soniaczach jest też czystsza i rzeczywiście ma więcej odcieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak Was czytam, to będę musiał pożyczyć te d8000. Może ktoś się wymieni na Z1R? :) 

A co do ich opłacalności... Rok zabawy: lampowy konwerter USB-s/pdif, lampowy DAC, OTL, kupowanie dziesiątek lamp i żonglerka nimi, aby uzyskać (jak czytam to mam takie skojarzenie) podobny efekt. Kto wie co wyszłoby taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audionanik napisał:

separacja też jakoś nie ucierpiała na ssaniu pałki miłośnikom lampowego grania;

Czyli jeżeli ktoś preferuje granie tranzystorowe ponad lampowe to D8000 nie są jakimiś super słuchawkami? Jeżeli tak to należy rozumieć, to ja właśnie uważam D8000 za niezbyt wciągające słuchawki.

 

6 godzin temu, audionanik napisał:

a jednocześnie nie czuć zmęczenia

Ja D8000 byłem zmęczony mentalnie po pięciu minutach słuchania.

 

6 godzin temu, audionanik napisał:

Soniacze określiłbym również jako ciekawsze. 

Nie tylko Z1R są ciekawsze od D8000.

 

@audionanik przepraszam Cię za wścibstwo, ale od momentu gdy sprzedałeś Z1R minął już jakiś czas, więc czy mógłbyś zdradzić jakie obecnie słuchawki królują w Twoim torze? (pytam się z czystej ciekawości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dj1978 napisał:

Soniacze sluchane na tym samym torze co Finale?

Też.

Soniaczy głównie słuchałem z tego samego toru + Qutest; rzadko harman. Teraz wyłącznie źródłem jest harman lub v-link + harman, więc fajnale mają nawet lekkie fory jeśli chodzi o przejrzystość i separację; qutest był bardziej analogowy, naturalny ale i gęstszy oraz dźwiękiłączący.

14 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Kto wie co wyszłoby taniej. 

Myśle że fajnale i niedrogi poprawny tor tranzystorowy.

 

9 minut temu, Melo2573 napisał:

jakie obecnie słuchawki królują w Twoim torze? (pytam się z czystej ciekawości).

T1 i AQNC. Te pierwsze wymieniam na dniach na duże kombi, do przewozu dzieci z gratami, rowerami itp.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KaszaWspraju napisał:

Ogólnie dla mnie to najlepsze słuchawki do słuchania muzyki po prostu. Taką prostą rzecz osiągnięto za jedyne 15k w cenie sugerowanej.

Punkt widzenia zależy od indywidualnych preferencji, bo dla mnie D8000 są wybitnie nudne (Empyreany biją je na głowę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Melo2573 napisał:

Burson CV2+, Questyle 12. Słuchałem kilkanaście minut na każdym sprzęcie.

Oba ciemno grające, łączenie ich z D8000 nie uważałbym za trafiony pomysł. Wiedząc już co potrafią Finale z innymi torami, Na CV2+ słuchałem krócej od Ciebie, moze 5 minut, dłuższe słuchanie nie miało sensu. Dla mnie D8000 dość łatwo odzwierciadlają charakter źródła, skuteczniej łapią synergię na neutralnym lub lekko rozjaśnionym torze.

 

 

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Melo2573 napisał:

Burson CV2+, Questyle 12. Słuchałem kilkanaście minut na każdym sprzęcie.

 

Questyle 12 nie za bardzo pasuje do Finali. Dużo ciekawiej grały na Aune S6 jako DAC + hybrydowy Cayin HA-3 jako amp, co przyznam szczerze lekko mnie zdziwiło. 4 na 4 osoby się z tym zgodziły na meecie jak ich słuchaliśmy.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

Trwają. Jeździmy do siebie, wymieniamy się sprzętem, wymieniamy opinie, obgadujemy forumowiczów spoza Krakowa...dzieje się :D.

No teraz wiem czemu mi się odbija... Chyba we Wrocławiu też zaczniemy to robić😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Melo2573 napisał:

Punkt widzenia zależy od indywidualnych preferencji, bo dla mnie D8000 są wybitnie nudne (Empyreany biją je na głowę).

Chyba w nudności, w D8000 nie da się odprężyć, one atakują dźwiękiem zwłaszcza pierwszym planem, Empyreany grają inaczej tak normalnie, po prostu .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

T1 i AQNC. Te pierwsze wymieniam na dniach na duże kombi, do przewozu dzieci z gratami, rowerami itp.

 

Widzicie? To jest prawdziwy mężczyzna z odpowiednimi priorytetami w życiu. Potrafi poświęcić słuchawki aby móc wywieźć dzieci z gratami by w spokoju słuchać muzyki na drugich słuchawkach. Mistrzu, nauczaj!

 

;)

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2019 o 10:56, audionanik napisał:

Podsumowując, d8000 to super słuchawki (ile one kosztują?), gęste, spójne, obłędnie muzykalne, naturalne brzmienie; które nie zamieniło się przy tym w jednorodną pulpę👍.

Po ile one chodzą???

Spokojnie można 27% z sugerowanej ceny utargować. Jeżeli ktoś nie potrafi lub nie lubi targować się, nie ma problemu pomogę i wskażę wydeptaną ścieżkę do D8000😉.

Ps.

Namiar na sklep przekażę tylko osobom, które są na 100% zainteresowane zakupem, ilość dostępnych d8000 w dobrej cenie, mocno ograniczona.

Edytowane przez AndrzejG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnej strony urokliwość D8000 odkryłem ponownie po porównaniu z Utopiami na gramofonie. Wcześniej mi jakoś umykało to, jak piękne, aksamitne czarne tło potrafią one stworzyć w każdym utworze (u Utopii jest transparentne, zależy od masteringu nagrania), bardzo rozbudowane dolne pasmo nadaje odpowiedniej nastrojowości nagraniu, z lekkim przyciemnieniem (jednak soprany potrafią pięknie zabłyszczeć, skrzyć się) i świetnie się sprawdza w jazzie oraz utworach opartych na wokalach, gdzie nie ma nacisku na dużą dynamikę, szybkość przekazu. Holografią i szczegółowością raczej też nie ustępują zbytnio Utopią (według mnie ich delikatne przyciemnienie może wpływać na odbiór tych aspektów). Scenę posiadają też słyszalnie większą (szczególnie głębszą).

 

Zdaję sobie sprawę, że w nagraniach kładących nacisk na szybkość, przejrzystość przekazu mogą one znudzić i po krótkim odsłuchu zniechęcić. To nie ich żywioł. Tam będą błyszczeć Utopie, zapewne też Empyreany, Hifimany Arya... Jednak w tych, w których istotniejsza jest nastrojowość, majestatyczne brzmienie tworzone w oparciu o niższe skraje pasma, to zdecydowanie od wspomnianych nauszników lepiej zaprezentują się planarne finale. Oczywiście, jeśli ktoś taki przekaz lubi. Polecam posłuchać ich dłużej i spróbować w innym repertuarze. Świetnie na nich brzmi, np. "The greatest basso" Zhao Penga, czy "Missa Criolla" Ariela Ramireza. Nuda powinna minąć :)

 

Ciekawostka: Po zwróceniu w poniedziałek Utopii byłem w stanie spokojnie posłuchać muzyki tylko na D8000, natomiast na Focalach Elearach przerzuciłem trzy utwory, nie odsłuchałem ich nawet do połowy, bo nie byłem w stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto też posłuchać na D8k: "Lotus Dreams" Christel Veraart, "So Many of Us" Bliss, "Jazz love" Laury Fygi, Nightfly" Donalda Fagena,  "Enchanted Isle" Voces8, czy "The Tokyo Concert" J. Hisaishi.

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2019 o 12:43, saudio napisał:

A z tą górą to niestety tego czarnego plecionego węża trzeba odchudzić na coś lżejszego, wtedy wychodzi sobie z cienia, dla niektórych nawet za bardzo.

 

No jest szczuplej na wireworld nano platinum eclipse, źródła bardziej punktowe, góra mocniej zaznaczona, temperatura niższej średnicy już nie tak wysoka, bas zwinniejszy i bardziej zwarty...

89DD09DF-90AE-41D9-A6C5-6DDE30D084BD.jpeg

...ale jednak projektanci fajnali dobrze wiedzieli co robią dołączając węża do zestawu.;)

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, saudio napisał:

Co kto lubi, można jeszcze pośrednie rozwiązanie z silver zrobić, niektórym tak się bardziej podoba.

No i mi na wężu głębi brakowało, dla mnie zbyt dominuje pierwszy plan.

No i się zgadza, mnie sie akurat bardziej podoba granie na WW Silver. Do tego głębsza i obszerniejsza scena. Aczkolwiek nie umniejszam jakoś szczególnie stockowi, bo ma na pewno swój klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dj1978 napisał:

No i się zgadza, mnie sie akurat bardziej podoba granie na WW Silver. Do tego głębsza i obszerniejsza scena. Aczkolwiek nie umniejszam jakoś szczególnie stockowi, bo ma na pewno swój klimat.

 

Stock moim zdaniem spełnia swoje zadanie w D8k, ale ten kabelek wnosi z pewnością więcej blasku, obszerności sceny do prezentacji dźwięku. Zdecydowanie gorsze są te liny dołączone do FU oraz FE (wyraźnie tłamszą dźwięk, co słychać szczególnie w FE) z rowkiem pośrodku, w który wchodzi właściwie każdy paproch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności