Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Etymotic ER3SE oraz ER3XR Recenzja - Budżetowa Referencja


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

1.jpg

 

Etymotic to firma która wynalazła słuchawki dokanałowe, a wprowadzony w 1991 roku model ER4 wykorzystujący przetwornik armaturowy był tak przełomowy że produkowany jest z niewielkimi zmianami do dziś. Przez cały ten czas Etymotic nie poddaje się zmiennym modom i jest wierny swojej filozofii, a więc dostarczaniu referencyjnego, najdokładniejszego i możliwie najmniej podkoloryzowanego dźwięku. Nie będę ukrywał że jestem ogromnym fanem Etymotic i posiadam od wielu lat flagowe Er4-pt oraz Er4XR które to może nie w każdym aspekcie ale są w stanie dotrzymać kroku, a nawet wyprzedzić o wiele droższą multiprzetwornikową konkurencję. Nie dawno zostały zaprezentowane nowe, nieco niżej pozycjonowane modele ER3SE oraz ER3XR wedle zapewnień, oferujące jakość nie dostępną wcześniej na tym pułapie cenowym.

 

Zapraszam:

http://www.audionervosa.pl/2018/08/etymotic-er3se-oraz-er3xr-recenzja.html

Edytowane przez Spawn
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odkurzyć temat.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad ER3, szczególnie nad modelem ER3XR i wszystko fajnie ale natknąłem się na info., że te Ety brzmią różnie zależnie od zastosowanych tipsów.

Na mniejszych podobno jest ok, natomiast na większych wyraźnie zmienia się dźwięk, wręcz zostaje zamulony. Osobiście preferuję większe tipsy, a przynajmniej tak było w przypadku HF3/HF5.

@Spawn , testowałeś ER3XR na wszystkich dołączonych tipsach i czy rzeczywiście jest odczuwalna różnica? Nie ukrywam, że XR interesują mnie ze względu na lekkie dociążenie w basie ale nie chciałbym zamulenia.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2019 o 18:00, Spawn napisał:

Nie do konca rozumiem co ma wielkosc tipsa do preferencji. Albo lapiesz seala na mniejszych albo na wiekszych. Jak komus zamulilo dzwiek na wiekszych to znaczy ze pewnie te tipsy sa dla niego za duze i mu sie tips poskrecal i dziurka zatkala.

Preferencje miałyby znaczenie gdyby okazało się, że większe tipsy jednak zamulają dźwięk. Na obu rodzajach łapałem seala ale mniejsze tipsy były dla mnie niewygodne - zdaje się, że one są trochę twardzsze, przynajmniej tak zapamiętałem z HF3/5 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
1 godzinę temu, euter napisał:

@Spawn Czy te modele różnią się kablem względem Er4XR? Czy kabel w niższych modelach ma większy efekt mikrofonowy?

 

O innym kablu jest w recenzji. Nie za bardzo pamiętam ale chyba efekt mikrofonowy był mniejszy w niższych modelach ze względu na kabel ktory nie jest pleciony.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności