Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dobry, detaliczny player do słuchawek Audio Technica ATH MSR7 (max 900 zł)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie mam doświadczenia w przenośnych odtwarzaczach audio i w związku z tym mam gorącą prośbę o poradę w tej sprawie. Mam słuchawki Audio Technica ATH MSR7. Chciałbym do nich dokupić w miarę przyzwoity player, głównie na potrzeby odsłuchu muzyki klasycznej (format flac). Zależy mi więc na sensownej detaliczności, ładnej górze, bez przesadzonych basów itp. Cudów przy swoim budżecie nie oczekuję, ale byłoby miło gdyby była jakaś odrobina sceny, głębii...

Budżet jaki mam na takiego grajka to max 800-900 zł. Rozważałem Shanlinga M2s, ale podobno są problemy z kontrolą basu i mocowo nie jest to jakiś wydajny sprzęt. Czytałem też recenzje FiiO X3 MARK III, ale też opinie są bardzo zróżnicowane... xDuoo X3 II Model 2018? (5 stów, ale czy mając do zainwestowania 800-900 zł nie dostanę czegoś lepszego?)

Moglibyście coś polecić? Rozmiar nie jest dla mnie priorytetem. Może być nawet coś trochę większego. Oczywiście byłoby miło, gdyby to było w miarę solidnie wykonane. Nie zależy mi na equalizerach, bajerach, hiby linkach.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez Pawellt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używki raczej wolałbym uniknąć, a jeszcze wracając do C10 (cholerka. Wizualnie strasznie mi się podoba) to na Audiostereo jeden człowiek pisze, że odtwarzacz mimo że dźwiękowo super, to ma "ułomności" w postaci zacinających się przycisków bądź spowalniania/zacinania na plikach gęstszych niż flac 16 bit. Aż mi się wierzyć nie chce, bo jednak na etapie premiery to była półka cenowa ok 2 tysiaki. Ktoś z Was może używa Colorfly C10 i mógłby potwierdzić te "ułomności"?

 

PS. Nowy fiio M7 to z tego co widzę najtaniej 990 zł, więc nieco powyżej tego co planowałem...

Edytowane przez Pawellt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ponad rok Msr7, w tym samym czasie Pioneera, discmana, Audioheaven Z6 i iPhone 6. Jak chciałem mieć funowy zestaw to podłączałem Msr7 do discmana. Jak miałem ochotę na bardziej detaliczny odbiór, to Msr7 i Pionek. Msr7 nie podobały mi się z Z6, chociaz teoretycznie powinno to zagrać. Jak przeczytałem Twoj post to w pierwszej chwili pomyslalem o Pionku i chyba bylbys zadowolony z tego grajka. Propozycja Inszego tez warta rozwazenia (gdybym mial jeszcze Msry to kupilbym C10, biorac pod uwage moje upodobania muzyczne). Fiio M7 nie znam ale po przeczytaniu recenzji tez ma sznase to fajnie zagrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawellt napisał:

Używki raczej wolałbym uniknąć, a jeszcze wracając do C10 (cholerka. Wizualnie strasznie mi się podoba) to na Audiostereo jeden człowiek pisze, że odtwarzacz mimo że dźwiękowo super, to ma "ułomności" w postaci zacinających się przycisków bądź spowalniania/zacinania na plikach gęstszych niż flac 16 bit. Aż mi się wierzyć nie chce, bo jednak na etapie premiery to była półka cenowa ok 2 tysiaki. Ktoś z Was może używa Colorfly C10 i mógłby potwierdzić te "ułomności"?

 

Mam, używam z przyjemnością. Faktycznie miałem problem z przyciskami, ale to z własnej winy, bo nie chciało mi się wyciągać playera z etui po update softu, w celu resetu. Po resecie problemy zniknęły. Jeśli chodzi o lepszej jakości FLACi, to nie mam żadnych problemów, chyba, że mowa o czytaniu plików CUE - z tym sobie C10 często nie radzi w zadowalający sposób. Poza tym, jest to świetny, prosty, player, który nie wybrzydza jeśli chodzi o słuchawki        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za info. Zamówiłem właśnie Colorfly C10. Na allegro znalazłem u dystrybutora za 799 zł, więc przy cenie sprzed roku to duuużo taniej ?

Czy mogę tylko jeszcze dopytać o dwie sprawy w związku z tym odtwarzaczem?

 

- nie zależy mi absolutnie na mega-wyświetlaczu itd, ale okładkę płyty wyświetli w miarę czytelnie?

- ten bajerancki suwak głośności chodzi na tyle sztywno, że przez przypadek nie przesunie się w kieszeni?

Edytowane przez Pawellt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zablokować odtwarzacz górnym przyciskiem podczas odtwarzania, i nawet jak Ci się suwak przesunie przez przypadek to odtwarzacz nie zwiększy głośności.
A co do wyboru odtwarzacza to bardzo trafny wybór. Od pewnego czasu sam mam go połączony z MSR7 i to bardzo dobry duet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki raz jeszcze. Zamówiłem z dostawą kurierem, więc pewnie jutro grajek do mnie dotrze. Już się nie mogę doczekać :-)

 

Jeśli się nie wkurzycie (totalny laik ze mnie w tej kwestii) to miałbym jeszcze ostatnie pytanie odnoście Colorfly C10.

Jest tam wg specyfikacji bateria 3400mAh 3.7V. Tyle że nie ma informacji czy to litowo-jonowa, czy jakaś inna...

 

Czy tego typu odtwarzacz też trzeba jakoś specjalnie ma maksa za pierwszym razem

rozładowywać, a później ładować ileśtam godzin, żeby uzyskać stosowną żywotność baterii? Czy raczej takie zabiegi nie

mają znaczenia i nie ma potrzeby rozładowywać do końca i ładować później "ponad miarę"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

Ładowanie i rozładowywanie w ten sposób, to proszenie się o kłopoty.

 

A czy mógłbyś mi nieco "rozjaśnić"? Tzn rozumiem, że przy nowszego typu bateriach, takie zabiegi nie tylko nie są potrzebne ale wręcz szkodzą?

Nie powinno się więc dopuszczać do maksymalnego rozładowania, a ładowanie nowego odtwarzacza np. kiedy bateria będzie na poziomie 10% nie

wpływa w żaden sposób na skrócenie żywotności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie nowiuteńki Colorfly C10 właśnie dotarł ? Tyle, że zanim zacznę słuchać - to mimo wszystko podłączę go na kilka godzin do słuchawek i niech pogra sobie "na sucho",  żeby się trochę wygrzał/nagrzał (czy jak to się tam nazywa). Już w kilku miejscach spotkałem się z opiniami, że po kilkunastu-kilkudziesięciu godzinach grania, takie sprzęciki zupełnie zmieniają charakterystykę brzmienia. Wizualnie cudo jak dla mnie. Szczególnie to grawerowane drewno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi znajdziesz mój cytat w którym twierdzę, że odtwarzacz po kilkudziesięciu godzinach zupełnie zmienia charakterystykę, to masz u mnie butelkę świetnego alkoholu.

W przeciwnym razie przeproś za pomówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie twierdziłem tylko podziwiam cię za dużą doze samokrytycyzmu Grzesiu :) chyba się nie obraziłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak bardzo chcesz to przepraszam że nie zrozumiałeś żartu :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności