Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja 1More H1707


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy ogień „rzutu uchem” trafiają 1More H1707. Czyli jak pisze producent, wokółuszne (nieprawda) słuchawki (prawda) trójprzetwornikowe (nieprawda).

Właściwie, to są to słuchawki nauszne z przetwornikiem dynamicznym o średnicy 40mm i wspomagającym go ceramicznym piezoelektrykiem odpowiedzialnym za tony wysokie oraz pasywną membraną dopieszczającą bas. Na pewno jest to coś ciekawego konstrukcyjnie, kojarzy mi się z mieszanką starych AKG i trochę nowszych Final Audio.

 

Pełny tekst w poniższym linku:

https://muzostajnia.wordpress.com/2018/07/29/1more-h1707/

h1707-5.jpg

 

A gdyby kogoś dziwiło, dlaczego link prowadzi do MuzoStajni, a nie Kropki, to małe wytłumaczenie ;)

https://muzostajnia.wordpress.com/2018/07/29/to-zyje/

Edytowane przez Inszy
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triple Driver ON mają ceramiczny tweeter, a nie armaturę.

 

Ogólnie to fajne słuchawki. Bardzo fajne. Może jeszcze nie Meze 99 Classics i bardziej wymagające, ale o połowę tańsze. Więcej osób się powinno nimi zainteresować.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja. I bardzo fajnie że reanimujesz Muzostajnie. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko wrócę do domu sprawdzę co potrafią .

Nowa formuła recenzji do mnie przemawia, gratuluję.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Jak tylko wrócę do domu sprawdzę co potrafią .

Nowa formuła recenzji do mnie przemawia, gratuluję.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, ceramik jest łatwiejszy w "kontroli" od armatury, czyli łatwiej go sensownie wystroić. Sam jestem ciekaw, bo przyznam szczerze, że złotych nie widziałem, ale te czarne wyglądają jednocześnie efektownie, ale atrakcyjnie mimo, że wolę raczej konstrukcje o prostszej formie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Inszy napisał:

Bardzo słuszna uwaga - poprawione :)

 

Tak się w oczy rzuciło, bo to ich mocny wyróżnik niby, to podsunąłem. Bawiłeś się już Spearheadami (tymi dla graczy) albo Quad Driver (prywatnie je bardzo lubię za sposób prezentacji)?

 

10 minut temu, Vaiet napisał:

Z tego co pamiętam, ceramik jest łatwiejszy w "kontroli" od armatury, czyli łatwiej go sensownie wystroić. Sam jestem ciekaw, bo przyznam szczerze, że złotych nie widziałem, ale te czarne wyglądają jednocześnie efektownie, ale atrakcyjnie mimo, że wolę raczej konstrukcje o prostszej formie ;)

 

Raczej nie. 1More TDOE aż tak łatwe do napędzenia nie są. Do telefonów bym ich nie podpinał chyba, że to V30. Nie od parady kabla z mikrofonem nie dodawali :) IMR R1 to takie miłe zaskoczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z S7 grają na tyle dobrze, że właśnie bym oczekiwał takiego kabla ;) Ale może jakoś akurat dobrze trafiło ze strojeniem.

I Quady czekają w kolejce do opisu. Ale o ile są dobre patrząc bardziej obiektywnie, to nie jest granie, za jakim przepadam. No i nienawidzę tych ich gumek z filtrem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam nieścisłość, to bym bardzo prosił o zwrócenie uwagi czego ona dotyczy, żebym nikogo dalej w błąd nie wprowadzał :)

Ale w żadne polskie historie raczej wgłębiać się nie będę, bo mi się to kłóci z myślą przewodnią "rzutu uchem" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabrałem apetytu na nie po tej recenzji, a szukam czegoś żeby zastąpić Momentumy, które okazały się na dłuższą metę zbyt bezbarwne/przygaszone. Inszy możesz porównać brzmienie H1707 do Momentumów właśnie i może jeszcze do B&O H6 lub Master & Dynamic Mh40?

Druga kwestia która mnie nurtuje, jako że nie przepadam generalnie za słuchawkami nausznymi - czy leżą szczelnie wokół/na uszach i nie trzeba poprawiać ich położenia po jakimś czasie żeby nie gubiły dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz miotał głową, to poprawianie nie powinno być potrzebne.

Natomiast B&O oraz Master&Dynamic nie znam, więc się nie wypowiem.

A jeśli chodzi o porównanie do Senków, to 1More są bardziej przestrzenne, nieco jaśniejsze, przez co dociążenie jest mniejsze. Przynajmniej tak z pamięci, wspominając dlaczego mnie nie urzekły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Inszy napisał:

Audiomagic prowadził na nasz rynek H1707? Bo dokładnie o nich napisałem w recenzji.

Pytam, bo na stronie sklepu nie ma śladu po jakichkolwiek słuchawkach 1More.


Tak, zapytaj się o to @Homzik o to i jak było. Gdyż nie chce tutaj ... A co jest na stronie to trzeba pisać zażalenie na oficjalny nick sklepowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni testuję te słuchawki (Bigmaras - dzięki!) i muszę przyznać, że robią bardzo pozytywne wrażenie. Bardzo dobre wykonanie, choć stylistyka może być dyskusyjna, wygodne (pałąk delikatnie opiera się na głowie, pady miękkie, nie ściskają uszu, choć muszę przyznać, że słuchawki mogłyby nieco lepiej trzymać się na głowie). Jedyny mankament użytkowy to brak możliwości złożenia słuchawek na płasko - słuchawki składają się do jedynie do środka, a futerał (bardzo dobrej jakości) jest niestety pękaty.

 

Dźwiękowo, wstępnie, mogę powiedzieć, że jest bardzo dobrze, choć dużego doświadczenia w nausznikach nie mam, podobnie jak platformy porównawczej. Określenie "kulturalna v-ka" chyba najlepiej oddaje ich charakter - podkreślony dół, który się nie rozlewa i zaakcentowana góra,  ale bez przegięcia i sypania iskrami. Grają ze wszystkim co mam (prócz telefonu, do którego nie podłączyłbym nawet pchełek z kiosku) - jak narazie najlepiej z dx150, ale z zx300 słuchałem bardzo krótko, więc zdania wyrobionego nie mam, a z HSA Studio V jeszcze nie słuchałem. 

 

Dziwię się, że w sumie u nas przeszły (przechodzą) bez echa... Wydaje się, że jest to kawał dobrego sprzętu w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności