Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Nausze/Wokółuszne w przedziale 500-1000 zł


slayer666

Pytanie

Witam,poszukuję słuchawek nausznych/wokółusznych w przedziale cenowym 500-1000 zł,głównie zwracam uwagę na konstrukcje zamknięte. W oko wpadło mi kilka modeli

-shure srh840

- Sony MDR-1A

-jbl everest 750nc bt

-sony wh-900n

Czy Np takie shure srh840 ,będą znacznie odbiegały od pozostałych? Słuchawki mogą być przewodowe,jak i na kablu.Słucham głownie muzyki rock/metal+trochę "radiowej" muzyki.Zależy mi na: możliwie szerokiej scenie i bliskości gitar,solidnym ale nie przesadzonym basie oraz nie za "ostrej" górze. Źródło to głównie HTC 10 ,czasami laptop i komputer stacjonarny,od biedy telewizor.

 

Jestem otwarty na inne propozycje.Ewentualnie czy ktoś z forumowiczów,orientuje się może,czy te modele będę do odsłuchu np: w mp3store w Krakowie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tu masz porządne słuchawki za ok 40% polskiej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

WH-900N - nie znam lepszych zamkniętych portable w przedziale do 1000 zł. ANC i BT masz w gratisie.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Karmazynowy napisał:

WH-900N - nie znam lepszych zamkniętych portable w przedziale do 1000 zł. ANC i BT masz w gratisie.

Przekonam się gdzieś za 2 tygodnie, jak dobre są :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Vaiet napisał:

Przekonam się gdzieś za 2 tygodnie, jak dobre są :P

 

Za tyle za ile je kupiłeś to są jeszcze lepsze! :D

 

No wlasnie, jesli się nie boisz zwrotów/refurbów to na ebay są z USA za 500zł ze wszystkimi opłatami (cło, vat, wysyłka). Wtedy nie widzę dla nich absolutnie żadnej konkurencji.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, Karmazynowy napisał:

 

Za tyle za ile je kupiłeś to są jeszcze lepsze! :D

 

No wlasnie, jesli się nie boisz zwrotów/refurbów to na ebay są z USA za 500zł ze wszystkimi opłatami (cło, vat, wysyłka). Wtedy nie widzę dla nich absolutnie żadnej konkurencji.

Myślicie,że te soniacze będą gdzieś do odsłuchu w Krakowie? Ewentualnie zakupie przez internet,wtedy zawsze mam te 14 dni na zwrot. Reszta wymienionych przeze mnie nie są godne uwagi ?

Edytowane przez slayer666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Definitive Technology od wymienionych to wyższa półka, Sony nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Karmazynowy napisał:

Sony są lepsze od DT, JBL i MDR-1A. Shure nie znam. 900N powinny być do odsłuchu w MM.

DT gorsze dźwiękowo? Pisałeś o wadliwym egzemplarzu który miałeś, ale dźwiękowo chyba nie są gorsze, zresztą to sprawa preferencji. Mnie się bardzo podobały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakim wadliwym egzemplarzu? Ja nie twierdzę, że one są złe i że się mogą nie podobać. Ja twierdzę, że dla mnie Sony są lepsze w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok,to wybór będzie pomiędzy DTS a Soniaczami. Teraz takie pytanko,czy HTC 10 da radę napędzić te modele? Jest to dosyć "mocny"pod tym względem smartfon,no ale właśnie,to tylko smartfon. Za DTS przemawia cena,Sony to łatwiejszy dostęp do ewentualnej gwarancji.Muszę się z tym przespać jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DTS puścisz po BT i zagrają dobrze bo mają własną elektronikę w sobie. Amp/dac wbudowane w słuchawki więc nie tylko z nim zagrają dobrze. Ja słuchałem i po kablu i po BT z Fiio X5 III gen i Shanling M1 i było dobrze. Oczywiście po balansie z X5 było dużo lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok,padło na Sony wh900n. Zapłaciłem 800 zł za nówki z polską 24 miesięczną gwarancją.  Jakość wykonania na + ,wygoda również(jedynie w okularach nie jest najlepiej,dosyć mocno naciskają na oprawki).Można się w nich też nieźle spocić,chociaż to też pewnie wina aktualnej pogody.Bateria trzyma naprawdę dobrze,troche długi czas ładowania (6godzin) ale czas pracy to rekompensuje.Redukcja szumów,fajny bajer,mógłbym bez tego żyć,ale jest spoko,będę korzystał.Co do dźwięku,pierwsze parowanie z HTC 10 i....wielkie rozczarowanie,myślę sobie ja pier...słuchawki chodzą po 1000 zł,a dźwięk na poziomie Creative Fatality.Biorę do ręki kabel z zestawu,podłączam przez mini jacka i oh yeah,to jest to,bas potężny,ale nie męczący,wokale przyjemne,dobre brzmienie instrumentów,sprawdzają się świetnie w piosenkach gdzie scena nie musi być bardzo szeroka(Metallica,Linkin park brzmią świetnie)muzyka elektroniczna,jak i pop-rewelacja.Minusem jest średnia szerokość sceny,słuchawki gubią się przy kawałkach mocno nastawionych na instrumenty(Pink Floyd nie brzmi już tak rewelacyjnie,ale ciągle dobrze).Taki też chyba urok słuchawek zamkniętych,więc nie narzekam.Ok,na kablu rewelacja,ale po bluetooth tragedia,więc paruje z komputerem i dzwięk jest jeszcze lepszy niż na kablu na HTC (czuć tutaj więcej mocy,instrumenty są bardziej wypchnięte,kosztem wokalu,mi to jedna jak najbardziej odpowiada) .Poszukałem trochę w necie i z pobrałem dwie aplikacje na androida "Sony Headphones" i "Sony Music Center".Kolejne parowanie i w końcu jest tak,jak być powinno,oczywiście dźwięk jest nieco gorszy niż na komputerze i na kablu,ale nareszcie mogę powiedzieć,że znalazłem bezprzewodowe słuchawki,które grają świetnie ze smartfonem.Do HTC raczej będę używał kabla,laptop i komputer po bluetooth.Podsumowując,zakup bardzo udany,ciesze się,że są to uniwersalne słuchawki,które sprawdzą się właściwie do wszystkiego,są to dobrze wydane pieniądze.Mam nadzieję,że w miarę zrozumiale opisałem wrażenia swoim amatorskim uchem.Dzięki wszystkim za sugestie,zwłaszcza użytkownikowi "Karmazynowy" który utwierdził mnie w przekonaniu,że warto spróbować tego modelu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja słucham ich z V30 i brzmią jak dla mnie lepiej po BT (kodek LDAC) niż po kablu z tego samego V30.

Co więcej podłączałem je po kablu do sprzętu stacjonarnego (CMA600i) i brzmią wtedy dużo gorzej niż po BT. Tłuką basem bez kontroli.

Jak masz Androida 8.0 to możesz pobawić się ustawieniami audio BT w opcjach programistycznych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności