Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

FEZZ Omega Lupi


calluna

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, rev napisał:

Fezz fajny do jasnych sluchawek? Sugerujesz że jest ciemny?

 

Dodatkowo, audeze lcd2 jasnymi słuchawkami? Nie mylisz czasem dźwięku jasnego z ciemnym? Bo nic się w Twojej wypowiedzi nie zgadza.

 

LCD2 nie były jasnymi słuchawkami. LCD2-F już są jaśniejsze znacznie od LCD2 (chodzi o wersję z Fazorem). Porównując Fezz do mojego obecnego wzmacniacz WOO AUDIO WA2 jest ciemniejszy, akurat w w moim przypadku na plus.

 

Czy mógłbyś sprawdzić czy w prawym kanale występuje brum ? Jak muzyka gra jest niesłyszalny, ale gdy zrobi się ciszej to jest kłopot.

Edytowane przez demolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LCD-2 nie było okazji przetestować z Omegą. 

Sama Omega jest bardzo jasnym wzmacniaczem. Stanowczo z Rev'em odradzamy słuchawki z wypchniętą górną częścią pasma. Totalnie nie wiem @demolka skąd masz takie wrażenia odsłuchowe. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, D@rkSid3 napisał:

LCD-2 nie było okazji przetestować z Omegą. 

Sama Omega jest bardzo jasnym wzmacniaczem. Stanowczo z Rev'em odradzamy słuchawki z wypchniętą górną częścią pasma. Totalnie nie wiem @demolka skąd masz takie wrażenia odsłuchowe. :P

 

Źródło jakie teraz mam to Musical Fidelity MX-DAC. Dodaje sporo ciepła podobno. Wzmacniacz do którego porównuję to tak jak pisałem WOO AUDIO WA2 (dość chłodny i mało przyjemny jak na lampkę).

 

Najważniejsze jak u Was z tym brumieniem ? Bo nie wiem czy odsyłać czy ten typ tak ma ?

Edytowane przez demolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roszadach lampami cały czas brumi z prawej strony. Pewnie coś ze stykiem nie tak.

Czym przeczyścić styk, żeby nie pozostawił żadnego śladu ? Płakać mi się chce na samą myśl, że mam odsyłać sprzęt od razu po zakupie i czekać nie wiadomo ile na zwrot.

Nie chciałbym utracić gwarancji. Może się okazać, że czyszczenie nic nie da, a w sklepie dojdą do tego, że czyściłem sprzęt i jeszcze nie uznają gwarancji.

 

 

Edytowane przez demolka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mykupyku napisał:

czasem pomaga nałożenie gumek... bumperów na lampy oraz... dobry kabel zasilający i listwa, ale tutaj to chyba nie wina lamp

To jest, jak mawia mój ojciec, wycieranie pupy szkłem (pupę nazywa dosadniej, gwoli ścisłości). Wzmacniacz ma nie brumić bez gumek, damperów, przy dowolnej fazie księżyca oraz polaryzacji kabla zasilającego, wetkniętego "nawet" prosto do ściany.

Jeśli jest brum w jednym kanale, to przyczyny mogą być różne:

1. Ścieżka sygnałowa, zwłaszcza przewody brumiącego kanału przebiegają zbyt blisko jakiegoś elementu zasilania, np. przewodu z napięciem sieci lub którymś od transformatora

2. Wzmacniacz się wzbudza na tym kanale. Mnie się kiedyś udał taki numer z lampowcem za pomocą Beyerów T1. W pewnym ułożeniu kabla słuchawkowego aż zawarczało w obydwu kanałach. Szczególnie słuchawki wysokoomowe będą ryzykowne dla nie do końca poprawnie zaprojektowanego wzmacniacza lampowego. Tyle że jeśli to jest wzbudzenie, to cała konstrukcja jest do poprawy. Wydaje mi się jednak, że to nie ten przypadek.

3. Jest jeszcze opcja, że jakiś kondensator filtrujący w tym brumiącym kanale się odłączył, tzn. jest zimny lut albo nietrzymający. Tudzież, jeżeli sekcja zasilania ma jakieś osobne człony dla każdego z kanałów, to w którymś z nich jakiś kondensator odsprzęgający nie kontaktuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majkel napisał:

To jest, jak mawia mój ojciec, wycieranie pupy szkłem (pupę nazywa dosadniej, gwoli ścisłości). Wzmacniacz ma nie brumić bez gumek, damperów, przy dowolnej fazie księżyca oraz polaryzacji kabla zasilającego, wetkniętego "nawet" prosto do ściany.

Jeśli jest brum w jednym kanale, to przyczyny mogą być różne:

1. Ścieżka sygnałowa, zwłaszcza przewody brumiącego kanału przebiegają zbyt blisko jakiegoś elementu zasilania, np. przewodu z napięciem sieci lub którymś od transformatora

2. Wzmacniacz się wzbudza na tym kanale. Mnie się kiedyś udał taki numer z lampowcem za pomocą Beyerów T1. W pewnym ułożeniu kabla słuchawkowego aż zawarczało w obydwu kanałach. Szczególnie słuchawki wysokoomowe będą ryzykowne dla nie do końca poprawnie zaprojektowanego wzmacniacza lampowego. Tyle że jeśli to jest wzbudzenie, to cała konstrukcja jest do poprawy. Wydaje mi się jednak, że to nie ten przypadek.

3. Jest jeszcze opcja, że jakiś kondensator filtrujący w tym brumiącym kanale się odłączył, tzn. jest zimny lut albo nietrzymający. Tudzież, jeżeli sekcja zasilania ma jakieś osobne człony dla każdego z kanałów, to w którymś z nich jakiś kondensator odsprzęgający nie kontaktuje.

 

jestem człowiek praktyczny, jak wystarczy gumka, żeby było miło to nie będę szukał fiołków w środku zimy czy tam coś...

 

ale w tym wypadku też uważam, że brumu nie powodują lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie że ustało brumienie, dlatego zawsze warto dawać sprzętowi nowemu trochę czasu aby wygrzał się. Omega Lupi ma bardzo dużo góry i ona jest bardzo dobrej jakości, jak na tą półkę sprzętową. Jest to typowy przykład jasnego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiekkb napisał:

To fajnie że ustało brumienie, dlatego zawsze warto dawać sprzętowi nowemu trochę czasu aby wygrzał się. Omega Lupi ma bardzo dużo góry i ona jest bardzo dobrej jakości, jak na tą półkę sprzętową. Jest to typowy przykład jasnego wzmacniacza.

 

Czy aż tak jasny to nie wiem. Daleko mu do jasności oraz ostrości jakie wprowadza w moim torze WOO AUDIO WA2. Na Fezz Omega jest sporo wyższej średnicy, która mimo swojej zaznaczonej mocno obecności nie powoduje żadnego kłucia w uszy, ale daje sporo powietrza.

U mnie radzi sobie z słuchawkami neutralnymi, bądź delikatnie ciemnymi lub delikatnie jasnymi.

Słuchawek bardzo ciemnych nie ratuje z ciemności, a przy słuchawkach bardzo jasnych samych w sobie robi się trochę jazgotliwie, ale według producenta mam jeszcze niewygrzane lampy, także zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio rozmawiałem z Maćkiem z Fezza i tylko parę maszyn wykorzystywanych przy produkcji Omega Lupi (oraz innych modeli) kosztuje 3,000,000 zł. Tak, totalnie inflacja lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rev napisał:

Ostatnio rozmawiałem z Maćkiem z Fezza i tylko parę maszyn wykorzystywanych przy produkcji Omega Lupi (oraz innych modeli) kosztuje 3,000,000 zł. Tak, totalnie inflacja lamp.

 

to ja głupi myślałem, że we wzorcowym modelu biznesowym drogie maszyny kupuje się, żeby obniżyć koszty produkcji... cholercia, to dobrze, że nie kupili maszyn za 30.000.000, bo wtedy wzmak kosztowałbym 40 tys., no ale byłby wtedy już hajendowy...

feliks audio już przetarł szlaki - kiedyś i to nie tak dawno esspresivo szło po kilkaset, teraz 3300... teraz zauważyli odklejenie od tańszego segmentu i wypuścili echo, yakie esspresivo ale w cenie sprzed 2 lat :)

 

żarty żartami, ale co to za maszyny za 3 miliony? 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mykupyku napisał:

 

arty żartami, ale co to za maszyny za 3 miliony? 

 

Oj no, to jak w tym kawale o psie za milion.

- Mamy maszynę do produkcji za 3 miliony!

- I kupiliście ją za tyle?

- Nie. Zamieniliśmy się za 6 naszych wzmacniaczy po 500 tys.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Szukam wzmaka słuchawkowego. Lupo, nowe Espressivo, Little Dot VI+ , czy może coś zupełnie innego?

Do HIFIMan HE-400i

 

Edytowane przez symik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Klasyczna małe składy czy duże składy gdyż tu jest duża różnica. Akurat Omega zagra z większością słuchawek bardzo dobrze, w tym przedziale to Sennheisery HD800 plus wymiana kabla obowiązkowo Możesz jeszcze Audeze LCD-XC też fajnie gra. Tylko napisz jaka klasyka muzyka i preferencję dźwiękowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności