Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Revoult - nasza dyskusja


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytam tu, bo tu pewnie doświadczeni, a nie chcę zakładać nowego wątku, jeśli jest taka potrzeba, to proszę usunąć tego posta.

Pytanie alternatywa dla Revolut, przyszło mi do głowy, np. jakiś kantor internetowy na paypall - jak wtedy z prowizjami, próbował ktoś już tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 01:15, czaps napisał:

Pytanie alternatywa dla Revolut, przyszło mi do głowy, np. jakiś kantor internetowy na paypall - jak wtedy z prowizjami, próbował ktoś już tak?

Sprawdź kursy na Walutomat.pl, kantor IdeaBank, kantor AliorBank, kantor PKO BP. Ale będziesz tam miał więcej zachodu, żeby wykonać przewalutowanie.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kursy na Walutomat.pl, kantor IdeaBank, kantor AliorBank, kantor PKO BP. Ale będziesz tam miał więcej zachodu, żeby wykonać przewalutowanie.
Ja korzystam z walutomatu i cinkciarza i napisze szczerze że zachodu dużego z tym nie ma. Wszystko idzie szybko i sprawnie

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rafik87 napisał:

Ja korzystam z walutomatu i cinkciarza i napisze szczerze że zachodu dużego z tym nie ma. Wszystko idzie szybko i sprawnie

Dla mnie przelewy w te i wewte są męczące, szczególnie na smartfonie 🤬. Poza tym Revolut przewalutowuje tylko tyle ile potrzeba do transakcji. A używając walutomatu/cinkciarza/kantor bankowy po pierwsze przewalutowujesz niejednokrotnie kwotę "z górką", po drugie jak jednak nie zrobisz zakupów w walucie to zostajesz z PLNami zamrożonymi w walucie.

Edytowane przez Melo2573
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Karmazynowy napisał:

Hej, robił ktoś przelew międzynarodowy przez Revoluta? Ile czasu zajmuje?

Ja przelałem kasę w złotówkach do kumpla w Szwajcarii na ichnia walutę (jeśli o to chodzi) i trwało to jakoś 20-30min z tym że to była mój pierwsza tranzakcja więc trochę musiałem poczytać ale sam przelew szybko doszedł. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, czaps napisał:

ok, ale nigdzie nie mogę znaleźć info czy z takiego kantora internetowego można obcą walutę przerzucić na paypal czy trzeba mieć konto w tej walucie na którą się wymienia?

W styczniu wałkowałem temat wymiany walutowej z BOK PayPal i napisali mi coś takiego (w drugim akapicie miła pani z PayPal przy okazji napisała jakieś głupoty na temat rozliczania transakcji walutowych przy użyciu karty - wiadomo z tego wątku, że to tak nie wygląda jak ona napisała - ale to tak nawiasem).

PayPal1.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dzięki temat się dla mnie rozjaśnił i zamknął, ale nie zmienia to faktu posiadania przeze mnie problemu, po prostu nie mam smartphona i nie zamierzam go póki co nabywać drogą kupna. a niestety Revolut tylko działa przez apkę w telefonie. Nie zrobili jeszcze deskoptowej aplikacji i tutaj jest mój problem. Tak to bym sobie nie komplikował życia jakimiś dziwnymi przelewami, to tu, to tam, bo tego nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karmazynowy napisał:

Hej, robił ktoś przelew międzynarodowy przez Revoluta? Ile czasu zajmuje?

W piątek robiłem w EUR do Włoch i trwa to kilka sekund sama operacja. Masz potwierdzenie przelewu od razu dostępne. Aplikacja pyta się czy przesłać potwierdzenie na maila. Ponieważ przelew robiłem wieczorem dostałem info w aplikacji że przelew będzie w poniedziałek na koncie. Kurs wymiany bardzo korzystny. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

W piątek robiłem w EUR do Włoch i trwa to kilka sekund sama operacja. Masz potwierdzenie przelewu od razu dostępne. Aplikacja pyta się czy przesłać potwierdzenie na maila. Ponieważ przelew robiłem wieczorem dostałem info w aplikacji że przelew będzie w poniedziałek na koncie. Kurs wymiany bardzo korzystny. 

Ja robiłem w środę i odbiorca twierdzi, że nic nie ma. Też do Włoch i też w EUR.

Revolut pisze, że międzynarodowe przelewy mogą iść nawet do 3-5 dni.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak OF, ale mnie to zawsze zastanawia dlaczego tak dajemy się ruchać tym bankom, przecież to jest w momencie przelewu elektronicznego kod binarny 010101001010101 i nic więcej, ale no trzeba na nas zarobić więc te pieniądze krążą po tych kontach, to tu, to tam. Bo technicznie przelew jest od razu na koncie odbiorcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to niestety jest, także w przelewach tradycyjnych, np. wypłaty. Jeśli przelew pójdzie w godzinach popołudniowych, to czasami pieniądze na koncie są dopiero na drugi dzień (albo po weekendzie, jeśli przelew był wykonany w piątek). Mowa o przelewach do inszego banku.

Najszybszą metodą otrzymania pieniędzy jest nasz rodzimy BLIK, ale cóż, ma ograniczenie do naszego kraju i kwoty 200 zł. No i Paypal. Tylko te prowizje i przewalutowania. Przelewałem niedawno kwotę w PLN ok. 1200 zł, prowizja kosztowała mnie jakieś 35 zł.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
26 minut temu, Melo2573 napisał:

Tę opcję się zaznacza dopiero przy próbie płatności czy wcześniej w ustawieniach?

Zawsze wchodź w tą opcję w momencie zakupu przed zatwierdzeniem transakcji, bo PayPal ją resetuje do korzystnego dla nich ustawienia pierwszego.

 

Tak w ogóle, w temacie wcześniejszych kwestii - "dyrektywę" PayPala, że karta musi być w walucie kraju zameldowania można, a nawet należy olać. Ja mam podpiętą kartę debetową od konta EUR posiadanego w polskim banku i od prawie trzech lat albo się nie kapnęli, albo przymknęli oko. Dzięki temu, jak mam coś kupić za euro płacąc PayPalem, to ustawiam na tą kartę, z przewalutowaniem przez bank, i mam transakcję direct, czyli ile wynosi cena w euro, tyle mam ściągnięte z karty, bez żadnych prowizji w którymkolwiek momencie.

 

Ogólnie w temacie przewalutowań, to polecam konto walutowe w Nest Banku - przelewy SEPA za free, debetówka za free, wszystkie bankomaty za granicą za free. Do tego, jako dodatkową usługę płatną 0,30€ miesięcznie można wziąć korzystne przewalutowania. Nie jest to aż tak korzystne jak Walutomat (dla mnie bezkonkurencyjny obecnie), ale w razie zakupu zbyt dużej ilości waluty można resztki z powrotem przewalutować ze skutkiem natychmiastowym wewnątrz banku po korzystnym kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majkel napisał:

Zawsze wchodź w tą opcję w momencie zakupu przed zatwierdzeniem transakcji, bo PayPal ją resetuje do korzystnego dla nich ustawienia pierwszego.

Ale to jest jakaś opcja widoczna bez próby płatności normalnie w systemie PayPal czy dopiero pojawia się w momencie próby dokonania płatności?

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Melo2573 napisał:

Ale to jest jakaś opcja widoczna bez próby płatności normalnie w systemie PayPal czy dopiero pojawia się w momencie próby dokonania płatności?

Zaznacz sobie tam, gdzie podesłałeś linka i zapisz. 

Ale przy każdej transakcji i tak będziesz widział w jakiej walucie jesteś kasowany - warto wtedy sprawdzić. Ta opcja jest widoczna w momencie płatności. View currency conversion options zdaje się, ale i to zmienia swoją nazwę. PayPal rzeczywiście bardzo się stara przewalutowywać, bo po prostu na tym dużo zarabia. 

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj Revolut nie dał tyłka i zablokował transakcję na 1,2k$ z jakiegoś San Francisco... dziura taka za oceanem. tylko jak potwierdziłem, że to lipna operacja to skasowali mi spiętą z nią fizyczną kartę.

 

mam zawsze zapasową kartę fizyczną, czyli wszystko ok, tylko na tę unieważnioną kartę idzie kasa... ciekawe czy trafi na konto skoro karta jest anulowana.

 

update:

 

Pan Krzysiu z chata poinformował mnie, że $ pojawi się na koncie nawet jak karta jest anulowana

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, awayeah napisał:

Zaznacz sobie tam, gdzie podesłałeś linka i zapisz

To nie mój link tylko cytat z wypowiedzi @Joseph_k78. Gdzie to się zaznacza? Przy płatności czy jeszcze przed płatnością w systemie PayPal (gdzie?)?

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, jestem na swoim koncie i za cholerę nie mogę tego znaleźć Ale z tego co pamiętam, to nie było robione w trakcie transakcji.

To nie mój link tylko cytat z wypowiedzi [mention=66461]Joseph_k78[/mention]. Gdzie to się zaznacza? Przy płatności czy jeszcze przed płatnością w systemie PayPal (gdzie?)?
Oto moja notka z czatu Revoluta. Konsultant podrzucił mi wówczas linka.

https://www.paypal.com/cgi-bin/wapapp?cmd=_profile-merchant-pull-funding&CALL_FORM_UPDATE=falsef78610ffc0d2d5a9b4c92f53028b2fef.jpg

TEN LINK

https://www.paypal.com/fr/cgi-bin/wapapp?cmd=_profile-merchant-pull-funding

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to raz ustawiłem na PayPalu to nic nie przewalotuwuje. ale czasem jak idzie transakcja przez PayPal i przenosi mnie do ich serwisu, żeby coś tam kliknąć, to wszarz próbuje ustawić, że sobie sam przeliczy walutę, no i trzeba to przestawić 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie działa dobrze. Poszło kilka płatności automatycznych w polskiej walucie bez problemu. Wcześniej jedną czy dwie płatności skasowało mi na Revolucie w GBP, chociaż płatność była w złotówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2019 o 09:37, Melo2573 napisał:

... używając walutomatu/cinkciarza/kantor bankowy po pierwsze przewalutowujesz niejednokrotnie kwotę "z górką", po drugie jak jednak nie zrobisz zakupów w walucie to zostajesz z PLNami zamrożonymi w walucie.

 

Jaką górką? W kantorze aliora dostajesz dowolną ilość kont, trzy oddzielne karty mastercard w GBP, USD oraz EUR. Kupujesz waluty po takim samym praktycznie kursie co w revolcie a jak ponegocjujesz to możesz dostać jeszcze niższy. Każdą kartę podpinasz do paypala i płacisz nią bez najmniejszych problemów bez żadnego przewalutowania. Do tego w kantorze aliora masz międzynarodowe przelewy w trybach OUR, SHR i BEN a ponad to możesz też zrobić express o czym w revolcie nie ma mowy. Przelew np. do azji w trybie express to kwestia ok godziny w przypadku wykonania do przed 13.

 

W dniu 16.03.2019 o 15:37, czaps napisał:

tak OF, ale mnie to zawsze zastanawia dlaczego tak dajemy się ruchać tym bankom, przecież to jest w momencie przelewu elektronicznego kod binarny 010101001010101 i nic więcej, ale no trzeba na nas zarobić więc te pieniądze krążą po tych kontach, to tu, to tam. Bo technicznie przelew jest od razu na koncie odbiorcy...

 

Żaden bank w Polsce nie wykonuje przelewów międzynarodowych z wyjątkiem Citi Banku (centra rozliczeń międzynarodowych Warszawa i Olsztyn) - ale tutaj koszt ogromny. Wszystkie pozostałe banki korzystają z pośredników, najczęściej są to kolosy bankowe z zza oceanu - najczęściej wykonuje je dla polskich banków JP Morgan. Koszt zatem się bierze z kosztu pośrednika oraz kosztu operacji między bankowych. Przecież obcy bank nawet jak dostaje w formie elektronicznej kasę to fizycznie jej nie ma a zaksięgować musi na koncie klienta. Potem to należy uzupełnić poprzez wszelkiej maści operacje i kompensaty.

 

W dniu 16.03.2019 o 14:13, Karmazynowy napisał:

Hej, robił ktoś przelew międzynarodowy przez Revoluta? Ile czasu zajmuje?

Wg regulaminu 3-5 dni. Zapewne w europie może być szybciej jak nie którzy piszą ale poza europą zapewne dłużej poczekasz. Jak zależy na czasie to najtaniej w alior kantorze.

 

W dniu 15.03.2019 o 01:15, czaps napisał:

Pytanie alternatywa dla Revolut, przyszło mi do głowy, np. jakiś kantor internetowy na paypall - jak wtedy z prowizjami, próbował ktoś już tak?

Z różnych alternatyw, najtaniej i najsprawniej alior kantor. Jak już pisałem wcześniej kursy na podobnym poziomie, dowolna ilość kont walutowych i trzy karty do wyboru GBP, USD i EUR. Nie ma żadnych zabaw w przewalutowania a w razie problemów masz infolinie. Masz też pewność, że nie wejdziesz na minę pomyłkowego przewalutowania w innej walucie jak może to mieć miejsce czasem w revolcie. Mając oddzielne karty masz nad tym pełną kontrolę.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności