Skocz do zawartości

Revoult - nasza dyskusja


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm to już przy płatności pod sumą jest mały link zmień walutę albo jakoś tak
Ok znalazłem. Działa pięknie:)

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bigmaras napisał:

 

Nie do końca "lepszy"...

 

Różnice kursowe pomiędzy revolut a np. kantor alior bank są pomijalne przy małych transakcjach a przy dużych w aliorze możesz negocjować i wychodzi to samo

Czas księgowania - w aliorze masz kase jak przy następnej sesji w tym samym dniu jak pójdzie do południa a w revolut 1-3 dni roboczych czekasz

W aliorze za darmo są karty GBP, USD, EUR do konta a w revoult już nie - bulisz - co przy sporadycznych transakcjach da większe koszty niż kantorze aliora

Ograniczenia wypłat z granicą większe w revoult niż w aliorze

Kartą revolut nie wypożyczysz samochodu za granicą z kartą aliora tak - przetestowane ;) Podobnie są szopki w hotelach - też przetestowane.

 

Generalnie revolut to fajne rozwiązanie ale nie obstawiał bym, że każdemu da korzyści. Wszystko zależy do czego potrzebujesz. Jeżeli chcesz mieć dostęp do 150 walut i płacić w jakiejś afrykańskiej wiosce kartą bez przewalutowania to ok. Życie jednak pokazuje, że przy takim rozwiązaniu trzeba mieć backup, bo jak mój znajomy się przekonał gdy wbiliśmy do hotelu za granicą to gdyby nie moja karta to ani by się nie zameldował ani nie wypożyczył samochodu.

 

 

Czas księgowania? Uzupełniając konto kartą kredytową, czas księgowania to 1 sek., przelewy z Revoluta na własne konto przechodzą tego samego albo następnego dnia. Nie wiem jaki jeszcze może być czas księgowania.

 

Karty GBP, USD, EUR? Nie ma czegoś takiego w Revolucie i nawet nie można za to zabulić. Wszystkie transakcje z automatu odbywają się w wymaganej walucie. Kart wirtualnych można sobie natrzaskać do woli  jak ktoś chce. I w Revolucie nie ma żadnych kosztów, więc nie wiem o co chodzi w tym punkcie. Można sobie potworzyć subkonta walutowe, ale to też nic nie kosztuje.

 

Nie wiem jakie są ograniczenia wypłat w aliorze - w Revolut to te 200 EUR miesięcznie ale ekwiwalent w każdej walucie i znowu z automatu i bez żadnych prowizji. A ponad to też można wypłacić, ale wtedy z prowizją..

 

Na pewno nie można powiedzieć, że z Revolutem się auta nie wypożyczy - być może gdzieś tej karty nie akceptują, ale na pewno to nie zasada. 

Szopek w hotelach nie ma - byłem w przeciągu ostatniego roku 3 x we Włoszech, we Fracji, Belgii, Austrii, na Węgrzech i za każdym razem używałem wyłącznie Revoluta do płacenia za wszystko, łącznie z hotelami. Ani 1 przypadku jakiegokolwiek zgrzytu.

 

Oczywiście, że warto mieć ze sobą drugą kartę na wszelki wypadek. Ale lepszość Revoluta pod względem kosztów i wygody jest niezaprzeczalna, nieważne z czym go porównać :)

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 13. dnia miesiąca pobierze mi za HBO GO poprzez Paypala. Jeśli kwota wyniesie 19.90 PLN będzie to oznaczało, że żadnego przewalutowania z funta nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Melo2573 napisał:

To daj znać, bo PayPal ostatnio coś w systemie zmieniał (m.in. w ustawieniach konta zniknęła opcja ustawiania waluty karty - przed chwilą sprawdzałem).

 

Kiedyś to było, a teraz niestety trzeba zawsze przy dokonywaniu transakcji zmienić walutę z domyślnej dla karty na taką jaką chcemy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, awayeah napisał:

Czas księgowania? Uzupełniając konto kartą kredytową, czas księgowania to 1 sek., przelewy z Revoluta na własne konto przechodzą tego samego albo następnego dnia. Nie wiem jaki jeszcze może być czas księgowania.

 

image.png

 

Przelewy europejskie w trybie ekspres w kantorze aliora masz za free, kasa u klienta w ciągu kilku minut najczęściej, maksymalnie godzine. W revolut brak jest też przelewów międzynarodowych w trybie SHA,BEN oraz OUR - przynajmniej jak pytałem się w zeszłym roku to nie było. Nie ma nawet opcji ekspres ani w EU ani co mnie bardziej interesowało - poza europe. W aliorze mam opcje, że praktycznie w każdym kraju w ciągu paru godzin dociera do klienta kasa.

 

Godzinę temu, awayeah napisał:

Nie wiem jakie są ograniczenia wypłat w aliorze - w Revolut to te 200 EUR miesięcznie ale ekwiwalent w każdej walucie i znowu z automatu i bez żadnych prowizji. A ponad to też można wypłacić, ale wtedy z prowizją..

 

W aliorze na daną chwilę nie ma w ogóle limitu wypłaty z bankomatu za granicą. Możesz wypłacić 10k eur jak bankomat pozwoli ;)

 

Godzinę temu, awayeah napisał:

Na pewno nie można powiedzieć, że z Revolutem się auta nie wypożyczy - być może gdzieś tej karty nie akceptują, ale na pewno to nie zasada. 

 

Oczywiście może się zdarzyć, że jakaś wypożyczalnia zaakceptuje ale np europcar lub stix nie pamietam który - przy mnie odmówili. Zresztą jest to na forum revoluta: https://community.revolut.com/t/card-refused-by-car-hire-company-whilst-traveling/48689

Nie jest to oczywiście standardem i wiem też, że wiele zależy od kraju i firmy ale jadąc za granicę wolałbym się nie zastanawiać czy się uda czy nie

 

O problemach, które pojawiają się na stacjach benzynowych i hotelach też można poczytać na forum revoulta zatem nie jest to tak oczywiste, że wszystko jest pięknie i kolorowo: https://community.revolut.com/t/shortcomings-of-using-revolut/11712

 

 

Godzinę temu, awayeah napisał:

Karty GBP, USD, EUR? Nie ma czegoś takiego w Revolucie i nawet nie można za to zabulić. Wszystkie transakcje z automatu odbywają się w wymaganej walucie. Kart wirtualnych można sobie natrzaskać do woli  jak ktoś chce. I w Revolucie nie ma żadnych kosztów, więc nie wiem o co chodzi w tym punkcie. Można sobie potworzyć subkonta walutowe, ale to też nic nie kosztuje.

 

Chodziło mi o to, że za wyrobienie fizycznej karty w revolt trzeba zapłacić, choć pewnie to jakieś niewielkie kwoty.

Ponad to jak można przeczytać na forum revoluta mogą czasem pojawić się problemy z nieprawidłowo wybranym kursem przewalutowania a także zwolnieniem blokad. Mając dedykowaną kartę masz pełną kontrole nad tym.

 

Reasumując nie twierdze, że jest to złe rozwiązanie i na pewno dla wielu będzie super ale nie można twierdzić, że dla każdego będzie najlepszym rozwiązaniem a już na pewno wprowadzaniem w błąd jest twierdzenie, że dla każdego będzie lepszy niż każdy bank.

 

Dla mnie osobiście revoult jest kompletnie nieużywalny i zdyskwalifikowany, głównie ze względu na warunki i długie przelewy zagraniczne, ograniczenia wypłat, problemy mogące pojawić sie z hotelami i wypożyczalniami samochodów oraz jak wspominane na forum czasem obciążenia w innych walutach i problemy ze zwrotem blokad.  Po co mi narzędzie, gdzie muszę się martwić czy zadziała czy nie i trzymać backup w postaci kart bankowych. Biorę ze sobą karty walutowe nad którymi mam pełną kontrole.

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bigmaras napisał:

Chodziło mi o to, że za wyrobienie fizycznej karty w revolt trzeba zapłacić, choć pewnie to jakieś niewielkie kwoty.

Nowi użytkownicy chyba nie płacą a przynajmniej dotychczas nie płacili (tylko trzeba kliknąć w odnośnik "pobierz aplikację" na stronie https://www.revolut.com/pl-PL/ ).

 

Ale można sobie wyrobić kartę wirtualną tuż po założeniu profilu w Revolut (karta jest od razu widoczna w aplikacji) - działa tak samo jak fizyczna i można nią wykonywać zakupy internetowe. A jak jest nieużywana to można ją czasowo zablokować w aplikacji.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras No nie można patrzeć na Revoluta jako czegoś co zastąpi bank. To narzędzie przeznaczone do konkretnych zastosować. I raczej dla klienta indywidualnego, nie biznesowego.

 

Wyrobienie karty jest darmowe, płaci się jedynie za przesyłkę jakieś 15 zł chyba (często nic się nie płaci, bo oczywiście non-stop są jakieś promocje).

 

Problemy zawsze komuś, kiedyś się przytrafią... Nie tylko w Revolucie.

 

Sam nigdy nie doładowywałem przelewami, bo kartą jest dla mnie prościej, natychmiastowo i wygodniej.

 

W kwestii przelewów europejskich... Nie do tego służy Revolut. Chyba, że przelewasz innym użytkownikom Revoluta, ale wtedy też jest to natychmiastowe.

 

Tak czy inaczej - pobranie aplikacji i założenie konta to kilka minut. Dla większości na tym kończą się koszty i problemy, a zaczynają korzyści :)

 

Będę dalej propagował Revoluta, bo mam go już od ponad roku i zaoszczędziłem mnóstwo czasu i pieniędzy dzięki niemu. Sam miałem pewne zgrzyty, ale raczej wynikały one z dojrzewania samej aplikacji czy pewnych uproszczeń w komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awayeah napisał:

W kwestii przelewów europejskich... Nie do tego służy Revolut. Chyba, że przelewasz innym użytkownikom Revoluta, ale wtedy też jest to natychmiastowe.

A jak chciałbym wykonać przelew walutowy poza Revolut do innego kraju to jakby to wyglądało? (Chodzi mi o koszty i czas dotarcia pieniędzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sobie chwalę, używam półtora roku, wersja Premium. Robię płatności, przelewy, wypłaty z bankomatów na świecie itp. Generalnie moja podstawowa karta w każdej delegacji.

Przelewy też wykonuję i np do Polski idą max 2 dni co i tak jest niezłe. Zasilam kartą lub przelewem - bez problemów.

 

Wg mnie dużym minusem jest limit wypłat z bankomatów i potem prowizja. Nadal z Premium limit jest za niski. Z premium w końcu rezygnuję bo nie ma aż takich przewag aby płacić miesięcznie.

 

2 minutes ago, Melo2573 said:

A jak chciałbym wykonać przelew walutowy poza Revolut do innego kraju to jakby to wyglądało? (Chodzi mi o koszty i czas dotarcia pieniędzy).

Idzie kilka dni, bezpłatnie (ale musisz sprawdzić czy też bez Premium). Odbiorca dostaje jako przelew z angielskiego banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chciałbym wykonać przelew walutowy poza Revolut do innego kraju to jakby to wyglądało? (Chodzi mi o koszty i czas dotarcia pieniędzy).
Ja płaciłem przez apkę Revoluta mandat jaki przyszedł z Budapesztu, w przelewie wpisałem 40000ft, nie było chyba dodatkowych kosztów. W jakim czasie kasa dotarła na konto odbiorcy, to nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Melo2573 napisał:

A jak chciałbym wykonać przelew walutowy poza Revolut do innego kraju to jakby to wyglądało? (Chodzi mi o koszty i czas dotarcia pieniędzy).

 

Jak inna osoba ma Revoluta, to w aplikacji przekazujesz pożądaną kwotę - bez kosztów i odbiorca od razu dostaje (identyfikacja po nr tel).

 

Innych opcji nie używałem, ale są takie jak:

można wykreować linka do płatności (wysłać albo zażądać płatność) - nie testowałem, nie trzeba mieć Revoluta, żeby być odbiorcą takiego linka.

zwykły międzynarodowy przelew (jest opcja płatnego ekspresowego, darmowa dla użytkowników premium) - kosztów nie ma, a czas zależy od kraju. Kiedyś w Polsce czekało się 2-3 dni, ale teraz przelewów dokonują lokalnie, więc czas oczekiwania jak z innych banków. Więc w krajach w którym mają siedzibę i obsługują pewne rzeczy lokalnie, idzie to szybko, w innych zapewne właśnie koło tych 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jako nowy user klikałeś w ten odnośnik czy od razu pobrałeś aplikację z GooglePlay?

Najpierw pobrałem aplikację i w niej przeprowadziłem rejestrację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Joseph_k78 napisał:

Najpierw pobrałem aplikację i w niej przeprowadziłem rejestrację.

To pewnie dlatego nie objęła Cię opłata 0zł za wydanie.

Ale gdybyś wyrobił sobie kartę wirtualną i poczekał to prawdopodobnie sami by zaproponowali po 2-3 tygodniach plastikową za darmo (mi zaproponowali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a wracając do wątku podstawowego w jakiej walucie najkorzystniej zapłacić za Tidala? Dalej peso argentyńskie?

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Melo2573 napisał:

To pewnie dlatego nie objęła Cię opłata 0zł za wydanie.

Ale gdybyś wyrobił sobie kartę wirtualną i poczekał to prawdopodobnie sami by zaproponowali po 2-3 tygodniach plastikową za darmo (mi zaproponowali).

Plastikowa jest za darmo. Opłaty są za metalową i konto premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zielinskitomasz napisał:

Ok a wracając do wątku podstawowego w jakiej walucie najkorzystniej zapłacić za Tidala? Dalej peso argentyńskie?

Wypowiem się ogólnie (niekoniecznie o Tidalu): w zakupach internetowych zwykle najlepiej płacić w rodzimej walucie sklepu, bo odbywa się to bez przewalutowań (ale niektóre cwaniaki, żeby zarabiać także na przewalutowaniach rodzimą walutę blokują: np. juan chiński na aliexpress).

A jak ta możliwość rodzimej waluty sklepu jest zablokowana to niestety ta waluta, która była korzystna wczoraj niekoniecznie musi być korzystna dzisiaj (międzynarodowy rynek walutowy i kursy raz bardziej, raz mniej ale stale się zmieniają w zależności od szeregu czynników ekonomicznych). Tak, że łatwo nie jest.

Edytowane przez Melo2573
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Revolut najlepiej sprawdzić sobie różne waluty. Czasami przy większych zakupach można całkiem fajne kwoty zaoszczędzić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=66461]Joseph_k78[/mention] To daj znać jak przebiegła ta płatność, bo PayPal ostatnio coś w systemie zmieniał (m.in. w ustawieniach konta zniknęła opcja ustawiania waluty karty - przed chwilą sprawdzałem).

Mam problem z płatnością za EA Access via Paypal. Za cholerę nie wiem dlaczego nie chce pobrać kwoty.

Edicion:

Ok. Poszło. Ale rzeczywiście jest przewalutowanie z funta Wyszło drożej o prawie 1 PLN. Jak to zmienić?

Na koncie Paypal mam 14.99 PLN.

Na koncie Revolut przewalutowanie z funta...

Po czyjej stronie wina? Wydaje się, że Revoluta. Co robię źle?83c3ba7de7eee9de8a2c5402a0a16d1c.jpg5be7601edf2d355dbcd9226d4a83ee50.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Joseph_k78 napisał:

Ok. Poszło. Ale rzeczywiście jest przewalutowanie z funtaemoji31.png Wyso drożej o 1 PLN. Jak to zmienić?

Sprawdź dokładnie co się przewalutowało na co (np. napisz do Supportu PayPal). Ja nie mam doświadczenia z kartą Revolut i PayPal równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności