Skocz do zawartości

Revoult - nasza dyskusja


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mając dodaną kartę z banku do revoult będą z niej pobierane automatycznie brakujące środki czy trzeba doładowywać manualnie konto? Chodzi mi o taki automat jaki jest na paypal. 
Mam nadzieję że karta zadziała w promocjach na amazonie, bo jak się wykrzaczy to przepadnie promka :P . Założyłem konto w revoult przed chwilą.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, music hunter napisał:

Czy mając dodaną kartę z banku do revoult będą z niej pobierane automatycznie brakujące środki czy trzeba doładowywać manualnie konto? Chodzi mi o taki automat jaki jest na paypal. 
Mam nadzieję że karta zadziała w promocjach na amazonie, bo jak się wykrzaczy to przepadnie promka :P . Założyłem konto w revoult przed chwilą.

 

Ja doładowuję przez Google Play i trwa to dosłownie 5 sekund. Ale musisz manualnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 11radekw napisał:

Ja doładowuję podając inną kartę i praktycznie po kilku sekundach udostępnia na karcie te środki.

Kartę kredytową? Bo z debetowej mi np nie chce pobrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko z kredytowej, a mam debetową wielowalutową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja to mastercard debit i działa bezproblemowo. Tylko jak podpinałem ja za 1 razem to był jakiś test pobrania 1zł  z tego co pamiętam.

Właśnie się dziwiłem jak to działa, że na wyciągu po prostu widzę zwykłą płatność jak w sklepie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Sprawdź Argentyne, jest jescze taniej.
To ile wychodzi w peso argentyńskim? Nie wiem czy mój bank udzwignie takie przewalutowanie na karcie:)

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Caution napisał:

Co Ty przespałeś ostatnie lata? Pytasz, czy Revolut ma lepszy kurs? Mało tego, bo

6aafcf64f219567459e059e6fdf2ebca.jpg

 

Nie do końca "lepszy"...

 

Różnice kursowe pomiędzy revolut a np. kantor alior bank są pomijalne przy małych transakcjach a przy dużych w aliorze możesz negocjować i wychodzi to samo

Czas księgowania - w aliorze masz kase jak przy następnej sesji w tym samym dniu jak pójdzie do południa a w revolut 1-3 dni roboczych czekasz

W aliorze za darmo są karty GBP, USD, EUR do konta a w revoult już nie - bulisz - co przy sporadycznych transakcjach da większe koszty niż kantorze aliora

Ograniczenia wypłat z granicą większe w revoult niż w aliorze

Kartą revolut nie wypożyczysz samochodu za granicą z kartą aliora tak - przetestowane ;) Podobnie są szopki w hotelach - też przetestowane.

 

Generalnie revolut to fajne rozwiązanie ale nie obstawiał bym, że każdemu da korzyści. Wszystko zależy do czego potrzebujesz. Jeżeli chcesz mieć dostęp do 150 walut i płacić w jakiejś afrykańskiej wiosce kartą bez przewalutowania to ok. Życie jednak pokazuje, że przy takim rozwiązaniu trzeba mieć backup, bo jak mój znajomy się przekonał gdy wbiliśmy do hotelu za granicą to gdyby nie moja karta to ani by się nie zameldował ani nie wypożyczył samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda, lecz kantor to jednak kantor, a bank to bank. Revolut mówi o bankach, a nie "lepszy niz twój kantor" w banku Swoją drogą kartę w kantorze Alior wyrobisz tylko w trzech walutach. Pojedziesz do Rosji i kantor nie za bardzo Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda, lecz kantor to jednak kantor, a bank to bank. Revolut mówi o bankach, a nie "lepszy niz twój kantor" w banku Swoją drogą kartę w kantorze Alior wyrobisz tylko w trzech walutach. Pojedziesz do Rosji i kantor nie za bardzo Ci pomoże.

Troche nam się wątek rozrosł. Dziekuje za glos w dyskusji.Testuje tego Revolut. Zastanawia mnie czy przelew z konta revolut np w euro czy dolarze na konto wielowalutowe w Pekao SA będzie z prowizją w dni robocze?

 

Super sprawa do Tidala

Zamówiłem sobie tez kartę fizyczną. Z przesyłka za darmo. Przetestujemy. Pożyjemy zobaczymy.

Sorki za offtopic

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to muszę dopiero popodpinać kartę Revoluta do tych wszystkich kont na subskrybcje. W tej chwili w zdecydowanej większości mam Paypala. Hm, w sumie to może wystarczyło by w Paypalu podmienić karty obecne na Revoluta? Nie ma z tym problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=66461]Joseph_k78[/mention] U mnie paypal z podpiętym revolutem działa bez problemów. 
Właśnie wywaliłem z Paypala karty podpięte pod konto oraz rachunek bankowy i podpiąłem Revoluta. Tylko pamiętać muszę o stałym doładowaniu na potrzeby płatności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Joseph_k78 napisał:

Właśnie wywaliłem z Paypala karty podpięte pod konto oraz rachunek bankowy i podpiąłem Revoluta. Tylko pamiętać muszę o stałym doładowaniu na potrzeby płatności

Tylko pytanie co będzie tańsze? PayPal ma geolokalizację a karta w  Revolut z tego co próbowałem wykazuje lokalizację w UK. Więc pytanie czy i  jakich dodatkowych przewalutowań dokona PayPal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bankomaty też "wykrywają" brytyjską walutę, ale pieniądze w Polsce można podjąć w złotówkach co do jednego grosza bez żadnych przewalutowań. Paypal płatności w złotówkach jak Tidal czy HBO GO powinien, myślę, pobrać w złotówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o bankomaty tylko o to, że PayPal traktuje klienta z Polski przymusowo jako klienta płacącego w PLN. Więc jeżeli wykryje, że karta jest z UK to być może obciąży kartę w GBP, następnie przewalutuje na PLN a następnie na walutę końcową. Nigdy nie używałem Revoluta na PayPal (tylko bezpośrednio w sklepach), więc sugeruję to sprawdzić, żeby się nie przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Melo2573 said:

Nie chodzi o bankomaty tylko o to, że PayPal traktuje klienta z Polski przymusowo jako klienta płacącego w PLN. Więc jeżeli wykryje, że karta jest z UK to być może obciąży kartę w GBP, następnie przewalutuje na PLN a następnie na walutę końcową. Nigdy nie używałem Revoluta na PayPal (tylko bezpośrednio w sklepach), więc sugeruję to sprawdzić, żeby się nie przejechać.

Ja używam regularnie ale nie dla abonamentów w postaci powracających płatności. Zakładam jednak, że przy pierwszej płatności będzie ten sam scenariusz.

Czyli standardowo Paypal oczywiście chce robić przeliczenia walut po swojemu, ale zaznaczamy w opcjach, że nie ręcznie wybieramy walutę rozliczenia i w tej walucie idzie transakcja.

Przeliczenie więc finalnie po kursie Revolut (czyli dużo korzystniej).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam regularnie ale nie dla abonamentów w postaci powracających płatności. Zakładam jednak, że przy pierwszej płatności będzie ten sam scenariusz.
Czyli standardowo Paypal oczywiście chce robić przeliczenia walut po swojemu, ale zaznaczamy w opcjach, że nie ręcznie wybieramy walutę rozliczenia i w tej walucie idzie transakcja.
Przeliczenie więc finalnie po kursie Revolut (czyli dużo korzystniej).
 
Nakierujesz gdzie te opcje są bo znaleźć nie mogę. Jakoś mało intuicyjny ten paypal:) Z góry dziękuję

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności