Skocz do zawartości

Revoult - nasza dyskusja


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Melo2573 napisał:

Bardzo interesujący link. Wcześniej przeszukałem swój panel sterowania w PayPal i czegoś takiego nie znalazłem.

 

to się nazywa skrywana miłość do forsy klienta, tak PayPal nas kocha

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujący link. Wcześniej przeszukałem swój panel sterowania w PayPal i czegoś takiego nie znalazłem.

Ja też wczoraj nie znalazłem, ale zaraz potem przypomniałem sobie o czacie z konsultantem Revoluta, więc dorzuciłem linka. 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie, jeśli już było to sorry. W zeszłym tygodniu wróciłem z Egiptu. Wypłacałem z karty Revolut z konta złotowego bezpośrednio w funtach egipskich. Pierwszy z brzegu bankomat w Marsa Alam, akurat to był Bank of Egypt. Wypłata bezproblemowa, kurs międzybankowy, czyli optymalny, prowizji zero. Szybko i elegancko.

Wspominam bo z tego co znalazłem w necie jeszcze przed wyjazdem, na forum REvoluta pisali że w Egipcie bieda jeśli chodzi o obsługę karty.

A tu miła niespodzianka. Może się komuś przyda takie info.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

https://www.cashless.pl/6027-Revolut-nowa-teczowa-karta-LGBT-Pride

Ręce opadają od tej nachalnej propagandy QWERTY....

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak Lordzie, jakbyś np przestał słuchać Eltona Johna lub Freddiego Mercury za to że są odmiennej orientacji seksualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już odświeżacie temat... 

Uważajcie w weekendy bo Revolut ma inne kursy wtedy. Ze względu na to, że w weekend forex nie działa. 

 

Nie są to duże różnice, ale niestety daje im to możliwość oszukiwania ludzi, co mi się przydarzyło raz w kwietniu chyba. Wychwyciłem to, bo przy płatności za hotel w Innsbrucku wyszło prawie stowke więcej. Musiałem trochę się z nimi pokłócić, ale kasę oddali. Sprawdziłem i w tamten weekend wszyscy mieli niewłaściwe kursy (€ zamiast 4,30 było za 4,40 czy 4,20 w drugą stronę). A wg ich regulaminu naliczają 0,5% (lub 1% w przypadku bardziej egzotycznych walut), czyli wtedy powinno być ok. 4,32 zł za 1 €. Niby niewiele ale pomnożyć przez miliony transakcji i mogli w tamten weekend oszukać ludzi na naprawdę dużą kasę. 

 

Od tamtej pory uważam w weekendy. Chociaż drugi raz mi się to nie przytrafiło. 

 

Edytowane przez awayeah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, awayeah napisał:

Jak już odświeżacie temat... 

Uważajcie w weekendy bo Revolut ma inne kursy wtedy. Ze względu na to, że w weekend forex nie działa. 

 

Nie są to duże różnice, ale niestety daje im to możliwość oszukiwania ludzi, co mi się przydarzyło raz w kwietniu chyba. Wychwyciłem to, bo przy płatności za hotel w Innsbrucku wyszło prawie stowke więcej. Musiałem trochę się z nimi pokłócić, ale kasę oddali. Sprawdziłem i w tamten weekend wszyscy mieli niewłaściwe kursy (€ zamiast 4,30 było za 4,40 czy 4,20 w drugą stronę). A wg ich regulaminu naliczają 0,5% (lub 1% w przypadku bardziej egzotycznych walut), czyli wtedy powinno być ok. 4,32 zł za 1 €. Niby niewiele ale pomnożyć przez miliony transakcji i mogli w tamten weekend oszukać ludzi na naprawdę dużą kasę. 

 

Od tamtej pory uważam w weekendy. Chociaż drugi raz mi się to nie przytrafiło. 

 

Ja w weekendy polecam osobiście Walutomat jeżeli chodzi o wymiany walut. W ciągu tygodnia Revolut wciąż pozostaje lepszą opcją.

Edytowane przez Leanns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

To tak Lordzie, jakbyś np przestał słuchać Eltona Johna lub Freddiego Mercury za to że są odmiennej orientacji seksualnej.

Akurat nie słucham ich... Edgar Froese i Klaus Schulze to hetero. Franke, Schmoelling, Baumann, Goettsching też. No i Jarre.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

To tak Lordzie, jakbyś np przestał słuchać Eltona Johna lub Freddiego Mercury za to że są odmiennej orientacji seksualnej.

Nie widzę tu żadnej analogii. Dla mnie artysta może robić co chce i nie wnikam, jeśli mu wychodzi, jak do tego doszło, i czym się wspomagał. Natomiast robienia z orientacji seksualnej ideologii lub wmawiania mi, że to nurt kulturowy, nigdy nie zaakceptuję. Mógłbym się polansować na paradach hetero, ale tego nie robię, bo uważam tego typu inicjatywy za z gruntu głupie i adresowane do mało rozgarniętego elektoratu, bo parady wyglądające jak skrzyżowanie karnawału w Rio z promocją seks shopu to dla mnie nie jest kultura wysoka.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wot, ludzie to mają problemy. Jak komuś nie pasuje, to zawsze może przestać używać Revoluta, Netflixa i kto tam jeszcze co popiera lub nie popiera.

Jakby tak człowiek ideologicznie podchodził do wszystkiego to ostatecznie z niczego by nie korzystał.

U mnie w robicie też niektórzy "ideologicznie" zrezygnowali z Netflixa z tego samego powodu. Dla mnie to śmiechu warte takie niby protesty.

Można się też oflagować i ogłosić strajk głodowy na znak protestu. 

A i jeszcze koniecznie wyrzucić wszystkie komputery z Windowsem, bo MS też, o zgrozo, coś tam i kogoś tam popiera :D W sumie byłoby zabawnie zobaczyć taką akcję.

Dla mnie to jest śmiechu warte i szkoda życia na takie rozważania. Niech sobie tam każdy żyje jak chce, jeśli mi tylko na łeb nie włazi.

A ta karta Revoluta to płatna opcja, z tego co widziałem w aplikacji, dostępna dla "premium". Więc to taka cwana zagrywka żeby kapuchę wyciągnąć od ideologicznie popierających.

Mnie to rybka jak się dają strzyc, to niech ich strzygą, byle dużo.

 

Teraz wydadzą płatną kartę dla zwolenników, za jakiś czas wydadzą płatną dla przeciwników. I wszyscy będą zadowoleni, a już najwięcej Revolut :D

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, awayeah napisał:

Jak już odświeżacie temat... 

Uważajcie w weekendy bo Revolut ma inne kursy wtedy. Ze względu na to, że w weekend forex nie działa. 

 

Nie są to duże różnice, ale niestety daje im to możliwość oszukiwania ludzi, co mi się przydarzyło raz w kwietniu chyba. Wychwyciłem to, bo przy płatności za hotel w Innsbrucku wyszło prawie stowke więcej. Musiałem trochę się z nimi pokłócić, ale kasę oddali. Sprawdziłem i w tamten weekend wszyscy mieli niewłaściwe kursy (€ zamiast 4,30 było za 4,40 czy 4,20 w drugą stronę). A wg ich regulaminu naliczają 0,5% (lub 1% w przypadku bardziej egzotycznych walut), czyli wtedy powinno być ok. 4,32 zł za 1 €. Niby niewiele ale pomnożyć przez miliony transakcji i mogli w tamten weekend oszukać ludzi na naprawdę dużą kasę. 

 

Od tamtej pory uważam w weekendy. Chociaż drugi raz mi się to nie przytrafiło. 

 

Ciekawe, właśnie zapłaciłem Revoultem w GBP i przy cenie po przeliczeniu na PLN 180 zł, różnica pomiędzy średnim kursem sprawdzonym na google, na Walutomat, a kwotą, którą zapłaciłem to 1 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja dzisiaj dowiedziałem się, przy próbie zakupu płyty "Anima" Thoma Yorka, że Revolut nie dogaduje się ze sklepem HDTracks, ani bezpośrednio ani poprzez Paypala. Nie chcąc zmieniać ustawień w PP (tj. podpinania kart związanych z moim kontem ani powrotu do przewalutowania przez PP) musiałem zrezygnować z zakupu na rzecz Qobuza (drugie konto założone przez IP brytyjskie). Tam obyło się bez żadnych problemów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio na ebay-u problem z Revolutem. Mimo, że już nie raz tam kupowałem płacąc nim ostatnio mi odrzuciło, ale co dziwne przez PayPala przyjęło, przez to trochę drożej zapłaciłem, bo PayPal niechciał wziąść dolarów tylko na siłę funty i przewalutowywał sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, HDTracks "do Polski" już nie sprzedaje  To chyba nie problem Revoult, tylko miejsca zamieszkania. 
To ciekawe, bo przy niektórych albumach przycisk zakupu jest, a przy tych niedostępnych dla naszego regionu przycisku brak, tylko info o ograniczeniach geolokalizacyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może mi ktoś pojaśnić, skąd się wzięło u mnie ujemne saldo? Myślałem, że kiedy brak środków, nie dochodzi do płatności. Zresztą ostatnią płatność miałem kilka dni temu i wydawało mi się, że jeszcze coś tam na plusie mam, gdy nagle dzisiaj przed chwilą przyszło powiadomienie o ujemnym saldzie (ponad 40zł). O co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą płatność mi odrzucało, jeśli nie miałem wystarczających środków na saldzie, ale w tym przypadku znalazłem punkt 28 regulaminu, mówiący o opłatach. To by się zgadzało, bo opłaty to sobie każdy umie pobrać nawet minusując saldo. Tylko skąd te opłaty się wzięły i za co, do tej pory nic takiego nie miałem. Nie pamiętam,żeby wcześniej mi kasy ubywało. W historii transakcji oczywiście nie ma żadnego śladu po opłatach. Hmm... czyżby miało to coś wspólnego z brexitem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zgłoś. Miałem na myśli, że zdarzyło mi się z 2-3 razy że dokonałem transakcji, która przekroczyła dostępne saldo. Ale zawsze wszystkie transakcje były jasno pokazane.

Czy to transakcja czy jakaś opłata, to tak czy inaczej powinieneś ją widzieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie dzisiaj dostałem informację w aplikacji, że mogę już dodać (wreszcie) swoją kartę Visa do Google Pay. Co też uczyniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Joseph_k78 napisał:

Właśnie dzisiaj dostałem informację w aplikacji, że mogę już dodać (wreszcie) swoją kartę Visa do Google Pay. Co też uczyniłem.

Ja ma ręcznie dodaną od kilku miesięcy, ale rzeczywiście wczoraj był monit, ale mi chciało wirtualną dodać bo fizyczna już była

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej kilkakrotnie próbowałem dodać kartę, oczywiście nieudanie, aż zaprzestałem kolejnych prób kilka miesięcy temu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności