Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Revoult - nasza dyskusja


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... podpiąłem kartę R pod paypal i pobrało $ w celu autoryzacji... i żeby potwierdzić kartę w paypal trzeba wpisać czterocyfrowy kod, który ma być w tytule tranzakcji w wyciągu na karcie R...

 

ale nie ma tam żadnego kodu... trzeba poczekać aż się zaksięguje czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mykupyku napisał:

hmm... podpiąłem kartę R pod paypal i pobrało $ w celu autoryzacji... i żeby potwierdzić kartę w paypal trzeba wpisać czterocyfrowy kod, który ma być w tytule tranzakcji w wyciągu na karcie R...

 

ale nie ma tam żadnego kodu... trzeba poczekać aż się zaksięguje czy coś?

 

w paypalu musisz kliknąć na kartę revoluta a następnie ją zautoryzować (czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie jak to się nazywa), wtedy po raz drugi zostanie pobrana mała kwota, a z nią przyjdzie 4 cyfrowy kod, który podajesz podczas dodawania/autoryzacji karty w paypalu. Wczoraj sprawdziłem, działa. 

 

Jeżeli chodzi o płatności zbliżeniowe w GooglePay to ja też mam Visę, i nie działają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mykupyku napisał:

ale nie ma tam żadnego kodu... trzeba poczekać aż się zaksięguje czy coś?

 

Ten kod jest "ukryty" w treści wiadomości, np. paypal4321abcd i wpisujesz 4321. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba tak jak pisze dek dostaniesz ten kod w trakcie autoryzacji karty w paypal.

 

Ja miałem ciekawą sytuację z płatnością na ebay. Kupiłem płytę od sprzedawcy w Wielkiej Brytanii i zabrakło 1 grosz na koncie, chociaż ebay przeliczał, że powinno być ok. Transakcja była przeprowadzona w EUR. Kliknąłem zapłać ponownie, bez doładowania konta i Revolut przeliczył transakcję tym razem w GBP (automatycznie bez mojej jakiejkolwiek ingerencji) i płytę kupiłem, koszt zakupu w sumie o ok. 50 groszy mniejszy :) Sprytne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie tak bym sobie uścislił :

- kartą Revolut dobrze jest płacić w danym kraju w jego walucie - Czechy - korona, Węgry - forint itp. Przygotowujemy się na to wcześniej, "kupując" walutę w Revolut i wrzucając na odpowiednie subkonto

- Wybierać z bankomatu można ale istnieje niebezpieczeństwo prowizji.. Prowizji danej sieci bankomatów albo banku do którego bankomat należy

- Do GPay nie da się podpiąć Visy Revolut. Tylko Master Card

- MasterCard jest płatne w Revolut. Tylko Visa jest możliwa za darmo. 

 

Poprawcie jak się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Lord Rayden napisał:

Czyli generalnie tak bym sobie uścislił :

- kartą Revolut dobrze jest płacić w danym kraju w jego walucie - Czechy - korona, Węgry - forint itp. Przygotowujemy się na to wcześniej, "kupując" walutę w Revolut i wrzucając na odpowiednie subkonto

- Wybierać z bankomatu można ale istnieje niebezpieczeństwo prowizji.. Prowizji danej sieci bankomatów albo banku do którego bankomat należy

- Do GPay nie da się podpiąć Visy Revolut. Tylko Master Card

- MasterCard jest płatne w Revolut. Tylko Visa jest możliwa za darmo. 

 

Poprawcie jak się mylę.

 

To skorygujmy :)

 

1. Nie, doładowujesz zawsze w zł. Revolut z automatu wykrywa w jakiej walucie płacisz i konwertuje zł na tą walutę po średnim kursie międzybankowym (czyli zbliżonym do średniego kursu waluty z danego dnia, a właściwie danej minuty, bo kursy są na bieżąco). Możesz potworzyć subkonta walutowe i tam sobie konwertować zł na daną walutę - wtedy jak nią płacisz to z tego Revolut będzie "zasysał". Ale ta opcja ma sens tylko i wyłącznie w przypadku, gdy wiesz, że np. dzisiaj euro jest po 4,20 a za miesiąc jak będziesz potrzebował to będzie za 4,40zł i chcesz sobie wcześniej wymienić, żeby zaoszczędzić.

 

2. Z bankomatów możesz wypłacać do 200 EUR miesięcznie (lub ekwiwalent w innej walucie) bez żadnych prowizji. Tylko należy pamiętać o tym, że niektóre bankomaty wykrywając kartę z innego kraju, proponują własne konwertowania - wtedy należy zmienić na obciążenie w lokalnej walucie. Nie sądzę, żeby bankomat mógł bez pytania przekonwertować. Prowizje naliczają chyba tylko banki, więc sam bankomat raczej nie może Ci nic naliczyć, a na pewno nie bez poinformowania o tym uprzednio. Tak czy inaczej jeżeli karta Revolut zadziała w danym bankomacie, to na 99,99% żadnych prowizji nie będzie za wypłatę. Jeżeli się zagapisz i bankomat sam przekonwertuje walutę, to oczywiście wypłacisz po bardzo niekorzystnym kursie, ale ciągle bez prowizji.

 

3. Do GPay póki co nie daje się podpiąć Visy, ale niedługo powinno się dać.

 

4. Karta fizyczna jest darmowa tylko jak są jakieś promocje, a jak nie ma to coś tam kosztuje ale nie jest to duży koszt - jakieś 15-20 zł pewnie. W darmowym koncie nie masz możliwości wyboru jaka karta do Ciebie przyjdzie - jest to standardowa karta Revolut, a czy będzie to Visa czy Mastercard to ciężko powiedzieć, zazwyczaj jest chyba Visa. Na koncie premium masz możliwość wyboru wzoru karty i te, zdaje się zawsze są kartami Mastercard.

 

To tyle :)

 

Jeszcze dodam, że doładowujesz np. kartą kredytową i wtedy dzieje się to natychmiastowo, więc też nie musisz się przygotowywać przed wyprawą do innego kraju, ale jak wiesz że na pewno wydasz powiedzmy 2000 zł, to pewnie lepiej od razu doładować.

Dodałem 2 karty kredytowe z BZWBK i wyglądało to tak, że pierwsze 5 doładowań musiałem potwierdzać kodem z sms, tak jak zwykłe przelewy w tym banku, a po 5 transakcjach można już doładowywać bez kodów.

Edytowane przez awayeah
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czyli Revolut w Czechach załadowany 100 zł "zapłaci" za kawę w kawiarni koronami ! Nawet jak nie mam subkonta w koronach.

 

Dodam jeszcze punkt 5.

5. Do utworzenia konta i karty Revolut wystarczy prawo jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej z instrukcji zakładania Revoluta przeczytałem że do 1000 zł rocznie płatności nie trzeba skanować swoich dokumentów. Prawda to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lord Rayden napisał:

W jednej z instrukcji zakładania Revoluta przeczytałem że do 1000 zł rocznie płatności nie trzeba skanować swoich dokumentów. Prawda to ?

 

Chyba tak, ale 1000 zł na rok to mało strasznie :)

 

Ja założyłem swoją w marcu....

 

fEKtqLbNYSxXVb6I71BulNHC0npULMajUWoyRgaE

Przypomniał mi się 1 minus Revoluta.... czyli blokady.

W sumie mechanizm działania w stosunku do zwykłych kart kredytowych zbytnio się nie różni, ale jednak.

 

Hotele czy inni sprzedawcy mogą przyblokować jakąś kwotę i na normalnych kartach widać to jako blokadę, która po jakimś czasie znika. W Revolucie wygląda to jak normalna transakcja, więc można się "nabrać" że ta kwota została rzeczywiście skasowana. Oczywiście po zdjęciu blokady środki wracają na konto, ale szkoda że nie ma jakiejś informacji, że np. dana transakcja jest "pending".

 

To samo, jak czasami płatność nie przejdzie. Bank tylko blokuje, a tu wygląda to na normalną zapłatę. Oczywiście potem środki wracają.

 

Niemniej to akurat trochę irytuje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu trochę narzekania :

https://floppydisk.pl/2018/03/revolut-numery-visa-dla-kazdego/

U Was wysyłka wyglądała lepiej ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Lord Rayden napisał:

A tu trochę narzekania :

https://floppydisk.pl/2018/03/revolut-numery-visa-dla-kazdego/

U Was wysyłka wyglądała lepiej ?

 

Ja chyba miałem wysyłkę kurierem. Ale prezentacja jest świetna - niby nic, ale to pudełko robi świetne wrażenie :)

Jak ktoś ukradnie kartę to nic z nią nie zrobi... Musisz doładować konto, żeby płacić to raz, a dwa i tak potrzebujesz pinu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R się chwalił, że dostarczy mi kartę do czwartku...

a nadal nawet nie podał numeru nadania...

 

i nadal nie mogę jej podpiąć do PayPal, bo na wyciągu nie widać 4-cyfrowego kodu w tytule transakcji autoryzacyjnej, a zrobiłem kilka...

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mykupyku napisał:

R się chwalił, że dostarczy mi kartę do czwartku...

a nadal nawet nie podał numeru nadania...

 

i nadal nie mogę jej podpiąć do PayPal, bo na wyciągu nie widać 4-cyfrowego kodu w tytule transakcji autoryzacyjnej, a zrobiłem kilka...

 

Nie pamiętam teraz jak to było, ale też nie mogłem się od razu dopatrzeć tego kodu. Niemniej na pewno był....

Może zobacz na wyciągu?

U mnie w historii widać tylko na zwrocie, ale widać też że w ciągu 2 minut od autoryzacji znalazłem ten kod, bo przeszła płatność z PayPala :D

 

HsVLXyjJqPX1FcKUpjRwq8arK3g8POzej2iGgNkf

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, awayeah napisał:

 

Nie pamiętam teraz jak to było, ale też nie mogłem się od razu dopatrzeć tego kodu. Niemniej na pewno był....

 

U mnie w historii widać tylko na zwrocie, ale widać też że w ciągu 2 minut od autoryzacji znalazłem ten kod, bo przeszła płatność z PayPala :D

 

HsVLXyjJqPX1FcKUpjRwq8arK3g8POzej2iGgNkf

 

wszędzie zaglądałem... nawet z tyłu komórki i nie widzę...

 

może kod już po zwrocie będzie działał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał komórkę z wyjmowaną baterią to może pod baterią jest kod ;) . Albo pod Sejmem...

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 3 dniach R sam zaproponował, żeby kartę która jeszcze nie dotarła usunąć i zamówić nową...

 

podpiąłem visę bez problemu do paypala, bo kod autoryzacyjny od razu był widoczny na wyciągu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności