Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Revoult - nasza dyskusja


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, awayeah napisał:

 

No i jak ktoś jeszcze przelicza przez Amazon albo płaci kartą z naszych banków w EUR, to proszę jak najszybciej wyrobić sobie Revoluta ;)

A nie boisz się Revoulta ? To nie bank...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie boisz się Revoulta ? To nie bank...
Mam za sobą kilkanaście transakcji dokonanych za pomocą karty Revolut i zaoszczędziłem myślę lekko licząc 300-400 złotych. W pół roku. Niedawno dostałem od nich plastik i mam zamiar korzystać z niego podczas zagranicznego wyjazdu za kilka dni.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Lord Rayden napisał:

A nie boisz się Revoulta ? To nie bank...

 

Używam od pół roku i uważam, ze to drugi najlepszy "wynalazek" współczesnych czasów :) Po streamingu.

 

Poza płaceniem, wypłacaniem, korzystam też z przekazywania kasy znajomym i odwrotnie, plus z ubezpieczeń (ubezpieczenie tel. kosztuje 20 zł miesięcznie i nie do kwoty 800 zł jak np. w Play, plus nie musi to być nowe urządzenie, a stoi za tym Alliantz).

 

W sumie mam większe zaufanie do Revoluta niż do banków - CitiBank przywalił mi w tym roku prowizję od 1 transakcji w wysokości 250 zł! kartą "World" za płatność w GBP.

No i Revolut się doładowuje, więc nie trzeba tam trzymać żadnych pieniędzy do paru minut przed samą transakcją, a potem leci dalej.

 

Jest też super w kwestii zwrotów (co często mi się zdarza na Amazonie), bo nic się nie traci na przewalutowaniu.

 

Na 3 wyjazdach zagranicznych i wielu zakupach, zaoszczędziłem już dobre 1000 zł. Pomijając, że już nigdy moja stopa nie postanie w kantorze.

Gdybym miał tą kartę od 3 lat, to szacuje, że oszczędziłbym spokojnie z 4-5 tys. zł. Nawet sobie nie zdajemy sprawy ile się traci na przewalutowaniach i prowizjach.

Oczywiście to dla osób, które ruszają się poza Polskę i kupują w zagranicznych sklepach :).

 

Przykładowo na transakcji 250EUR, w porównaniu do karty kredytowej z BZWBK (bez prowizji za przewalutowanie transakcji), oszczędzi się jakieś 70 zł.

 

Tego typu usług będzie coraz więcej i są one regulowane tak jak wszystko inne - w tym wypadku podlegają dyrektywie 2015/2366

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex%3A32015L2366

Edytowane przez awayeah
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, awayeah napisał:

 

Używam od pół roku i uważam, ze to drugi najlepszy "wynalazek" współczesnych czasów :) Po streamingu.

 

Poza płaceniem, wypłacaniem, korzystam też z przekazywania kasy znajomym i odwrotnie, plus z ubezpieczeń (ubezpieczenie tel. kosztuje 20 zł miesięcznie i nie do kwoty 800 zł jak np. w Play, plus nie musi to być nowe urządzenie, a stoi za tym Alliantz).

 

W sumie mam większe zaufanie do Revoluta niż do banków - CitiBank przywalił mi w tym roku prowizję od 1 transakcji w wysokości 250 zł! kartą "World" za płatność w GBP.

No i Revolut się doładowuje, więc nie trzeba tam trzymać żadnych pieniędzy do paru minut przed samą transakcją, a potem leci dalej.

 

Jest też super w kwestii zwrotów (co często mi się zdarza na Amazonie), bo nic się nie traci na przewalutowaniu.

 

Na 3 wyjazdach zagranicznych i wielu zakupach, zaoszczędziłem już dobre 1000 zł. Pomijając, że już nigdy moja stopa nie postanie w kantorze.

Gdybym miał tą kartę od 3 lat, to szacuje, że oszczędziłbym spokojnie z 4-5 tys. zł. Nawet sobie nie zdajemy sprawy ile się traci na przewalutowaniach i prowizjach.

Oczywiście to dla osób, które ruszają się poza Polskę i kupują w zagranicznych sklepach :).

 

Przykładowo na transakcji 250EUR, w porównaniu do karty kredytowej z BZWBK (bez prowizji za przewalutowanie transakcji), oszczędzi się jakieś 70 zł.

 

Tego typu usług będzie coraz więcej i są one regulowane tak jak wszystko inne - w tym wypadku podlegają dyrektywie 2015/2366

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex%3A32015L2366

Ok a mógłbyś opisać np. w jakimś innym wątku o co chodzi? Bo ani z Waszych postów, ani ze strony tego czegoś nie byłem w stanie dowiedzieć się o co chodzi i na czym polega.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, awayeah napisał:

 

Używam od pół roku i uważam, ze to drugi najlepszy "wynalazek" współczesnych czasów :) Po streamingu.

 

Poza płaceniem, wypłacaniem, korzystam też z przekazywania kasy znajomym i odwrotnie, plus z ubezpieczeń (ubezpieczenie tel. kosztuje 20 zł miesięcznie i nie do kwoty 800 zł jak np. w Play, plus nie musi to być nowe urządzenie, a stoi za tym Alliantz).

 

W sumie mam większe zaufanie do Revoluta niż do banków - CitiBank przywalił mi w tym roku prowizję od 1 transakcji w wysokości 250 zł! kartą "World" za płatność w GBP.

No i Revolut się doładowuje, więc nie trzeba tam trzymać żadnych pieniędzy do paru minut przed samą transakcją, a potem leci dalej.

 

Jest też super w kwestii zwrotów (co często mi się zdarza na Amazonie), bo nic się nie traci na przewalutowaniu.

 

Na 3 wyjazdach zagranicznych i wielu zakupach, zaoszczędziłem już dobre 1000 zł. Pomijając, że już nigdy moja stopa nie postanie w kantorze.

Gdybym miał tą kartę od 3 lat, to szacuje, że oszczędziłbym spokojnie z 4-5 tys. zł. Nawet sobie nie zdajemy sprawy ile się traci na przewalutowaniach i prowizjach.

Oczywiście to dla osób, które ruszają się poza Polskę i kupują w zagranicznych sklepach :).

 

Przykładowo na transakcji 250EUR, w porównaniu do karty kredytowej z BZWBK (bez prowizji za przewalutowanie transakcji), oszczędzi się jakieś 70 zł.

 

Tego typu usług będzie coraz więcej i są one regulowane tak jak wszystko inne - w tym wypadku podlegają dyrektywie 2015/2366

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex%3A32015L2366

Istnieją jeszcze karty wielowalutowe np PEKAO SA. Mam taką i płace w euro, dolarach lub funtach bez przewalutowań wg kursu dnia operacji. Za granicą (sprawdzone w Anglii i Niemczech) pobranie z bankomatu waluty jest bez opłat 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jaro54 napisał:

Istnieją jeszcze karty wielowalutowe np PEKAO SA. Mam taką i płace w euro, dolarach lub funtach bez przewalutowań wg kursu dnia operacji. Za granicą (sprawdzone w Anglii i Niemczech) pobranie z bankomatu waluty jest bez opłat 

A prowadzenie karty ile kosztuje i czy jest prowizja od transakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jaro54 napisał:

Istnieją jeszcze karty wielowalutowe np PEKAO SA. Mam taką i płace w euro, dolarach lub funtach bez przewalutowań wg kursu dnia operacji. Za granicą (sprawdzone w Anglii i Niemczech) pobranie z bankomatu waluty jest bez opłat 

 

Tu masz za darmo i nie w 3 walutach, ale w praktycznie każdej, istotnej walucie. Z bankomatów też wypłacasz bez opłat - co prawda tylko do 200EUR miesięcznie.

Pytanie też wg jakiego kursu płacisz? Zgaduje, że sprzedaży...

W Revolut płacisz po średnim kursie, nie kursie sprzedaży.

5 minut temu, vonBaron napisał:

Można tym całym Revolutem płacić na ebayu zamiast PP bez prowizji?

Można podpiąć do PayPal'a i wybrać opcję, żeby PayPal nie konwertował waluty. Ja tak właśnie używam.

Normalnie też możesz używać jak zwykłej karty, ale jednak na ebay ludzie preferują PayPal bo jest to dodatkowa forma ochrony.

28 minut temu, timecage napisał:

Ok a mógłbyś opisać np. w jakimś innym wątku o co chodzi? Bo ani z Waszych postów, ani ze strony tego czegoś nie byłem w stanie dowiedzieć się o co chodzi i na czym polega.

 

 

Nie ma specjalnie co opisywać. Instalujesz aplikację, wybierasz kartę fizyczną i po kilku dniach dostajesz kartę Visa. Kartę doładowujesz przez aplikację - przelewami albo kartą płatniczą/kredytową.

Płacisz tą kartą w kilkudziesięciu walutach, po średnim kursie (międzybankowym), bez żadnych prowizji czy opłat. Tak jak normalną kartą - można też zbliżeniowo.

 

Byłem w tym roku póki co w Budapeszcie, Insbrucku, Genui i Paryżu i nie wziąłem ze sobą ani grosza w gotówce. Za wszystko płaciłem Revolutem. Podobnie na Amazonie czy w innych sklepach typu Gearbest.

Edytowane przez awayeah
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niepewność wzbudza konieczność podzielenia się danymi z dowodu osobistego z zagraniczną firmą (nie jest to bank). Pewnie straszna ze mnie "konserwa" , zwłsszcza , że tylu znajomych z forum, ludzi poważnych używa Revoult.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lord Rayden napisał:

U mnie niepewność wzbudza konieczność podzielenia się danymi z dowodu osobistego z zagraniczną firmą (nie jest to bank). Pewnie straszna ze mnie "konserwa" , zwłsszcza , że tylu znajomych z forum, ludzi poważnych używa Revoult.

 

Zamiast dzielenia się danymi z dowodu możesz podzielić się danymi z paszportu ;)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

A prowadzenie karty ile kosztuje i czy jest prowizja od transakcji?

9,90 pln za rachunek i jeśli 3x zapłacisz kartą to 0 PLN za kartę. W innym wypadku 7,99 PLN. Liczą się wszystkie operacje 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Lord Rayden napisał:

U mnie niepewność wzbudza konieczność podzielenia się danymi z dowodu osobistego z zagraniczną firmą (nie jest to bank). Pewnie straszna ze mnie "konserwa" , zwłsszcza , że tylu znajomych z forum, ludzi poważnych używa Revoult.

 

Też miałem jakieś obawy, ale zgaduje że nie tak łatwo wydawać karty sygnowane VISA, które działają na całym świecie....

Firma ma oficjalny HQ w Londynie i zainwestowano w nią już blisko 350 mln $.

Paść może każda firma, ale wiele się nie ryzykuje bo kasy tam trzymać nie trzeba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję aby Moderatorzy przenieśli tutaj naszą dyskusję na temat kart Revoult. Z wątku Okazje z Allegro. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie ma specjalnie co opisywać. Instalujesz aplikację, wybierasz kartę fizyczną i po kilku dniach dostajesz kartę Visa. Kartę doładowujesz przez aplikację - przelewami albo kartą płatniczą/kredytową.

Płacisz tą kartą w kilkudziesięciu walutach, po średnim kursie (międzybankowym), bez żadnych prowizji czy opłat. Tak jak normalną kartą - można też zbliżeniowo.

 

A ja nadal nie rozumiem :).

Czym to się różni od karty z banku, jaki jest zysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://roadtripbus.pl/karta-revolut-za-darmo/

Informacje jak sobie założyć Revoult - dość łopatologicznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się, używam od ponad pół roku kartę fizyczną, a od niedawna jeszcze wirtualną. Fenomenalne kursy, niezawodna aplikacja, przejrzystość i łatwość w użyciu. Fizyczna karta otrzymała niedawno możliwość podpięcia pod Google Pay, także może to być też alternatywa dla osób, których karta jeszcze się tam nie znalazła.

 

Dla mnie killer-feature to wersja PRO i karta, która po każdej transakcji zmienia numer karty. Idealne do trialów, po których nie mamy sił wypisywać się z każdego po kolei. 

 

Teraz, timecage napisał:

 

A ja nadal nie rozumiem :).

Czym to się różni od karty z banku, jaki jest zysk?

 

Kursy walutowe. Kupując poza granicami Polski, kursy mogą różnić się o ponad 10 groszy, chyba tylko kantor Alior jest porównywalny do Revoluta. No i Revolut to karta prepaid, nie pobierze więcej niż doładujesz, więc nie ma obaw o fundusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lord Rayden napisał:

https://roadtripbus.pl/karta-revolut-za-darmo/

Informacje jak sobie założyć Revoult - dość łopatologicznie.

Lepsze informacje są tutaj:

https://roadtripbus.pl/revolut-informacje-praktyczne/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lord Rayden napisał:

 

Przynajmniej 15zł na mojej przy wypłatach z Euronetu. Niestety, Polska jest jednym z nielicznych krajów w których Revolut obłożony jest tyloma prowizjami.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Yenna napisał:

Kursy walutowe. Kupując poza granicami Polski, kursy mogą różnić się o ponad 10 groszy, chyba tylko kantor Alior jest porównywalny do Revoluta. No i Revolut to karta prepaid, nie pobierze więcej niż doładujesz, więc nie ma obaw o fundusze.

 

10 groszy? Spokojnie dobija do 30 groszy.

Kantor Alior też nie jest porównywalny do Revoluta, ale już jest blisko.

 

12 godzin temu, timecage napisał:

 

A ja nadal nie rozumiem :).

Czym to się różni od karty z banku, jaki jest zysk?

 

Nie znam karty z banku, która pozwala bezproblemowo płacić w praktycznie każdej walucie, z automatu konwertując ze zł po średnim kursie (a nie kursie sprzedaży).

Co więcej po każdej zapłacie (np. płacąc w Turcji za zakupy spożywcze :) ), od razu dostajesz powiadomienie na telefonie ile zapłaciłeś w lokalnej walucie i ile to w przeliczeniu.

Są świetne statystyki w apce, które pozwalają na łatwą kontrolę kosztów.

 

Są też ciekawe opcje dodatkowe, np. geolokalizacyjnie uruchamiane ubezp. zdrowotne - ilekroć przekraczamy granicę, płacimy chyba 4 zł za dzień i mamy ubezp. To oczywiście dobrowolna opcja.

Plus, jak już wspomniałem można uruchomić ubezp. na telefon za niecałe 5 zł tygodniowo (czyli trochę ponad 200 zł za rok). Dla posiadaczy flagowych smartphonów to kapitalna oferta moim skromnym zdaniem.

 

Najważniejsze, że to bardzo wygodna metoda płatności w przeróżnych walutach, bez prowizji, bez ukrytych kosztów i na możliwie najlepszych warunkach.

 

Takie powiadomienia pojawiają się momentalnie po każdej transakcji - co bardzo lubię.

 

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, awayeah napisał:
 

Nie znam karty z banku, która pozwala bezproblemowo płacić w praktycznie każdej walucie, z automatu konwertując ze zł po średnim kursie (a nie kursie sprzedaży).

Co więcej po każdej zapłacie (np. płacąc w Turcji za zakupy spożywcze  ), od razu dostajesz powiadomienie na telefonie ile zapłaciłeś w lokalnej walucie i ile to w przeliczeniu.

Są świetne statystyki w apce, które pozwalają na łatwą kontrolę kosztów.

 

Są też ciekawe opcje dodatkowe, np. geolokalizacyjnie uruchamiane ubezp. zdrowotne - ilekroć przekraczamy granicę, płacimy chyba 4 zł za dzień i mamy ubezp. To oczywiście dobrowolna opcja.

Plus, jak już wspomniałem można uruchomić ubezp. na telefon za niecałe 5 zł tygodniowo (czyli trochę ponad 200 zł za rok). Dla posiadaczy flagowych smartphonów to kapitalna oferta moim skromnym zdaniem.

 

Najważniejsze, że to bardzo wygodna metoda płatności w przeróżnych walutach, bez prowizji, bez ukrytych kosztów i na możliwie najlepszych warunkach.

 

Takie powiadomienia pojawiają się momentalnie po każdej transakcji - co bardzo lubię.

 

 

Sprawdzę kartę revolut podpiętą pod G Pay w ten weekend w Budapeszcie. Swoją drogą chyba przydałaby im się denominacja default_smile.png

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuje tych wszystkich nowoczesnych metod. Ja płacę w 90 % przypadków gotówką. Nie mam zamiaru rozdawać komuś informacji co i gdzie kupuję. Gotówka to też taki ersatz, ale przynajmniej się nie zawiesi jak systemy bankowe. Smutny i niebezpieczny pęd do nowoczesności pod przykrywką serwowanej niby wygody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego każdy ma wybór i robi jak uważa. Jeśli ktoś woli chodzić całe życie piszo, bo uważa, że np. samochód czy samolot to nowoczesne, niebezpieczne środki transportu, no to nikt mu nie każe do nich wsiadać. Zwłaszcza, że korzystając z nich, rozdaje się innym informacje dokąd się jedzie czy leci, a po co mają o tym wiedzieć?

 

Moim zdaniem Revolut to genialne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas i przede wszystkim pieniądze. Sam korzystam od ok pół roku i jestem mega zadowolony, że mam taką możliwość.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności