Skocz do zawartości

Jaki przenośny wzmacniacz/DAC Beyerdynamic dt 990 pro 250 ohm?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Mam pytanie jak w tytule. Planuję zakup Beyerdynamic dt 990 pro 250 ohm, z założenia będą używane (pół na pół) z laptopem oraz z z iPhonem 7 (lub X-em) i teraz zasadnicze pytanie jaki przenosiny wzmacniacz z DAC-iem będzie wystarczał do nich napędzenie. Pierwotnie myślałem o FiiO Q1 mark II gdyż jest on, że tak powiem z pudełka gotowy do podłączenia do iPhona a obecnie głównie z niego korzystam do słuchania muzyki. Aczkolwiek jestem otwarty na rozsądne propozycje w cenie do 700zł brutto. Oczywiście jak najbardziej w rachubę wchodzi zakup z rynku wtórnego ewentualnie ściąganie czegoś z Aliexpreess. Ważne też dla mnie jest bym nie musiał DAC-a wpinać "piętnastoma" przejściówkami do telefonu tylko powiedzmy max dwoma, a najlepiej by było tak jak w FiiO - jeden kabelek z telefonu do DAC-a i już później tylko słuchaweczki.

Muzyka jakiej zazwyczaj słucham to dużo rocka z lat 70, plus równie dużo metalu oraz metal instrumentalny oraz czasami blues, jazz, i podobne spokojne kawałki, czasami trochę klasyki ale to bardzo żadko.

 

Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne i merytoryczne porady.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moimi beyerami stacjonarnie używam objective 2 ampa. Jeżeli chodzi o coś mobilnego, mam shanlinga m0, który na wysokim gainie spokojnie napędza słuchawki z equalizacją. W dodatku jest malutki i uroczy :D 

Jeżeli chcesz używać tego shanlinga z komputerem, polecam jednak kuipć dongla bluetooth, bo po kablu ma tragiczne opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bbrylinski1984 napisał:

Dzień dobry

 

Mam pytanie jak w tytule. Planuję zakup Beyerdynamic dt 990 pro 250 ohm, z założenia będą używane (pół na pół) z laptopem oraz z z iPhonem 7 (lub X-em) i teraz zasadnicze pytanie jaki przenosiny wzmacniacz z DAC-iem będzie wystarczał do nich napędzenie. Pierwotnie myślałem o FiiO Q1 mark II gdyż jest on, że tak powiem z pudełka gotowy do podłączenia do iPhona a obecnie głównie z niego korzystam do słuchania muzyki. Aczkolwiek jestem otwarty na rozsądne propozycje w cenie do 700zł brutto. Oczywiście jak najbardziej w rachubę wchodzi zakup z rynku wtórnego ewentualnie ściąganie czegoś z Aliexpreess. Ważne też dla mnie jest bym nie musiał DAC-a wpinać "piętnastoma" przejściówkami do telefonu tylko powiedzmy max dwoma, a najlepiej by było tak jak w FiiO - jeden kabelek z telefonu do DAC-a i już później tylko słuchaweczki.

Muzyka jakiej zazwyczaj słucham to dużo rocka z lat 70, plus równie dużo metalu oraz metal instrumentalny oraz czasami blues, jazz, i podobne spokojne kawałki, czasami trochę klasyki ale to bardzo żadko.

 

Z góry dziękuję za wszelkie konstruktywne i merytoryczne porady.

Pozdrawiam serdecznie

 

Testuję teraz xDuoo Xd10, na ak4490. Mały mocarz. Poręczny i zgrabny. Dźwięk nasycony, szczegółowy i przejrzysty. Brak cyfrowego nalotu, jaki występuje w tego typu urządzeniach. Posiada wyświetlacz, który ułatwia obsługę. Filtry cyfrowe. Spokojnie napędza HD650 (300ohn) i dt990pro 250ohm, które mam w swojej kolekcji.

Trochę wykracza poza budżet. Ale @bigmaras u którego dostaniesz xd10, ma upusty dla forumowiczów i można się z nim dogadać.:)

Możesz też rozważyć xd05, który prawie mieści się w budżecie.

xd10 poke.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, chico99 napisał:

 

Ja wiem ... akceptacja wyglądu to rzecz indywidualna. Imho tchnie sporo świeżości w ponurą, czarną kolorystykę tego typu urządzeń. 

M0 nie napędzi prawidłowo bayerków. Miałem M1 i było słabo z DT990. Grały ale bez przekonania.

 

To co w takim razie przenośnego, w ludzkiej cenie, je napędzi? FiiO Q1 wystarczy? Nie mam tu na myśli niewiadomo jak głośnych i ultra czystych odsłuchów, chodzi mi raczej o możliwość w miarę komfortowego słuchania muzyki w czasie pracy, spaceru, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bbrylinski1984 napisał:

 

To co w takim razie przenośnego, w ludzkiej cenie, je napędzi? FiiO Q1 wystarczy? Nie mam tu na myśli niewiadomo jak głośnych i ultra czystych odsłuchów, chodzi mi raczej o możliwość w miarę komfortowego słuchania muzyki w czasie pracy, spaceru, itp.

 

Tak w skrócie. Nie chodzi o głośność. Tylko o dynamikę i dociążenie przekazu. Słuchawki zagrają jakoś z niewydajnym, mocowo, źródłem ale nie na 100% swoich możliwości.

Z tego co pamiętam Q1 ma słaby wzmak i też Ci nie napędzi DT990. Jak masz iphona to możesz nawet nie zauważyć zmiany po wpięciu Q1.

Jeśli chodzi o gotowość do pracy, urządzeń tego typu, to z reguły wszystkie, mają takową, po wyjęciu z pudełka i podłączeniu.

 

4 minuty temu, Czoken napisał:

Mnie pasuje :)

 

I to jest tu najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, chico99 napisał:

 

Tak w skrócie. Nie chodzi o głośność. Tylko o dynamikę i dociążenie przekazu. Słuchawki zagrają jakoś z niewydajnym, mocowo, źródłem ale nie na 100% swoich możliwości.

Z tego co pamiętam Q1 ma słaby wzmak i też Ci nie napędzi DT990. Jak masz iphona to możesz nawet nie zauważyć zmiany po wpięciu Q1.

Jeśli chodzi o gotowość do pracy, urządzeń tego typu, to z reguły wszystkie, mają takową, po wyjęciu z pudełka i podłączeniu.

 

 

I to jest tu najważniejsze.

 

 

Ponownie w takim razie pytam. Co przenośnego, w ludzkiej cenie, napędzi te słuchawki? Czy może w takim razie do tego FiiO lepiej kupić Beyerdynamic dt 990 w wersji 32 ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bbrylinski1984 napisał:

Ponownie w takim razie pytam. Co przenośnego, w ludzkiej cenie, napędzi te słuchawki? Czy może w takim razie do tego FiiO lepiej kupić Beyerdynamic dt 990 w wersji 32 ohm?

 

Co to znaczy w ludzkiej?;)

Ustaliłeś budżet na 700zł. Podałem Ci opcję Xd10- trochę droższy, Xd05-mieszczący się w budżecie, jest jeszcze xd01 poniżej budżetu.

 

Edycja bayerków 32ohm też jest rozwiązaniem, choć 600>250>32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności