Skocz do zawartości

Philips SHL5605


rhalf

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle do nich wracam :) To jest niesamowite, że tyle nowości przetestowałem od 5 lat, ale jednak te stare, tandetne, akcesoria modowe pospolitej marki kolejny raz na nowo robią na mnie wrażenie. Po prostu mają to coś.

Raz ktoś na forum próbował je zrecenzować. Kompletnie się minął z prawdą. Można je znaleźć pod nazwą: Citiscape Downtown, SHL5605 i SHL2014. Na allegro kosztują ok. 100zł. Najtaniej kupowałem za 20zł. Polecałem je ciągle, ale ostatnio jakoś samemu nie posiadałem, bo moje poświęcałem na części dla innych. Są tragicznymi ofiarami księgowych. Delikatne jak origami. Wymiana kabla może się skończyć śmietnikiem. Po zdjęciu padów nie ma jak ich normalnie założyć. No ale czemuś to robię...

 

Przede wszystkim ten bas - niesamowity, jedyny w swoim rodzaju. Nie jest taki, jak w drogich słuchawkach - szczegółowy, realistyczny jak w kolumnach, ani nadmuchany, przesadzony i sztuczny jak w pospolitych słuchawkach. Jest niesamowicie głęboki, miękki i nawet całkiem zróżnicowany. Dźwięk jest ciepły, ciemny. Środek ma piękną artykulację do ok. 1khz. Bez dwóch zdań to najlepsze słuchawki do stonera. Instrumenty elektryczne warczą, bulgoczą i mruczą. Gitary są przepotężne. Spróbujcie posłuchać na nich Kyuss, to wam gały wyjdą z dołków :D Jaka to jest potęga!

 

Problem jest z wyższym środkiem i damskimi wokalami - prawie tego nie ma. Trochę zduszone są sybilanty, np. robią ff zamiast ss. No ale Superluxy też nie mają części tego pasma, a jakoś ludzie z nimi żyją. Góra jest przyjemna i delikatna, ale cicha.  Daje bardzo przyjemne, delikatne akcenty w artykulacji mowy i perkusji. Ogólnie ciemne, ciepłe, analogowe brzmienie z mega basem, który płynnie wchodzi w środek. Kompletnie bez analityczności i wyodrębniania pasm, jak np w B8. Mimo wszystko w miarę dobrze zbalansowane i bez istotnych wad. Nie jakieś basowe potwory. Nic z tych rzeczy. Podepnij zimne źródło, to będą perfekt :) Grają nawet z pudełka zapałek.

Są tu jeszcze jacyś fani tych słuchawek? Zupełnie odwrotnie? Pytam z czystej ciekawości.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności