Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony EX800ST (Sony MDR-7550) Recenzja


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam tutaj, bo ktoś gdzieś o to pytał, ale nie pamiętam gdzie - doskonałe zgranie z ZX300 (i SE, i balans) - ten jego cieplejszy charakter dobrze im robi. Również scena (zwłaszcza na szerokość) robi duże wrażenie.

 

Mam też CA Comet, które kosztują podobnie, ale EX800ST stawiam półkę z hakiem wyżej od nich. Jeden z lepszych zakupów audio w mojej karierze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle swietnie napisane, jako byly posiadacz XBA-H3 obawialem sie ilosci i jakosci basu w 800kach, ale obawy zostaly calkowicie rozwiane. Aktualnie slucham na Comply i rozgladam sie za jakimis lepszymi gumkami, bo te z zestawu sa bez gabkowego wypelnienia, a na takich pelnych gumkach najlepiej mi graly poprzednie Sony.


tapniete z japka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja tam z pierwszą dobrą okazją cenową je kupuję,  bo muszę mieć jakieś zastępstwo dla ex1000 gdy już padną.
Miałem już ofertę ich kupna, ale na tyle normalną, że wolę pompować środki gdzie indziej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czyli ponad 300 dolarów w sumie?
 
Bardzo przeszkadza owiewanie kopułek na zewnątrz? Słucham muzyki głównie na spacerach.
One praktycznie nie izolują. Słaby pomysł na słuchanie na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, side napisał:

Czyli ponad 300 dolarów w sumie?

 

Bardzo przeszkadza owiewanie kopułek na zewnątrz? Słucham muzyki głównie na spacerach.

 

25% trzeba doliczyc to tak 275$ pewnie wyjdzie.

 

Tak, bardzo przeszkadza. Mozna sie do tego przyzwyczaic na dluzsza mete ale jak chcesz sluchawek ktore jakostam izoluja to one sie niezbyt nadaja.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, to niedobrze.

Mam teraz Aune e1 i albo będę odkładał na dapa, albo zainwestuję w lepsze słuchawki.

GR07 - problem z sealem.

Ety - no, wciskałem, ale nie lubię i nie chcę do tego wracać

FH5 - podobno mają więcej basu niż e1, więc dziękuję bardzo

 

Pomyślałem o ww. Sony, bo opis charakteru brzmienia bardzo mi się podoba.

Zostają jeszcze na placu ew. Flc8s, ibasso it01s, może FA7 w preorderze.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@side ale to już musiałbyś sporo dołożyć. Kupiłem E1 byłem zachwycony. Kupiłem IT01s bardziej z chęci posiadania niż upgrade'u i praktycznie między nimi nie ma dla mniej żadnej różnicy. Oczywiście nie stricte dzwiękowo, bo jest ale poziom ten sam. Teraz dopiero dotarło do mnie jak E1 w pieniądzach w jakich można je kupić są dobre. Oczywiście jeśli pasuje Ci sygnatura ich dzwięku. Mi pasuje. Bas i subbas super, średnica delikatnie cofnieta i góra nie ostrząca przynajmniej z DFR. Przy dance, pop, hip-hop, nowościach klubowych sprawdzają sie idealnie. Sporo fun'u z nich płynie. Może mało tam jest wspolnego z neutralnością, analitycznością ale nie tego szukałem. Chciałem słuchać, bawić się muzyką a nie analizować dzwięki. Tego właśnie dostarczają E1.

Edytowane przez disaster3
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, disaster3 napisał:

Kupiłem IT01s bardziej z chęci posiadania niż upgrade'u i praktycznie między nimi nie ma dla mniej żadnej różnicy. Oczywiście nie stricte dzwiękowo, bo jest ale poziom ten sam.

 

Jak mógłbyś porównać dźwiękowo IT01s i E1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Spawn napisał:

 

@Spawn twoją opinię znam :) 👍

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fusserg Słabo u mnie z opisywaniem dzwięków i podziwiam osoby potrafiące wyławiać takie niuanse z bardzo podobnie brzmiących słuchawek. Poza tym nie za bardzo mam czas aby np. poświęcić powiedzmy 2h, mieć przygotowane swoje utwory i puszczać po utworze na jednej parze, później na drugiej parze.
Patrząc bardziej ogólnie to zaraz po rozpakowaniu i podpięciu it01s do DFR'a zakłuło mnie na wysokich w przeciwieństwie do E1, te zaczęły mnie czarować od samego początku. Natomiast teraz ibasso mają już ok. 100h przebiegu więc nie tak dużo ale jest zdecydowanie lepiej niż na początku. Jest to mój charakter brzmienia, który lubie. Nie jest sucho, za analitycznie. Jest wypełnienie na dole w obu parach, góra w E1 jest łagodniejsza, natomiast w it01s po 100h już mi nie przeszkadza.

Poza tym jest już tyle porównań E1 do it01s bardziej doświadczonych osób, że mógłbym zrobić kopiuj-wklej i w zasadzie nić nowego nie wymyśle co już zostało napisane.

Mając obecną wiedzę i możliwość słuchania E1 jak i it01s, czy zdecydowałbym się na zakup it01s posiadając E1?
Trudne pytanie. Jeśli wziąć pod uwagę chęć posiadania, tak fikuśnych słuchawek (w aplikacji) vs standardowe jak E1, odpinany kabelek, defaultowo balanced itd. to tak kupiłbym je jeszcze raz. Natomiast z czysto użytkowego punktu widzenia, nie widzę sensu. Te pieniądze mógłbym przeznaczyć na co innego. Natomiast na chwilę obecną nie zamierzam ich sprzedawać bo mam tylko 2 pary i mogę używać wymiennie a sygnatura dzwięku mi pasuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, disaster3 napisał:

Bas i subbas super, średnica delikatnie cofnieta i góra nie ostrząca przynajmniej z DFR. Przy dance, pop, hip-hop, nowościach klubowych sprawdzają sie idealnie. Sporo fun'u z nich płynie.

 

Właśnie nie słucham ww. gatunków muzycznych, dlatego szukam alternatywy dla E1. Stąd zainteresowanie ex800, ale nie wiem, czy trafione. Zasugerowałem się podsumowaniem w recenzji: "Zawsze kiedy jestem zmęczony i chcę po prostu posłuchać muzyki bez analizowania, wnikania, porównywania sięgam po EX800ST. Są wystarczająco dobre technicznie i wierne aby nie irytowały mojego audiofilsko spaczonego podejścia a jednocześnie na tyle przyjemne, ciepłe i analogowe swoim charakterem aby móc słuchać godzinami z uśmiechem na ustach."

 

16 godzin temu, Spawn napisał:

Tak, bardzo przeszkadza. Mozna sie do tego przyzwyczaic na dluzsza mete ale jak chcesz sluchawek ktore jakostam izoluja to one sie niezbyt nadaja.

 

Dopytam, aby mieć jasność. Mi nie chodzi o izolację od hałasu ulicy, bo po prostu po nich staram się nie chodzić (spaliny), ale chodzę po lesie, parku i między polami, dlatego zwróciłem uwagę na wpis o owiewaniu kopułek, które to owiewanie słyszałbym w słuchawkach, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko opisać ten fenomen bo spotkałem się z nim tylko w ex1000 i ex800st. Jesli miałbym to do czegoś porównać to jak się nagrywa wideo telefonem podczas wiatru to potem słychać na nagraniu jak wiatr wieje. To nie jest dokładnie to samo bo wiatr owiewający kopułki w sony nie zagłusza muzyki ale jest to dodatkowy element którego nie słychać zarówno bez słuchawek jak i w innych słuchawkach. Wydaje mi się że można się do tego przyzwyczaić ale cieżko mi powiedzieć bo rzadko exy zabieram ze sobą tyle że ja mam zawsze z 15 par innych iemów pod ręką. Jeśli jednak muszę wydać opinię to moim zdaniem zarówno 8setki jak i tysiączki słabo nadają do słuchania przenośnego na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności