Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG k612 PRO vs HD 600 ...?


dukat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jesli wymienie AKG k612PRO na Senki HD600..to dużo zyskam ?? posiadam żrodło ArCAM IR DAC II ze wzmacniaczem słuchawkowym...zastanawiam się nad wymianą na Senki HD600, ogólnie k612 PRO są naprawde dobre...podoboa mi się ich delikatność, detaliczność, rodzielczość i scena..troche odczuwam za mało dociążenia muzyki i przeszkadza mi czasem wysotrzenie pewnych kawałków..czy Senki torche zniwelują wady k612 PRo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod słowami kolegi wyżej. HD600 są bardziej muzykalne. Wchodzimy w tę muzykę. Nawet K712 nie angażują tak bardzo, pomimo już cieplejszego charakteru. Sennheiser to też lepsza holografia. Łatwiej wyobrazić sobie źródła poszczególnych instrumentów. Jeśli charakter AKG odpowiada Ci, a chcesz tylko zmienić te kilka aspektów to K712 powinny spełnić swoje zadanie. Dobrze napędzone zagrają brzmieniem lepszym jakościowo od k612.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dukat napisał:

Czy jesli wymienie AKG k612PRO na Senki HD600..to dużo zyskam ?? posiadam żrodło ArCAM IR DAC II ze wzmacniaczem słuchawkowym...zastanawiam się nad wymianą na Senki HD600, ogólnie k612 PRO są naprawde dobre...podoboa mi się ich delikatność, detaliczność, rodzielczość i scena..troche odczuwam za mało dociążenia muzyki i przeszkadza mi czasem wysotrzenie pewnych kawałków..czy Senki torche zniwelują wady k612 PRo ?

 

Senki zniwelują wady K612 i dołożą swoje...

Bierz K712, naturalne rozwinięcie 612 z dociążeniem, którego szukasz bez utraty rozdzielczości, detalu i z jeszcze większą sceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dukat napisał:

Ogolnie w k612 najbardziej mi przeszkadza czasem piskliwosc i natarczywosc wysokich..czy aby w k712 wysokie nie dadza mi jeszcze bardziej po uszach? 

A włóż listek papieru toaletowego lub ręcznika kuchennego pod pada, powinno to załatwić problem ostrości na górze ;).

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie jak autor tematu akg k612 i w połączeniu z aune X1S dla mnie gra to chwilami trochę za ostro, niektóre rockowe kawałki aż wiercą uszy. Czy te k712 z X1S brzmią zauważalnie cieplej, słuchał ktoś takiego połączenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłeś neutralne i analityczne sluchawki, do toru o tej samej charakterystyce i się jeszcze dziwisz, że masz wiertarę, jeszcze w rock-owych sieczkach?! :D

1 godzinę temu, adamos80 napisał:

Mam podobnie jak autor tematu akg k612 i w połączeniu z aune X1S dla mnie gra to chwilami trochę za ostro, niektóre rockowe kawałki aż wiercą uszy. Czy te k712 z X1S brzmią zauważalnie cieplej, słuchał ktoś takiego połączenia ?

Ja bym powiedział, że K712 grają lekką v-ka, w porównaniu do płaskich K612-tek ;), więc ostrość delikatnie większa i trochę podciągnięty bas, temperatura barwowa pozostaje ta sama.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, neonlight napisał:

Podpiąłeś neutralne i analityczne sluchawki, do toru o tej samej charakterystyce i się jeszcze dziwisz, że masz wiertarę, jeszcze w rock-owych sieczkach?! :D

Ja bym powiedział, że K712 grają lekką v-ka, w porównaniu do płaskich K612-tek ;), więc ostrość delikatnie większa i trochę podciągnięty bas, temperatura barwowa pozostaje ta sama.

 

Ok, dzięki za porównanie. To co daje mi po uszach w k612 to chyba nie góra, bo jest jej mało w tych słuchawkach, tylko wyższa średnica, coś ok. 2 khz. Zresztą pisali chyba o tym na head fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypozyczylem na dwa dni K712 Pro od osoby ktora je sprzedaję na olx....jest więcej basu to pierwsza róznica, schodzi niżej, ma większą objętość, napewno góra jest gładsza w porównaniu do 612 pro,  ale jednak czasem dalej piskliwość się pojawia....ogólnie w k712 dzwięk jest bardziej spójny, bardziej plastyczny...K 612 ma chyba ciutke większa scene...co radzicie koledzy z forum..oddać k712 sprzędającemu ? czy w podobnej kwocie znajdę coś dobrego i uniwersalnego ?? obecnie w k712 przeszkadza mi tylko ten atak wysokich...ale jest tego mniej niz w k612.. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość wypróbować HD600 to wypróbuj. Podłączone do byle czego grają nudno, ale z dobrym wzmacniaczem albo lampą pokażą klasę. Miałem K701 i pozbyłem się bez żalu. HD600 to uniwersalne słuchawki, jak masz możliwość to je przetestuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adamos80 napisał:

 

Ok, dzięki za porównanie. To co daje mi po uszach w k612 to chyba nie góra, bo jest jej mało w tych słuchawkach, tylko wyższa średnica, coś ok. 2 khz. Zresztą pisali chyba o tym na head fi.

Napisałem ogólnie "góra", bo nie każdy ogarnia audiofilskie nazewnictwo i podział pasm :P. Tak, to jest wyższa średnica i jest ona uwypuklona w każdym modelu serii K6xx/7xx, w jednych mniej, w innych bardziej. 

 

4 godziny temu, dukat napisał:

wypozyczylem na dwa dni K712 Pro od osoby ktora je sprzedaję na olx....jest więcej basu to pierwsza róznica, schodzi niżej, ma większą objętość, napewno góra jest gładsza w porównaniu do 612 pro,  ale jednak czasem dalej piskliwość się pojawia....ogólnie w k712 dzwięk jest bardziej spójny, bardziej plastyczny...K 612 ma chyba ciutke większa scene...co radzicie koledzy z forum..oddać k712 sprzędającemu ? czy w podobnej kwocie znajdę coś dobrego i uniwersalnego ?? obecnie w k712 przeszkadza mi tylko ten atak wysokich...ale jest tego mniej niz w k612.. 

Piskliwość nie przejdzie, więc albo się do niej przyzwyczaisz, albo zmień tor na taki, który ją trochę ogarnie, albo włóż na próbę po listku papieru toaletowego pod pady (pomiędzy ucho a przetwornik), albo zmień na słuchawki innej firmy. 

 

Proponuję spróbować Audio Technica R70x, scena większą, niż w HD600 i podobnie łagodne w przekazie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności