Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Odtwarzacz 300-500zł, analityczne granie


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad wyborem playera w okolicach 300-500zł. Słucham muzyki klasycznej, akustycznej, okolic rocka (klimaty typu Pink Floyd) oraz metalu (nie cięższy niż Iron Maiden). Zależy mi na szczegółowości dźwięku i możliwie dużej scenie. Nie chce również, żeby bas nie wyrabiał przy metalu. Na razie posiadam Superluxy HD 669, ale zamierzam kupić jakieś lepsze doki.

Wybiorę się na odsłuch do mp3store. Kandydaci to Shanling M1/M0 (wydają mi się najlepsze w tej cenie) oraz FiiO X1 /X1 II.

Czy w tym przedziale cenowym jest coś jeszcze godnego uwagi, co w miarę pasowałoby do moich preferencji?

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wybierać ze swoich propozycji to wg mnie idź w stronę Shanling. Miałem Fiio X-1 i Shanling M1. Nie ma porównania po prostu dźwiękowo i funkcjonalnie przepaść. Cena jest trochę wyższa M1 ale wskakujesz 2 klasy wyżej. Warto dopłacić. O X1 II i M0 nic ci nie napisze bo M0 znam tylko z opisów innych ludzi a X1 II słuchałem kilka miesięcy temu przez chwilę i to na nie moich słuchawkach więc trudno wypowiadać się..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem różnicy miedzy M1 a M0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym odtwarzaczem, jednak mam pytanie czy ktoś wie w jaki sposób sortuje on utwory? W sensie czy na karcie sd mogę dowolnie stworzyć układ folderów i podfolderów z plikami i ten sam układ będę widział i mógł dowolnie odtwarzacz w odtwarzaczu? Czy może wszystko musi być odpowiednio otagowane czy też z dobrymi nazwami, bo inaczej będzie bałagan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać tylko subiektywnie, bo żaden ze mnie specjalista audio.

Kupiłem m0. Testowałem na tych Superluxach (wygrywa minimalnie m1) i na C740S (tu sporo lepsze m0). Miałem więc mały dylemat. Wziąłem m0, bo było tańsze i bardziej podeszła mi jego funkcjonalność (dotykowy ekran) a różnice w graniu nie były dla mnie zbyt odczuwalne szczerze mówiąc. Widać, że wszystko zależy od słuchawek. Dla mnie nie ma powodu, żeby dopłacać do m1. Żeby stwierdzić, który jest "lepszy" trzeba by było testować różne słuchawki i porównywać, także myślę, że najrozsądniej jest kupować słuchawki pod player lub odwrotnie.

 

Jeśli chodzi o sam m0 to jest to oczywiści duży skok w jakości, kiedy przesiadasz się telefonu. Aczkolwiek przesiadka ze słabych słuchawek na lepsze to zdecydowanie większy szok. Z zakupu jestem bardzo zadowolony jak na razie. Intuicyjnie czuję, że "V-kowe" brzmienie superluxów nie zgrywa się do końca z tym playerem. Brakuje mi trochę średnicy. Kupując doki, przejdę się do sklepu i po prostu przesłucham i dobiorę do playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności