Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek FiiO FH5


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje, recenzja jest b. dobra. Strasznie czekałem na nią, to chyba jedna z pierwszych na świecie tak dokładna i precyzyjna. Wielki szacun za czas oraz ilość porównań do innego sprzętu. Cóż chyba znalazłem słuchawki dla siebie.

Dziękuje w swoim imieniu i myśle że także innych czytelników forum za recenzję Fiio FH5.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LuQi napisał:

@maciux znakomita recenzja świetnie wyczerpująca temat. Również bardzo duży plus za świetne zdjęcia fajnie uzupełniające całość. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się tak ciekawego produktu w wykonaniu Fiio.

Ja też jestem zaskoczymy, w sumie F9Pro mam od 3 miesięcy i teraz będę je pewniej zmieniał, z recenzji wynika ze wszystko czego mi brakuje jest w FH5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle świetny tekst profesorze! Nie ukrywam, że byłem ciekawy zestawienia z dx 150, zważywszy, że niebawem u mnie zagości. Martwi mnie tylko ten przewód, który  może stanowić mały problem;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabla to szczerze mówiąc trochę dziwi brak balansu w zestawie. Jeżeli nie chcieli dawać 3 kabli jak to wytłumaczyli potrzebą 2.5mm i 4.4mm to mogli chociaż zastosować rozwiązanie znane z Mee. Swoją drogą jeśli Fiio będzie oferować takie kable do kupienia oddzielnie to dla nich dodatkowy biznes i chyba tutaj należało by szukać powodu dołączenia tylko jednego kabla 3.5mm SE.

 

adapter-mmcx-mee-audio.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze chodzi o naciąganie klienta. Jakiś menago "opamiętał się" , że za dużo daje Fiio klientom. Na razie 2.5 mm jest powszechne i taki kabel mogli dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, LuQi napisał:

Co do kabla to szczerze mówiąc trochę dziwi brak balansu w zestawie. Jeżeli nie chcieli dawać 3 kabli jak to wytłumaczyli potrzebą 2.5mm i 4.4mm to mogli chociaż zastosować rozwiązanie znane z Mee. Swoją drogą jeśli Fiio będzie oferować takie kable do kupienia oddzielnie to dla nich dodatkowy biznes i chyba tutaj należało by szukać powodu dołączenia tylko jednego kabla 3.5mm SE.

 

adapter-mmcx-mee-audio.jpg

Tylko taki dodatek kosztuje ok 100 euro, więc słuchawki by zbliżyły się do ok 2000 pln :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio pewnie stwierdziło ,że ma już na tyle wyrobioną markę,gdzie  może sobie pozwolić na taką praktykę.Swoją drogą,jeśli słuchawki są na tyle warte by kupić dodatkowy kabelek zbalansowany, niekoniecznie od Fiio to może warto się nimi zinteresować.Postanowiłem sobie,że jak nie skroją mnie na cle,to wpisuję się na pre:)

Edytowane przez szugary68
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się recenzje na świecie. 

zdania są podzielone, ale generalnie wszyscy piszą, że FH5 są warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciux czytałem, świetna recenzja :)

Swoją drogą w tekście nie wspomniałeś jak zgrywają się one z OnePlusem 5, daje radę takie połączenie? 

Mam olbrzymią chrapkę na nie, ale mam dość specyficzne (małe) uszy i nie wiem czy nie będą mnie uwierać? 

1 godzinę temu, Corvin74 napisał:

Pojawiają się recenzje na świecie. 

 

 

Zalinkuj jak możesz :)

Edytowane przez kordal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kordal napisał:

@maciux czytałem, świetna recenzja :)

Swoją drogą w tekście nie wspomniałeś jak zgrywają się one z OnePlusem 5, daje radę takie połączenie? 

Mam olbrzymią chrapkę na nie, ale mam dość specyficzne (małe) uszy i nie wiem czy nie będą mnie uwierać? 

Zalinkuj jak możesz :)

 

OnePlus 5 niestety ścina subbas, co słychać i na co FH5 są czułe. Reszta była ok.

 

FH5 są mniejsze niż się wydaje. Do gigantów Westone, Earsonics czy JH Audio jeszcze daleko :) Dzisiaj sprawdzę słuchawki na uszach mojej partnerki - ma  małe małżowiny uszne, często nie mieszczą jej się słuchawki "łezkowe" i ogólnie OTE wypełniające uszy. Zobaczymy jak będzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Dzisiaj sprawdzę słuchawki na uszach mojej partnerki - ma  małe małżowiny uszne, często nie mieszczą jej się słuchawki "łezkowe" i ogólnie OTE wypełniające uszy. Zobaczymy jak będzie.

Ok, to daj znać co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, mają jeden kabel, ale zbalansowane można podobno dokupić. W ofercie Fiio jest  np taki LC-4,4 w wersji C lub B. A ponieważ używam gniazda 4,4 to pewnie kupiłbym te słuchawki... ale słuchawki są lub będą niebawem dostępne w polskiej dystrybucji, kable - szczerze wątpię. Oferta kablarska Fiio jest w zasadzie najlepiej reprezentowana tylko w komplecie w azjatyckich sklepach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież on ma MMCX, a bardzo dużo jest firm kablarskich, gdzie sobie zamówisz kabel taki jaki chcesz, poczynając od polskich jak Jimi Dragon, Forza, czy moje ulubione kabelki z Singapuru Effect Audio. Więć masz do wyboru jaki chcesz i za ile chcesz i to nie tylko na chińskich stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2018 o 11:06, maciux napisał:

 

OnePlus 5 niestety ścina subbas, co słychać i na co FH5 są czułe. Reszta była ok.

 

FH5 są mniejsze niż się wydaje. Do gigantów Westone, Earsonics czy JH Audio jeszcze daleko :) Dzisiaj sprawdzę słuchawki na uszach mojej partnerki - ma  małe małżowiny uszne, często nie mieszczą jej się słuchawki "łezkowe" i ogólnie OTE wypełniające uszy. Zobaczymy jak będzie.

 

Udało się sprawdzić FH5 na uszach partnerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, czervip napisał:

 

Udało się sprawdzić FH5 na uszach partnerki?

 

Opóźniło się, przepraszam. Trochę przeze mnie, trochę nie ;)

 

O dziwo okazało się, że wszystko ok. Słuchawki dosyć wyraźnie wystają, ale trzymają się uszu nawet podczas poruszania się i odpowiednio wypełniają kanały słuchowe. Partnerka stwierdziła: "Są genialne, brzmią bardzo naturalnie i przestrzennie, świetnie mi się słuchało na nich muzyki". Po tym jak dowiedziała się o promocji powiedziała tylko: "Brać." :D

 

W sumie często konsultuję z nią moje wrażenia odnośnie wielu modeli słuchawek przed publikacją testów, nie tylko na kropkę, więc pewne doświadczenie ma :)

 

Poniżej dwie fotki.

 

2a.jpg1a.jpg

 

10 godzin temu, userfrom napisał:

@maciux , mam dwa pytania do Ciebie odnośnie FH5:

1. Do których słuchawek nausznych porównałbyś brzmienie FH5?

2. Gdybyś miał utworzyć zestawienie najlepszych IEMów, to które są lepsze od FH5 pod względem SQ?

 

1. Trudno odpowiedzieć mi na to pytanie i ogólnie mam problemy z wskazywaniem podobnego brzmienia pomiędzy różnymi konstrukcjami słuchawek. Słychać głębokość i zwarcie basu oraz ogólną kontrolę brzmienia i naturalność średnicy rodem z planarów, a także klarowną górę słuchawek nagłownych opartych o przetworniki dynamiczne, ale bez sybilizacji.

2. Z tych, którymi akurat dysponuję to Andromedy, o ile w grę nie wchodzi subbasowe granie - pod względem niskich tonów FH5 robią większe wrażenie. To jednak bezpośrednia konsekwencja konstrukcji hybrydowej i dedykowanego kanału basowego. Rozdzielczość/kontur/szczegółowość i przestrzeń są nadal po stronie słuchawek Campfire Audio.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, kordal napisał:

Jak tak patrzę na te zdjęcia to faktycznie może i odstają, ale widać, że pewnie leżą w uchu

W Twoich uszach Maćku wygląda podobnie ? Też odstają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odstają tylko nieznacznie, praktycznie wypełniają wnętrza małżowin usznych. Nie chowają się w nich, ale nadal mogę leżeć z nimi na boku. Powiedziałbym, że mam małżowiny uszne średniego rozmiaru, a moja partnerka ma raczej małe. U niej nie było szans na założenie np. JH Audio Roxanne, właściwie mieściły się same tipsy. To był komiczny widok :) 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności